עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
לבחור צמיגים שמתאימים לרכב באופן מושלם
10/01/2012 22:19
homei
צמיגי, צמיג

לבחור צמיגים שמתאימים לרכב באופן מושלם

אם אתם צריכים לרכוש צמיגים חדשים, אתם מן הסתם יודעים שעליכם לרכוש אך ורק צמיג שיותאם לגלגל הרכב שלכם באופן מושלם. להתאמה המושלמת יש לא מעט חשיבות. צמיגים מאפשרים לכם לבצע נהיגה חלקה ללא מהמורות בדרך, ללא חיכוך ועם שחיקה מינימאלית של הצמיג עצמו. לכן, ברור שההתאמה היא קריטית. אם באתם למקום שהציע צמיג שקרוב במידות לצמיג שאתם צריכים, זכרו כי אין להתפשר - תמיד בוחרים רק את הצמיג הטוב ביותר, ובאמצעות קריאה נכונה של נתוני הצמיג, תוכלו להבין גם למה זה חשוב כל כך.


ההתאמה המושלמת לגלגל

אם תעיפו מבט על צמיגי הרכב שלכם, תוכלו למצוא עליהם סימון מעניין מאד. הסימון שיש על צמיגים נראה על פי תבנית כזו - R18 83V. תתפלאו איך כביכול סימון שנראה סתמי - הוא קריטי וחשוב מאד בבחירה של צמיגים. לא מדובר כאן כך סתם על מידות של צמיג, אלא על הרבה יותר מזה.

נתחיל מהמקרה של R18 - כמובן שזוהי רק דוגמה, ובמקום R 18 גם יכול להופיע R17 או R13. באופן כללי כמו שאתם רואים, אתם תמיד תראו R. מה זה R? מדובר על כך שהצמיג שלכם הוא רדיאלי. במקרה זה, חשוב לציין שכמעט כל הצמיגים שעושים בהם היום שימוש, הם צמיגים רדיאליים, כך שתוכלו למצוא את הסימון הזה על פני רוב הצמיגים באשר הם.

המספר שבא אחרי R, הוא דווקא מעניין יותר. זה המספר שמציין את קוטר הגלגל שעליו יש להלביש את הצמיג. מדובר על נתון מכריע, שכן ההלבשה של הצמיג על הגלגל חייבת להיות מושלמת - כך יש התאמה מושלמת, והצמיג מגן על הגלגל בצורה האפקטיבית ביותר. חשוב מאד לשים לב שהמדידה של הצמיגים היא כמעט תמיד באינצ'ים, כך שיש לבצע את ההמרה המתאימה.


המהירות והמשקל המקסימאלי

כעת נתפנה למדד נוסף של צמיגים שחשוב לשים אליו לב - נמשיך עם הדוגמה, ונסתכל על הסימון 83V. נתחיל מההסבר על האות. קיים היום מפתח של סימנים, המבוסס על אותיות הABC - ככל שהאות מאוחרת יותר בסדר האותיות, כך זה אומר שהצמיג יכול להחזיק מעמד במהירות גבוהה יותר. חשוב לציין, שיש לעתים קפיצות בין אות לאות, אך ככלל המדד הוא מB עד Z.

במקרה להלן, צמיגים עם הסימון V, יכולים להחזיק מעמד עד מהירות של 240 קמ"ש - מהירות מרשימה למדי. שימו לב שלא תמיד סימון גבוה הוא הטוב ביותר, וחשוב להיצמד להוראות שבספר הרכב שלכם. המספר שצמוד, גם הוא שייך למפתח סימנים, אשר מבוסס על מספרים. המפתח מסמן את המשקל המקסימאלי שהרכב יכול לשאת במהירות המקסימאלית. במקרה זה 83 משמעותו 487 ק"ג. זוהי כמובן רק דוגמה אחת, ותמיד חשוב לדעת מה הסימון שמופיע על צמיגים ברכב שלכם, כך שההתאמה תהיה טובה.

0 תגובות
שטיחים לחדרי ילדים
10/01/2012 21:45
homei
שטיח, שטיחי, שטיחים לחדרי ילדים

שטיחים לחדרי ילדים

לא האמנתם שתעשו זאת. שממש תלכו לחפש לעצמכם שטיח. נכון, זה רק שטיח לחדר הילדים, אבל בכל זאת קפיצת מדרגה. לפני שהתחתנתם ראיתם רק אחד את השני והדבר האחרון שעניין אתכם, היה איך בדיוק יראה בית החלומות שלכם אחרי שתתחתנו. התחתנתם וגם אז הייתם עסוקים בקריירה ולימודים ולמי היה זמן להשקיע בזה. אבל הנה מגיע היום שנולד לכם הילד הראשון, ואתם מוצאים את עצמכם הולכים לרכוש שטיח לחדר הילדים שלכם. צעד ראשון זה הוא אולי צעד קטן בשבילכם, אבל הוא צעד ענק לקראת עיצוב ביתכם שהוא הקן העתידי של ילדכם.

 

שטיחים לחדרי ילדים

ילדים משנים לנו את החיים, ולא רק באופן הפרקטי שמחייב אותנו לאחריות הרבה יותר גדולה, אלא בהמון תחומים אחרים. הראשון מביניהם, אולי, הוא המחשבה שהילד שלנו הוא לא סתם יצור, אלא הדבר הכי ייחודי בעולם, ושככזה עלינו לתת לו את מלוא תשומת הלב גם המעשית גם הרגשית וגם האסתטית. ילד שגדל בסביבה יפה ומעוצבת יהיה אנין טעם וידע להפגין רגישויות רבות התחומים שונים. עיצוב חדר הילדים שלכם דורש מחשבה תחילה וטאצ' של יד אמן. בחירת שטיחים לחדר הילדים היא הצעד הראשון באווירה שתרצו ליצר לילדכם בחדר הילדים.

 

בחירת שטיחים לחדרי ילדים

בחירת שטיחים לחדר הילדים במובן מסוים תעצב לא רק את החדר שלהם, אלא גם את חלק מאישיותם לעתיד. בחירת שטיחים לחדרי ילדים דורשת ידע ואינטואיציה. ידע על מגוון האפשרויות הקיימות בתחום זה ואינטואיציה לגבי ההתאמה לילד. הרי קשה מאד לשאול אותם בגיל זה לגבי טעמם וסגנונם האישי.

בחירת שטיחים לחדר ילדים כרוכה גם בהיבטים פרקטיים וגם בהיבטים עיצוביים. מן הבחינה הפרקטית על השטיח להיות מספיק חזק ועבה כדי שלא יתבלה במהירות, הרי הילדים ישחקו, יזחלו וישתוללו עליו באופן יום-יומי. כמו כן, על השטיח להיות בצבעים הניתנים לניקוי מהיר, על מנת שלא ישאיר כתמים, וכמובן העיצוב שיקבע מה הילד רואה בכל פעם שהוא מונח על הרצפה. האם זה יהיה צבע אחיד, או אולי דגמים גיאומטריים שונים, או אולי ציור גדול, או כמה ציורים קטנים החוזרים על עצמם. האפשרויות בלתי מוגבלות. לכל משפחה 
0 תגובות