עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
יוני 2012  (1)
איך באמת להפסיק לעשן
27/06/2012 17:13
ladoterm
גמילה מאישון, גמילה מסיגריות, תומר סקר

מעשנים רבים מתעניינים מדי יום לגבי דרכי גמילה מסיגריות, אך הסטטיסטיקה מראה כי רק חלק מהם יצליחו לעמוד בתהליך הגמילה המחייב ויפסיקו לעשן אחת ולתמיד. מהם הגורמים שמביאים אותנו להתמכר לסיגריות, מהן תופעות הלוואי הצפויות כתוצאה מהגמילה ואיך ניתן להיגמל היום בדרכים טיבעיות על אף כל הקושי? כל מה שתצטרכו לדעת על גמילה מעישון, אצלנו בפורטל נושמים לרווחה.

ניקוטין הוא סם. בעת שאיפה מהסיגריה, אתה שואף ניקוטין בעשן הסיגריה ואז הוא מתפשט בגוף שלך. הניקוטין משבש את התקשורת בין תאי העצב והתוצאה היא תחושה מרגיעה, נעימה שבגללה אתה רוצה לעשן יותר.

הרבה מעשנים לשעבר מדווחים שתוך מספר שבועות מהרגע שכיבו את הסיגריה האחרונה שלהם הם הרגישו יותר בכושר, פחות סבל בזמן מאמץ והשיעול הטורדני שהוא נחלתם של המעשנים באופן קבוע - חלף עבר לו.

נסו לחשוב על איך אתם מתנהגים כשאתם, איך לקרוא לזה, תקועים בלי סיגריות. ענו על השאלה הזו בכנות ותיווכחו שההתנהגות שלכם כשהגוף דורש ניקוטין, גובלת בהתנהגות של ילד בן 5, כך אני מפרש זאת בכל אופן. כשתבחנו את ההתנהגות הזו תוכלו לראות כי התלות בסיגריות, די מעוררת רחמים, הרי אף אחד לא אוהב להרגיש תלותי, כל אחד מעדיף לחשוב על עצמו כאדם עצמאי ששולט במעשיו ובהתנהגותו.

בשל העובדה שההתמודדות עם גמילה מעישון סיגריות היא כל כך קשה, יש לבצע אותה באופן הדרגתי ומתוך התבוננות פנימית לתוך הנפש. יש להבין אלו חסכים באות הסיגריות למלא אצלנו ואיך נוכל למלא את החסך ללא סיגריות. מכון שאיפה מטפל כבר שנים במכורי עישון כבדים מכלל הגילאים.

הגיעה זמן להפסיק לעשן

היום יש כמה שיתות רציניות כדי להחזיר לחיים נורמליים מעשנים כבדים:

טיפולים בקופת חולים

עזרה ממוחא בדוק, כמו תומר סקר

סיגריות אלקטרוניות

טיפולים קבוצתיים

מדבקות ועוד

לגיטימי לחלותין לבדוק כמה משיטות הללו. בזמנו תומר סקר עזר לי לזרוק סיגריות, אבל אני מעמין שיש עוד הרבה דרכים לניצחון. לכן אני מאכל לכולם להיות בריאים ולהפסיק לעשן בזמנים הקרובים.


1 תגובות