עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

"מסתכלת על זה.." - יומן תקשור ומדיטציות.


ענבל רוזן - מורה לגילוי ויישום המרחב האישי
אבחון וטיפול בהילינג ותקשור
לקביעת פגישה: 5684240 050
לתגובות במייל: inbalrosen1@gmail.com
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
אמנות, טיפול והקשר ביניהם
11/02/2013 16:54
ענבל רוזן
על הקשר בין אמנות לטיפול

אמנות וטיפול


את הקריירההטיפולית שלי התחלתי בגילצעיר.היום אנייודעת שהשתוקקתי לחלק הרחב שלי,לחלק שיודעליצור את המציאות שלו,לאותו חלקשנדמה כי יש לו תשובות לכל שאלה,וביטחוןשהידיעה שלו מלאה.

עםהשנים השתכללתי ולמדתי תחומים רבים מעולםהטיפול והמיסטיקה אבל...משהוהיה חסר לי.חלק שלםשאבד לי בילדות,חלק שגרםלי להתנתק מהאדמה ולחפש את התשובות שליברוח.

הילדההיוצרת שהייתי נעלמה כמעט לגמרי,עם יכולתהלהיות לחלוטין בתוך עולם שאינו תלויבסביבה,אלא מורכבמחומרים פנימיים שלה.

כאשרהתחלתי ללמוד קרמיקה (כדילהתקרקע...)- חיי השתנומקצה לקצה.הגוף התחיללהיזכר בחומרים הפנימיים שלו בלי שארגיש.פתאום הייתהלגיטימציה לעולם פנימי,לעיסוקפנימי,לשקט מסוגאחר.

כמטפלתעסוקה – עיקר האנרגיות שלי נכחו מחוץ לי– במטופלים,בתלמידים.מבחינהאנרגטית הבנתי שהטיפול מתרחש כאשר ישמטופל,כלומר –אנרגיה חיצונית.

דרךהקרמיקה החזרתי לעצמי את העיסוק ביצירהשתהליך ההתרחשות שלה מבחינה אנרגטית הואקודם כל פנימי.

במקרהשלי,הפער שחוויתיבין הפנים (היצירה)לחוץ(הטיפול)גרם לקרע,בעקבותיוהפסקתי לטפל למשך ארבע שנים.נטשתילחלוטין את הצד המטפל ועברתי לאמנות.

אבלגם כאן חוסר השלמות גרם לקרע גדול בחיי.

השינויהחל כאשר נחשפתי לעולם קריאת ההילותוההילינג והליווי האישי של מורתי רוניתשפי וולפין ולימודי ההילינג שלי בביתהספר שלה – העין השלישית.

תוךכדי התהליך,בעזרתה שלרונית,התחלתילהבין כיצד לחבר את אהבתי לטיפול ועולםהרוח עם האהבה שלי ליצירה ולחומריםהפנימיים שלי.

הבנתישמטפלים רבים,ביניהםכאלה שאני עצמי הכשרתי,חווים אתהעיסוק באנרגיה חיצונית להם ואף אוהביםמאוד את עיסוקם (ובצדק!).אולם לעיתים,כמו צל,משהו מדגדגבתחתית הבטן.משהו פנימישרוצה ביטוי בפני עצמו ולא מול כוח חיצוניכלשהו,אלא ככהסתם – כי הוא קיים.

המטפליםהם אנשים רגישים ותחושתיים,כל אחדבתחומו.לא תמידהמטפל זוכר לחזור הביתה אל עצמו,מכיווןשחלק גדול מהיכולות שלו מופנות החוצה עלבסיס קבוע.

נוצרמצב בו מטפלים רבים מסתובבים מרוקנים,חווים קשייםכלכליים,ולא מסוגליםלהחיל על עצמם את העצות המדהימות והעזרהשהם מעניקים לאחרים.

מצבכזה בדיוק ניתק אותי מהמקצוע שכל כך אהבתי.אבל לאחייבים להגיע למקום הזה.

אפשרליצור תנועה פנימית אחרת,תנועהשעובדת מתוך הפנים החוצה,תנועהשמשתמשת בתבונה בחומרים פנימיים למטרתיצירה.כי הריבסופו של דבר התשוקה לבנות,ליצור היאתשוקה בסיסית של כולנו – כל אחד בדרכו.

העיסוקשל מטפלים באמנות כלשהי מזכירה לגוף אתהמטען הפנימי,הראשוני,ללא קשרלתוצאה.העיסוק הזההוא קריאה לאזן את האנרגיות – מבחוץ פנימהומבפנים החוצה.

 


3 תגובות
« הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 הבא »