עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
למה פרויקט תמ"א 38 אינו מתקדם?
07/01/2014 14:23
golan7878

יש מעט קושי בקידום פרויקט תמ"א 38 ובגלל קושי זה הרבה פרויקטים תקועים באמצע עבודה ואף נופלים. איך אפשר לקדם את הפרויקט?


השיפוץ של המבנים הינו שיפוץ אשר מחזק את המבנה ומעמיד אותו בפני רעידות אדמה. שיפוץ הבנייה נעשה על ידי יזם או קבלן והוא מאוד משודרג, יכולים להוסיף למבנה מעלית חדשה, חניות עבור הדיירים, מרפסת שמש, ממ"ד ועוד. כל בעל דירה אשר משתתף במסגרת הפרויקט יקבל דירה משופצת ומשודרגת שהערך שלה מזנק כמה עשרות אחוזים.

בפרויקט זה גם היזם מרוויח וגם הרשות המקומית במבנים אשר מחדשים אותם, מחזקים ומשדרגים. אך למה ישנם בעיות רבות ולמה הפרויקטים נתקעים?

 

יש לכם הרבה סיבות כי חוץ מהיתרונות הרבים שיש לפרויקט ישנם קשיים לא מעט. הדוגמאות לקשיים הם לדוגמא חלוקה של דעות בין הדיירים, אין הסכמה לגבי תוספות שאמור לקבל הדייר, יש בעיה עם הרשות המקומית, בעיה מבחינה הנדסית אובייקטיבית וכמו כן ההתנגדויות של דיירי המבנה שלא רוצים בפרויקט. בשל קשיים אלה זה ברור מאליו כי לא בכל בניין שצריך לעבור את הפרויקט יצא לפועל. לרוב המצבים התוכנית כבר נתקעת כאשר אוספים את הדיירים וגם במקרים של וועדות הרשות המקומית. יש רשויות אשר מביעות את תמיכתם בקידום הפרויקט ויש רשויות אשר מביאות לקשיים.

אז איך מקדמים את הפרויקט?

תחילה חשוב שתהיה הסכמה בין הדיירים של הבניין ושתהיה כימיה טובה עם היזם. אחרי שהדיירים מסכימים עם עצמם והם מגיעים לאחדות בדעותיהם מבחינת רוב הפרטים כל הדרך לפרויקט יכולה להפוך לקצרה בהרבה. בשל כך ישנה חשיבות ליזם מבחינת ארגון הדיירים. היזם צריך להציג ולשכנע את הדיירים בכך שירוויחו מהפרויקט. חשוב שהיזם ידע גם להתנהל מול הרשויות. חשוב מאוד גם לקבל את הייעוץ המשפטי בנושא ורצוי שיהיה עורך דין אשר ילווה את הפרויקט במבנה. 

0 תגובות