עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מאי 2013  (1)
רץ לעירייה, רץ למועצה
22/05/2013 21:26
קפלן ליווי עיתונאי
מוניציפאלי, בחירות, מקומי, רשות מקומית


נכון לכתיבת הבלוג, הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו ב-22 באוקטובר, עוד חמישה חודשים בדיוק. 20 שבועות, 150 יום.
איך שהזמן רץ.

כל מועמד משוכנע, גם אם יש 30 רשימות שמתמודדות על 15 מושבים המועצה, שהוא "נושא הבשורה". לפעמים זה נכון ולפעמים זה ממש לא.

אתן דוגמא: בשבועות האחרונים קמו להן באשדוד, עיר בת 250 אלף תושבים עם שיעור גבוה שלחרדים ושל *עולים חדשים (*שעלו לארץ לפני כ-15 שנה) הרבה רשימות חדשות לצד רשימות ותיקות. ישנן מספר רשימות של יוצאי חבר העמים, רשימות לציבור החרדי ספרדי ולחרדי האשכנזי, לצעירים, לגיל השלישי, לגיאורגים ומה לא.  זאת כמובן לצד רשימות קיימות ארציות או מקומיות.

הרכב מועצת העיר הכוללת 27 חברים מורכבת כיום מ-7 נציגים חרדים, ו-8 נציגים מעדות ברית המועצות לשעבר. זאת אומרת שלפחות 'על הנייר', מועמד פוטנציאלי שהוא חרדי ולא מחבר העמים, 'נלחם' על 12 מושבים במועצה.

גם בקרב החרדים והעולים, חוקי המשחק השתנו יחסית לבחירות 2008. הסיבה: הריבוי הטבעי בשכונות החרדיות בעיר הוא פי 5-7 מהריבוי הטבעי בקרב תושבי השכונות החילוניות/מסורתיות (מחבר העמים וגם לא מחבר העמים). בנוסף, שיעור התמותה בקרב מצביעים מחבר העמים גבוה. מה עוד שהצעירים יוצאי חבר העמים שהגיעו לארץ בגיל 3למשל ויצביעו לראשונה, כלל לא בטוח שיצביעו עבור רשימה 'רוסית'.

בדוגמא האשדודית ניתן להעריך שמספר המושבים של חברי המועצה החרדים יגדל השנה ב-1 עד 2, על חשבון מושב ליוצאי חבר העמים.

אם ארבע רשימות מחבר העמים יתמודדו הפעם על 6-7 מקומות במועצה ובינתיים שתי רשימות מצהירות על קבלה של 3-4 מנדטים כל אחת, אתם מבינים שמדובר בהצהרות שלא 'מחזיקות מים'.

לכן,כל מועמד או רשימה חייבים לבצע במסגרת התכנית האסטרטגית ביחסי ציבור, מיפוי מדויק של קהל היעד שלו/ה. לדוגמא האם חרדי-ספרדי יצביע רק עבור מועמד חרדי? האם חלק יצביעו עבור מועמד מסורתי? האם יוצא חבר העמים (גם אם הוא עלה לארץ בגיל 5) יצביע תמיד עבור מועמד מחבר העמים?

שאלה למחשבה: 
האם למועמד שמגיע למסקנה שחרדים לא יצביעו עבורו לנסח מסר בעד תחבורה לים ולמוקדי הבילוי בשבת?


בבלוג הבא: איך מתקשרים עם המצביעים הפוטנציאליים?

kaplanpr.co.il kaplanpr@gmail.com 050-7942423

4 תגובות