עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
נפש בריאה בגוף בריא
19/01/2015 08:00
הדר דרורי
מוכר לכם המשפט הזה? האם ניסיתם ליישם אותו במציאות? זה נכון שקיימות מחלות רבות שמקורן נפשי, אבל כדי להרגיש יותר טוב, גם מבחינה נפשית, צריך להקפיד על תזונה מתאימה, שינה טובה ולעשות את כל הבדיקות והטיפולים הרפואיים שצריך. לדוגמה, אם משהו בהרגשה הכללית לא בסדר, איבר כואב בגוף, הרגשת בחילות, שלשולים, הקאות, כאבים וכו', אז לא להזניח, ישר ללכת לרופא המתאים ולא לקבל תירוצים שזה שום דבר, כי הגוף מאותת לנו שמשהו לא בסדר וצריך להקשיב לו כדי שהוא ישרת אותנו כמו שצריך. 
0 תגובות
מה קורה למי שהולך עם הזרם?
15/01/2015 18:45
הדר דרורי
מי שהולך עם הזרם, נתקל בפקק תנועה! זה נכון גם בכביש, גם בהליכה ברחוב ובכל תחום בחיים. לדוגמה, אם אתם הולכים לעבוד במקצוע שכולם רוצים לעבוד בו, הסיכויים שלכם להתקבל לעבודה הנחשקת או לפחות להישאר בה לאורך זמן, יורדים. לעומת זאת, אם תלכו לעבוד במקצוע שהוא, למראית עין, לא נראה כל כך קורץ או מפתה, יתכן שבהתחלה השכר והתנאים לא יהיו משהו, אבל הסיכויים שלכם להתקבל לאותו מקום עבודה ואפילו לשרוד שם לאורך זמן יגדל וככל שתעבדו שם לאורך זמן, הסיכוי שלכם לצבור שכר נאה, ותק, ניסיון, תנאים טובים ואלי אפילו לפתוח עוד דלתות שלא היו נפתחות לפניכם קודם, יגדלו ויכול להיות שמה שהיום נחשב ללא מבוקש תוך מספר חודשים או שנים, יהפוך למקצוע מבוקש ביותר ולהיפך. לדוגמה, פעם מקצוע עריכת דין היה מאוד מבוקש וצעירים רבים הלכו ללמוד משפטים, עשו התמחות ואחרי שהם סיימו, או שהם לא מצאו עבודה, או שהם נאלצו להסתפק בעבודה עם שכר ותנאים לא כל כך טובים, בלשון המעטה, מפני שהשוק היה (ואלי אפילו עדיין) רווי בעורכי דין והיה עודף היצע באותו תחום. דוגמא נוספת, פעם מקצועות הבניה והנדל"ן לא היו כל כך אטרקטיביים מבחינת תנאים ושכר ומעט מאוד אנשים רצו להיות מתווכים, קבלנים, פועלי בניין וכו' ולפני כעשור, מאז שהתחילו עם תמ"א 38 ושמחיר הנדל"עלו בצורה מטורפת, היום למקצועות הנדל"ן יש ביקוש עצום ויש בשוק יזמים רבים לתמא 38, מתווכי דירות, משווקי נדל"ן וכו'. בקיצור, למי שרוצה להצליח לאורך זמן, בכל תחום בחיים, תלכו נגד הזרם!!!
0 תגובות
הנותן הוא המקבל!
14/01/2015 08:01
הדר דרורי
היוש,
תמיד אהבתי לעזור ולתרום לזולת. בגיל 16, כשהייתי בכתה י', היתי אחראית על המחויבות האישית בכתה שלי וקיבלתי על כך הצטיינות ולאחר מכן הדרכתי בצופי ים הרצליה קבוצה של נוער מניצ"ן עם צרכים מיוחדים (וגם על כך קיבלתי מכתב הערכה ממנהלת המועדון שלהם) ואחרי הצבא התנדבתי שנה להדריך ולרכז בצופי ים קבוצה נוספת של נוער מניצ"ן ומגיל 21 וחצי אני מתנדבת בעמותה להפחתת אלימות ולשיפור הקהילה ולא רק שזה נותם לי סיפוק, אלא אני נחשפת ומתוודעת לדברים שלא הייתי מתוודעת ונחשפת אליהם אם לא הייתי מתנדבת. אני מציעה לכל אחד, גם אם הוא עובד קשה, עם משכנתא, ילדים, חובות ולא משנה איפה הוא נמצא בחיים שלו, להתנדב, אפילו שעתיים- שלוש בשבוע לעזור בתחום שהוא אוהב (בין אם זה עזרה לילדים בסיכון, משפחות במצוקה, בעלי חיים, איכות הסביבה ועוד...), גם כי זה חשוב להחזיר ליקום על זה שאתם חיים, נושמים ומנצלים את המשאבים שהוא מציע לכם (גם אם לא במלואם) וגם כי יעלה את ערככם בעיני החברה ובעיני עצמכם, כי אדם לא נמדד רק לפי מצבו פיננסי, המראה החיצוני שלו, השכלתו וכו', אלא הוא נמדד במידה בה הוא תורם לחברה ואני גם ממליצה, אם אתם יכולים אפילו לתרום תרומה חודשית קבועה (אפילו סכום קבוע של 30 ש"ח) לגוף ו/או לעמותה שאתם מאמינים בהם. 
0 תגובות
מה עושים כשמבואסים?
13/01/2015 07:59
הדר דרורי
הי, כשאני מבואסת ומאבדת את החשק לתפקד או לקום בבוקר, או כשאני מרגישה כישלון בתחום מסוים, אני פשוט נכנסת למקום סגור, נונת לעצמי סטירה, נזכרת בהישגים שלי או בדברים הטובים שיש לי ומתענגת עליהם. אני מציעה לכם לעשות את זה גם, כדי שתחשבו חיובי ושתמשכו אליכם רק דברים חיוביים :))
0 תגובות
איך לגרום לאחרים לאהוב אותך?
11/01/2015 22:00
הדר דרורי
האם הייתם רוצים שיותר אנשים יעריכו אתכם, יעריצו אתכם ויאהבו אתכם? בין אם זה במשפחה, בזוגיות, בעבודה? בעצם, איפה לא? פשוט תזכירו לעצמכם כל יום, לפחות פעם ביום, איזה אנשים נפלאים אתם ופשוט תגידו לעצמכם כמה אתם מדהימים ושאתם מאוהבים בעצמכן נואשות. בהתחלה זו תהיה העמדת פנים, אבל מהר מאוד אתם לא תבינו איך לא אהבתם את עצמכם קודם או איך אפשר שלא לאהוב אתכם. אתם תרגישו שאתם בעצם יצירת הבריאה האנושית עלי אדמות. למי שזה קשה מדי, בתור התחלה, הוא יכול לרשום לעצמו 3 דברים שהוא אוהב בעצמו (מבחינת מראה חיצוני או מבחינת תכונות, כישורים, כשרונות וכו') ו-3 דברים שהוא גאה בהם שהוא עשה אותם או לקח בהם חלק (למשל, פעילות התנדבותית שהוא משתתף בה, הישג משמעותי בלימודים, בעבודה, בתחום הפיננסי וכו') ולאחר מכן תגידו לעצמכם כל יום, לפחות פעם ביום, שאתם אוהבים את עצמכם ואיזה אנשים מדהימים אתם. אני, לדוגמא, נועלת את עצמי בשרותים במקום העבודה שלי ואומרת לעצמי איזה מדהימה אני ושאני מאוהבת בעצמי קשות ואני גם עושה את זה בבוקר כשאני מתארגנת ליציאה מהבית ואני ממש מאוהבת בעצמי קשות ומאז שאני מרגישה ככה (בהתחלה גם אני הייתי צריכה להעמיד פנים כדי להפוך את זה לאמיתי (Fake it until you make it:)), כל מי שבסביבה שלי מעריך אותי, מעריץ אותי או מאוהב בי, גם במקום העבודה, גם במשפחה וגם בעוד. פעילויות וחוגים חברתיים שאני משתייכת אליהם, אפילו אנשים שבעבר זלזלו בי או ריחמו עלי, פשוט סוגדים לי ומעריצים אותי היום. 
פשוט, תאהבו את עצמכם!!!
באהבה,
אני
0 תגובות
איך רכשתי לעצמי דירה?
10/01/2015 17:42
הדר דרורי
הי,
לפני שנתיים וחצי רכשתי דירה משלי כנגד כל הסיכויים. איך עשיתי את זה? אחרי 4 שנים שגרתי בשכירות וכמעט לא נהניתי מהדירה שגרתי בה, כי גם למדתי וגם עבדתי במקביל ויצא שהגעתי הביתה רק כדי לישון, עד שפשוט התייאשתי וכאשר חיפשתי עבודה חדשה, ההכנסות התחילו לרדת, ההוצאות התחילו לעלות וכך גם צברתי חובות, אז חזרתי לגור אצל ההורים, בהתחלה כדי לכסות חובות, לאחר מכן כדי לחסוך כסף ליום גשום, לפני שאני שוב עוזבת את הבית של ההורים והולכת לשכור דירה ובסוף הצטבר לי סכום כסף מכובד, אז אמרתי להורים שלי שיש לי סכום כסף שאני יכולה או להוציא אותו על שכירות וזה ירד לטמיון, או לקבל מהם סכום כסף צנוע כדי שאוכל לקנות לעצמי דירה צנועה. 
שש שנים אחרי שגרתי אצל ההורים, בסוך זה קרה וקניתי לעצמי דירה קטנה בת 1.5 חדרים באזור המרכז ומאז אני נהנית מחיי עצמאות. 
0 תגובות