עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מרץ 2016  (1)
5 דרכים לזהות אם אתם זקוקים לטיפולי פיזיותרפיה
12/03/2016 22:19
ג'פרי

פיזיותרפיה – לאבחן, לטפל ולשקם בעיות שונות בגוף שלנו

הגוף שלנו הוא מכונה עדינה וייחודית שמשלבת מערכות שונות שמשתלבות האחת בשנייה. כשיש בעיה באחת המערכות האלה – בדגש על השרירים, השלד והעצבים – אנחנו מרגישים את הבעיה הזאת בצורה של כאב. הכאב קיים כדי לאותת לנו – יש בעיה, וצריך לטפל בה. הטיפולים לבעיות והכאבים השונים בגוף שלנו הם רבים – אבל התורה הכללית של אבחון בעיות אלה, טיפול בהן ומניעתן במבט קדימה – נקראת פיזיותרפיה.


5 סימפטומים לבעיות בהן ניתן לטפל עם טיפולים פיזיותרפיים

·         כאבי גם הם סימפטום בולט לבעיות רבות, בהן ניתן וצריך לטפל בטיפול פיזיותרפי. לדוגמה – כאבי גב המקרינים על הגפיים, הצוואר או המפרקים – יכולים להיות תוצאה של בעיה בתנועה, ביציבה או כללית בעמוד השדרה שלנו.

·         ועוד בעולם כאבי הגב – רבים מאתנו, שעובדים על כיסא במשך רוב שעות היום, חשים כאבים בגב התחתון או בשכמות בשאר שעות היום. זהו איתות ברור על בעיה ביציבה בזמן ישיבה – וצריך לטפל בכך באמצעות פיזיותרפיה, לפני שהכאבים יחמירו לבעיה רחבה יותר.

·         כאבי מפרקים הם כאבים מגבילים ובעייתיים – החל מדלקות במפרק עצמו ועד דלקות ובעיות בשרירים או בגידים הקשורים במפרק. בבעיות כאלה ניתן לטפל בטיפולים פיזיותרפיים ייחודיים, כמו גלי הלם – לפני שאנחנו רצים לניתוחים מסובכים.

·         כאבי לסת גם הם כאבים מגבילים למדי, ועל פי רוב הם תוצאה של בעיה במפרק הלסת, ויכולים גם להתרחב לאזורים אחרים בראש ובפנים. גם באלה ניתן וצריך לטפל ולאמן את הלסת שלנו לתנועה בריאה.

·         אם אנחנו סובלים מסחרחורות חוזרות באופן שגרתי – הדבר יכול להעיד על בעיה בשיווי המשקל ובמערכת הווסטיבולרית. בבעיה זו מטפלים עם תנועות ראש מדודות וטיפוליות, עיסויים שונים – ונמנעים מהפגיעה הקשה בתפקוד היום-יומי שלנו.


לחיות בלי כאבים – עם הטיפולים הנכונים

בין אם מדובר בכאבי מפרקים, כאבי גב, כאבי לסת, סחרחורות או בעיות אחרות – אם אנחנו סובלים מכאבים באופן שגרתי אסור לנו להשלים עם זה. פיזיותרפיה איכותית, אצל מומחים בתחום, מאפשרת לנו לחיות בלי כאבים – וכך לשפר את החיים שלנו ולחיות אותם כפי שמגיע לנו.

0 תגובות