עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
חיים כהן
בבלוג הזה אני אשתף אתכם בהגיגים ובפרשנויות
בנושאים רבים - פוליטיקה, חברה, כלכלה, יחסים ועוד.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מלחמת דת ואפקט הכיבוש
24/09/2016 23:05
חיים כהן

בשלהי מלחמת ששת הימים לא פסק פרופסור לייבוביץ להכריז מעל כל במה, ובצדק, שתהייה ירידת ערך תרבותית בגלל הכיבוש. לפי דעתי הכיבוש יצר מקום לחתוך בבשר החי שכדי שמעז יצא מתוק לכן יש לחלק את ישראל תוך חילופי שטחים, כולל חילופי אזרחים, כך שמדינת ישראל תקבל חמישה אחוז בערך של אזרחים ערבים מכלל האוכלוסייה הארצית, היישובים אריאל וגוש עציון יישארו בידנו, הישראלים מוותרים על כל אזור המשולש, על כל בקעת הירדן, על כל הישובים בחברון, לרבות חילופי אזרחים כולל, ופיצויים מוגברים לאוכלוסיה הבדואית שתעבור לבקעת הירדן ולחברון. במסגרת זו תינתן לפלסטינים מדינה גדולה אמיתית, עם מוצא לים תוך כריית מנהרה מחברון לעזה. הסכמים היחידים שלנו זה שעזה, יהודה ושומרון הגדולים יהפכו להיות מפורזים. ההסכמים יכללו גם חלוקת מחצבים והסכם המסדיר את בעיות המים, והכי חשוב לא להתחכך איתם כי זה בנפשנו לא ניתן לרצות את רצונות השנאה שחקוקים להם בנשמה לפני האינתיפאדה הראשונה פועל פלסטיני קנה שק קמח תמורת שני ימי עבודה ופחות מזה היום דרושים לו 4 חודשים ויותר.שלום אמיתי לא בדורנו זה יקרה  עד היותם מדינה דמוקרטית ומודרנית שיכולה לעשות הסכמים, כולל להכיר  במדינה יהודית עם זכות שיבה ליהודים בלבד, וויתור על פיצויים כלשהם לערבים, ושפלסטין תתחייב להיות מדינה מפורזת.על נהרות בבל בכינו בזכרנו את ציון.על חברון ועל שילה נבכה  מקסימום 4 דורות.

מצד שני, הערבים הישראלים המעטים שיוסיפו לחיות יחד איתנו יקבלו אזרחות מועדפת כמו שיש לישובי הספר, היות שמה שעשינו במלחמת העצמאות זה גזל.

המעצמות צריכות להיכנס לעובי הקורה  ולהבין שמקור הסכסוך בינינו לבין הפלסטינאים זו מלחמת קרקע דת ומירקם חברתי, ושדבר דומה מתרחש לנגד עינינו גם בארצות ערב, ושהמודל של חילופי אזרחים ושטחים שתואר לעיל, אם יעבוד אצלנו, יפתור, לפחות חלקית, את בעיית הפליטים בעולם, ויחסוך גם סבל רב ונחלים של דם 

0 תגובות
חשיבה מחוץ לקופסה בחינוך
24/09/2016 23:05
חיים כהן

לדעתי החינוך בארץ פשט את הרגל. ישראל בחמישייה הראשונה מבחינה כספית בהשקעה כוללת על כל האגפים בחינוך, ובפועל  מורה שמצליח ללמד 20 דקות מתוך שעת הוראה מסמן וי ענק "הצלחתי להעביר שעור!". כך לא ניתן לחנך, במיוחד כשההורים מתערבים בכל נושאי החינוך יתר על המידה.

בבאר יעקב, עיר במרכז הארץ, נמצאת תחנת רכבת שמתחברת לכל נקודת רכבת בארץ. בנוסף עוברים דרכה כבישים ראשיים שחוצים את מרכז הארץ. למזלנו מתפנה באזור שטח צבאי גדול. לכן יש אפשרות להקים קמפוס ענק שילדים מגיל 13 עד גיל 16  ילמדו בחינם, כולל נסיעות הלוך ושוב. הקמפוס יעוצב באופן מהודר שיקנה סמכות למורים מחוץ למסגרת הבית חמישה ימים בשבוע, ויהפוך להיות פרויקט לאומי ענק בכל קנה ישראלי.אפשרות נוספת להקל על הלוגיסטיקה של הבאים ממקומות רחוקים מהצפון והדרום לבנות בתוך הקמפוסים של באר שבע וחיפה אגף נוסף לנערים בגילאים 13-16 שיעבדו בחפיפה עם האגף המרכזי בבאר יעקוב האזרחים יתרמו מכספם בלב רחב, אפשר יהיה גם לגייס את מתווה הגז  וכך ייוצרו אפיקי מימון להצלת התרבות והחינוך במדינה.  כל תלמיד שיוסמך ע"י הקמפוס, ייטען בידע מקצועי ראשוני שיתאים לו להמשך דרכו . זה  יחסוך את הבלתי נודע והבלבול הקיים היום כתוצאה מעודף הנתונים שקיימים היום בחברה, שמשנה את ההתנהגות והתרבות, ומונעת את  ההפקרות שיש היום, ותעלה את כוח הסבל הפיזי והנפשי של הילדים.  כך גם תתחסל השנורריות של הנוער שהפך ממש למגיפה.

0 תגובות
אפשרויות לפיתרונות
24/09/2016 23:04
חיים כהן

הבחנה ראשונה: הלבנים כבשו את יבשת אמריקה בזכות הפרשי התרבות, היהודים כבשו את ארץ ישראל בזכות הפרשי תרבות. רומא נכבשה ע"י הברברים בזכות נפילה וצניחה של התרבות.    

הבחנה מהקל אל הכבד: בצעירותי היה לי "פטיש" לכפות רגליים של נשים.  מעולם  זה לא היה לי "פטיש"  לכפות רגליים של גברים. המסקנה שלי שהתופעה של הפיכת היוצרות זה סוג של "פטיש" שנבע מהזדהות של הילד או הילדה עם תווי פנים של דמות דומיננטית למשל, התקלות של ילד בתווי פנים לא ברורים יוצרים בלבול, לכן יש סיכוי שזה ישפיע על הנטייה  המינית. היום ניתן בעזרת תמונת סלפי לאשר חשבון בנק לפי תווי פנים. אני מאמין שיש יכולת באותה טכניקה לזהות תווי פנים שיש שם דומיננטיות הפוכה לדמות שמשפיעה על הילד. העולם המודרני מספק מוקשים בשפע בסגנון  הלא מוגדר של לבוש. לכן האחוזים בנטייה ההומו-לסבית  עולים כל הזמן. לכן צריך להציב תמרור אזהרה לפרטי לבוש ואיפור תואמים מגדר. התיאוריה הזאת לא כוללת ילדים שיש להם עודף הורמונים או מבנה גוף הפוך מהרגיל.      

מסקנה יותר כבדה לגבי פיתרון של מחלות מודרניות:  מחלות  מודרניות נוצרו כתוצאה מחוסר יכולת לעכל את מבול הנתונים של העידן המודרני שמציף את העולם,  וכן מעודף פינוקים שקיימים בעולם. הצפת העולם במבול של תמונות ופרטים  מחסלת את העוגן החשוב מכל שזה כוח הסבל שמשפיע ישירות על החוסן הנפשי. מי שמקבל את ה"פלש" החזק ביותר הם הילדים, המקבלים כוחות מעל ומעבר יחסית למבוגרים, עד למצב של אפוקליפסה.ישנה אפשרות לבדוק התפתחות של מחלות מודרניות אצל הילדים שנולדו בקיבוצים ללינה משותפת,שם היחס למחלות מודרניות קטן לאין שיעור מהממוצע הארצי.

0 תגובות
התאמה בין דקדוק למתמטיקה, ולמחלות מודרניות.
24/09/2016 22:54
חיים כהן

תמצית לרעיון: קיימת התאמה מוחית גבוהה בין דקדוק/לשון, מתמטיקה והכרת של קרובי משפחה כמו אחיין דודן סבא רבא ועוד, לפי זמן תגובה סביר וזאת בשל העובדה שבשלושת הנושאים לעיל נדרשת יכולת חשיבה לוגית ושיפור של אחד מהם משליך על האחר.

  יש לתת מחמאות למערכת החינוך הרוסית על הידע הטוב שיש להם במתמטיקה. כדאי לחקור מאיפה זה נובע ? לדעתי, מכיוון שהם לומדים יותר שעות, המורים שלהם טובים יותר מהמורים שלנו, המשמעת והכבוד למורים טובה יותר,והדקדוק הרוסי קשה יותר  וזה מה שמקנה להם יתרון משמעותי על הישראלים. שאצלם ההפקרות זה מרכז הענייניים.

 בדומה למערכת החינוך הרוסית, יש להקנות לתלמידים בגיל צעיר, ידע מורחב בלשון ושליטה בהבנת של קרבת משפחה שהתלמיד נמצא במרכז העניינים שולט בכול הווקטורים המשפחתיים לפי זמן תגובה סביר שזה מדד של התאמה מוחית של חיבורים חשמליים תקנית במוח. לכן התלמיד יכול להבין תעלומות בלשיות מורכבות ובעיות מתמטיות. פעם כל ילד ידע לכוון בע"פ היכן גרה כל משפחה בשכונה מה שאומר שהזהות והחשיבה הפנורמית [שפירושה חשיבה שיש בה ציר של התחלה וסוף ברצף] נפגמו ומחלות מודרניות התפרצו לחיינו כגון הפרעת קשב וריכוז, דיכאון,התאבדויות, דמנסיה, אלצהיימר, אוטיזים, הומואים ולסביות  שרק עולים באחוזים כל שנה במיוחד שהמודרנה מייצרת עודף נתונים בקצב שדי אן איי לא יכול לעכל. עד למצב שמרוב עצים לא רואים את היער והפקרות השתלטה על חיינו. במיוחד  שכוח הסבל שהוא המדד הנכון לחסינות הנפש,  ירד פלאים. למשל הודו שעברה שינוי מודרני מהיר,שיעור התאבדות הוא מהגבוהים בעולם. השימוש באפליקציות ניוון את המוח ואפקטים החזקים שיש היום של אור, רעש ומחסור בשינה מדירים שלווה, משנים הרגלים  ויוצרים את כל המחלות המודרניות. לעניות דעתי זו תופעה שהילד של ימנו מעין הגולם שקם על יוצרו וייצר אפוקליפסה.

0 תגובות