עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מדריך המלא לאיטום גגות לקראת החורף
28/11/2015 16:04
halabi amal
איטום גגות, יריעות ביטומניות.

נכון שלא כולנו חשים בכך, אבל החורף הגיע רשמית. כדי להיות מוכנים לעונת הגשמים חשוב שנדאג לאטום היטב את גג הבית, כך שמים טיפות לא יחדרו ויעשו לנו נזקים שיהיה קשה לתקן. אז איך בדיוק מבצעים עבודת איטום גגות? האם ישנו חומר גלם מומלץ, שיוכל לעזור לנו לשמור על איטום הגג באופן האופטימלי? נבחן מקרוב.


מה עדיף לגג שלי?

בדרך כלל, איטום הגג נעשה בעזרת זפת אבל זהו לא תמיד החומר הכי מתאים לאיטום הגג הספציפי שלנו. למשל, יש שעדיף יהיה להשתמש בחומרים אקריליים או יריעות ביטומניות, אשר יכולים לעשות עבודה טובה יותר באיטום.

עקרונית, כל החומרים יכולים להיות טובים לאיטום, אבל דרוש בעל מקצוע איכותי כדי לדעת מה מתאים לכל דבר. אם אתם לא מאוד בקיאים בתחום איטום הגגות, מומלץ להיעזר באיש מקצוע מנוסה שיבצע את העבודה, ובכך תהיו שקטים לאורך כל תקופת החורף. ובכל זאת, כדאי שנדע למה אנחנו נכנסים מבחינת עלויות והשקעה.


מחירים שונים בין חומרי איטום

גם בתחום איטום גגות חשוב לדעת לקראת איזה תקציב הולכים. כאן יש תפקיד מהותי לסוג החומר, לא רק מבחינת תאימות למטרה שלכם, אלא מבחינת עלויות ראשוניות ושוטפות: כמה הוא עולה בהתחלה, ומה העלות לאורך טווח, כמה זמן הוא מחזיק מעמד והאם צריך תחזוקה מסוימת, ועוד.

החומר המומלץ ביותר בשוק, למשל, הוא יריעות ביטומניות אשר עולות בממוצע בין 100 ל-135 ₪ למ"ר, כאשר מחיר זה יכול להשתנות מעט על פי בעל המקצוע ואינו כולל עבודות הכנה שונות (פירוק של דוד, תיקון בטון אם צריך, וכו').

לעומת זאת, זיפות הוא תהליך הרבה יותר זול, ויכול לעלות בין 1500 ₪ ל-3500 ₪ לגגות של כ-40 מ"ר.


אז מה עדיף לעשות?

תלוי בסיטואציה שלכם. אם מדובר על דירה שאותה רכשתם, כמובן שעדיף ורצוי להשקיע באיטום גגות איכותי, שיחזיק לאורך זמן ולא תצטרכו כל זמן קצר לקרוא לבעל מקצוע לאיטום מחדש או תיקונים. אך אם מדובר בדירה שכורה או זמנית, כדאי לבצע איטום שיתאים לכם לזמן השהות בו אתם נמצאים בדירה, וכמובן מבחינת התקציב שעומד לרשותכם ובתלות בעל הבית. בדיקה מראש יכולה בהחלט לחסוך לכם הרבה הוצאות מיותרות, ולהקל לכם על חורף נעים ויבש.

0 תגובות