עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

"מסתכלת על זה.." - יומן תקשור ומדיטציות.


ענבל רוזן - מורה לגילוי ויישום המרחב האישי
אבחון וטיפול בהילינג ותקשור
לקביעת פגישה: 5684240 050
לתגובות במייל: inbalrosen1@gmail.com
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
בחירות
19/01/2013 21:04
ענבל רוזן
בחירות

בחירות


כל התרחשות חיצונית חברתית מהווה עבורי הזמנה לבדוק את המשמעות הפנימית שלה עבורי.

מעבר לעניין שאני מוצאת בעולם סביבי, אני מגלה פעם אחר פעם עד כמה האירועים סביבנו הם מפתח לצמיחה, ודווקא אלה ש"לוחצים על הכפתורים" הרגישים ביותר.

אירוע הבחירות הוא אמוציונאלי מאוד. כפי שאני רואה את הדברים, רוב האנשים מצביעים מהבטן גם אם אינם מצביעים. מעניין לראות מדוע הליך דמוקרטי ענייני, גורם לכזו מעורבות אישית ורגשית, ועל אילו כפתורים הוא בדיוק לוחץ.

אנשים מסוימים מצביעים מתוך הכרה עמוקה באיום הביטחוני, ואחרים - מתוך תחושת הכרה בשוויון חברתי. גם אלה שאינם מצביעים, פועלים מתוך כעס על "המערכת", או מתוך ניתוק מוחלט ממנה תוך שהם חיים בתוכה.


ומה אם נסתכל לרגע על הבחירות כעל אירוע פנימי?

אירוע בו אנו עומדים בפני פוטנציאלים שונים שיכולים לשנות את חיינו, אירוע בו כוחות פנימיים שונים בנו נלחמים על הנהגת חיי היום יום שלנו. באילו כוחות פנימיים מדובר ובמי מכולם נבחר, באיזה פוטנציאל שיביא את השינוי המיוחל אל המציאות שלנו?


השורש ב.ח.ר מכיל בתוכו את שני הקצוות: את הרחב – הנושם והצומח, ואת החרב – הקמל, היבש וההרוס. הבחירה מכריעה האם נלך אל הצמיחה או אל החורבן. הצמיחה אינה בהכרח גן עדן עלי אדמות כאן ועכשיו, אבל יש בה תקווה ודרך. גם החורבן אינו הרס מוחלט בהכרח אלא יכול להיות פשוט מקום יבש, חרב, חסר תנועה.


בהתבוננות על המילה בחירה עולה תחושת פיצול קשה. שני חלקים קמלים, נפרדים האחד מהשני. עולה תחושה קשה של גורליות – זה או זה, שחור או לבן, וכל בחירה מוחקת לחלוטין את הצד השני. אני מרגישה שהפחד עולה מלעשות בחירה גורלית כל כך ולכן כל צד מרגיש לא מוזן, מתייבש.

הסיבה לכך היא ידיעה פנימית שכל החלקים נחוצים כדי להרכיב את הפזל השלם, ולכן מחיקת חלק שלם בגלל בחירה מוחלטת פשוט אינה אפשרית.

בתהליך ההילינג מתגלה איכות של בחירה בהתרחבות. ונשאלת השאלה מהי הבחירה שתוביל להרחבה? הבחירה במקום הרחב שאינו מתבסס על פחד מכילה בתוכה גם את הקמילה כחלק ממעגל החיים (נביטה, פריחה, קמילה וחוזר חלילה).

בבחירה הרחבה מתקיימת הבנה שכל בחירה מובילה למעגל חיים שלם שיש בו יצירה והרס. היצירה וההרס משרתים בהרמוניה, תוך תמיכה האחד בשני, את תהליך ההרחבה.

הגרעין הרחב מביא את פרי השינוי היצירתי. השינוי היצירתי הוא כל חלום שלנו שמחכה להתגשם ולהכניס עוד תדר של שמחה לעולם.


אז במה נבחר? איזו בחירה פנימית מחכה ל"יום הבחירות", הבחירה הרחבה, שתוביל אותנו לדרך הצומחת האישית שלנו?

2 תגובות
« הקודם 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 הבא »