עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
אמבולנס פרטי עדיף?
04/12/2011 13:05
gat rimon
אמובלנס, אמבולנס פרטי

אמבולנס

כבר כילדים, מלמדים אותנו לזהות את צלילי הסירנה של האמבולנסים של מד"א ומה משמעותה. כבר כילדים אנו יודעים שכשאנו שומעים את האמבולנס מתקרב, עלינו לפנות לו את הדרך, לאפשר לו לעקוף ואפילו לעבור צמתים ברמזור אדום. כי אמבולנס שמפעיל את הסירנה הוא אמבולנס שממהר להגיע לאדם פצוע או חולה, או שאפילו מסיע אדם שכזה לבית החולים הקרוב. לכן, מותר לו לעשות הכול: לעלות על אי תנועה, לא לציית לרמזור אדום, לנסוע בשוליים ועוד.

 

למרבה הצער, מד"א החליטה לקחת את ההיתר הזה צעד אחד קדימה. רבים רואים באופן התנהלותו של מגן דוד אדום, כהתנהלות ברוטאלית, של גוף שבאמת מאמין שמותר לו לעשות הכול: לגבות תשלומים מופרזים מחולים שהזעיקו אמבולנס, לבצע סלקציה ותעדוף בין הקריאות ולברור רק את הקריאות הרצויות ועוד. על רקע זה קמו להן חברות האמבולנס הפרטיות.

 

שירותי אמבולנס פרטי – שבירת המונופול של מד"א

 

בעבר, אדם שנזקק לשירותי אמבולנס יכול היה לפנות רק לכתובת אחת: מגן דוד אדום. בין אם נפגע בתאונת דרכים, לקה בליבו כשהיה בביתו או היה זקוק לפינוי של נפטר, הוא היה חייב לחייג 101 כדי להזמין אמבולנס. כיום, לכולנו יש אלטרנטיבה.

 

כיום כל אחד מאיתנו יכול להיעזר בשירותי אמבולנס פרטי במקום לפנות לאמבולנסים של מד"א. אוכלוסיית היעד העיקרית של שירותים אלו היא דווקא האנשים שאינם זקוקים לשירותי חירום, שכן הם אלו שמוצאים עצמם נדחים על ידי מד"א. כך למשל, אנשים שזקוקים לאמבולנס כדי להגיע לטיפולים בבתי חולים, כדי לעבור לבית אבות או אפילו כדי לפנות נפטר שנפטר בביתו, בדרך כלל נדחקים לתחתית רשימת ההמתנה של מד"א. לעומת זאת, בחברת אמבולנסים פרטית, אנשים אלו יזכו לשירות מהיר, ללא קשר לסיבת ולמהות הזמנת האמבולנס.

 

שירותי אמבולנס פרטי – הפרטה זה טוב או רע?

 

כניסתן של חברות האמבולנס הפרטי לפעילות בישראל היא צעד נוסף במגמת ההפרטה, שכולנו עדים לה בשני העשורים האחרונים. אם בעבר יכולנו לסמוך על המדינה שתספק לנו שירותים חיוניים מטעמה, כמו חינוך, ביטחון ורפואה, הרי שכיום יותר ויותר חברות פרטיות מספקות לנו את השירותים הללו. יש לנו בתי ספר פרטיים המתחרים עם החינוך הממלכתי, חברות שמירה ואבטחה פרטיות שהוקמו על רקע אוזלת ידה של משטרת ישראל, וגם בתי חולים פרטיים וחברות אמבולנס פרטיות שמשמשים כאלטרנטיבה לשירותי הרפואה הציבורית ולשירותי האמבולנס של מגן דוד אדום.

 

אף על פי שמגמת ההפרטה מצביעה על כשלים חמורים של המערכת הציבורית, הרי שהיא בסופו של דבר מובילה לתוצאה חיובית. כתוצאה מהפרטת שירותי האמבולנס ומהקמת חברות אמבולנס פרטיות, האזרח יוצא הנשכר העיקרי. עם חברות האמבולנס הפרטיות הוא מקבל שירות מהיר ולא אחת גם זול יותר, בהשוואה לזה שהיה מקבל ממד"א. וגם איכות ומקצועיות השירות אינה נופלת מזו שמספק מד"א, שכן כל האמבולנסים הפרטיים מצוידים בהתאם לתקנים של מד"א והפרמדיקים עוברים בדיוק את אותן הכשרות.

 

 

 

 

 

0 תגובות
גלאי עשן לבית
04/12/2011 12:54
gat rimon
גלאי עשן, מטפים, ספרינקלרים

גלאי עשן

כשנערכים לשעת חירום חשוב להיערך לתרחיש הגרוע ביותר. כך גם בהיערכות לקראת תרחיש של שריפה. עלינו להיערך לא רק למקרה של שריפה שפורצת בשעות היום, כשהמבנה מאויש ומאוכלס ואנו שמים לב לפרוץ השריפה תוך שניות ספורות. עלינו להיערך גם לתרחיש בו השריפה פורצת באמצע הלילה, כשאין איש במבנה וכשיכול לעבור זמן רב עד שמישהו יבחין בקיומה. היערכות יעילה שכזו תמיד תכלול התקנת גלאי עשן.

גלאי עשן – גילוי מוקדם להצלת חיי אדם

כשפורצת שריפה חשוב מאוד למהר ולכבותה לפני שתתפשט ותכלה את כל מה ומי שנמצא בסביבתה. אולם עוד לפני שנשתמש באמצעי כיבוי אש למיניהם (כמו מטפים וספרינקלרים), אנו צריכים לדעת שפרצה שריפה. ידיעה על קיומה של שריפה היא אינה דבר מובן מאליו, שכן שריפה יכולה לפרוץ בשעות הלילה, כשיושבי המבנה ישנים, או בשעות היום באגפים מרוחקים – שקשה לראות ולהריח מיד שפרצה בהם שריפה, גם אם הבניין מאויש. בדיוק לשם כך אנו זקוקים לגלאי עשן.

גלאי עשן מאפשר לנו לדעת על קיומה של שריפה כבר בדקות הראשונות להתפרצותה. כי גלאי עשן מסוגל לאתר חלקיקי עשן המצויים באוויר, עוד לפני שלהבות האש התחילו בכלל להיווצר. גלאי העשן יכול לקלוט חלקיקי עשן זעירים המגיעים מעצם שרק התחיל לעשן, וכשהעשן רק מתחיל להיות נראה לעין. וכשהוא מזהה זאת, הוא מפעיל סירנה קולנית וצורמת, המודיעה לכולם כי במבנה פרצה שריפה. וככל שאנו נדע על קיומה של שריפה מוקדם יותר, כך נוכל להשתלט עליה במהירות רבה יותר.

גלאי עשן – טוב שיש על מי לסמוך

לפיכך, כל היערכות למצב של שריפה חייבת לכלות התקנת גלאי עשן במבנה. גלאי העשן יעניקו לנו שקט נפשי הנובע מן הידיעה כי אם חלילה תפרוץ שריפה במבנה, אנו נדע על כך כבר בדקות הראשונות, בין אם אנו ישנים ובין אם אנו נמצאים במקום מרוחק. וכשגלאי העשן יתחיל לפעול ויספק לנו התרעה בצורת אזעקה, סירנה, הבהוב הורות, כריזה וכדומה, אנו נוכל להשתלט על השריפה במהירות (באמצעות מטפים, זרנוקים, גלגלונים וכו'), למזער את נזקיה לרכוש, להתפנות מהמבנה בבטחה ולמזער פגיעות בגוף ובנפש.

זאת ועוד, הודות לקדמה הטכנולוגית בתחום אמצעי כיבוי האש, נוכל אף לחבר את גלאי העשן למערכות נוספות, שיאפשרו לנו להתמודד עם השריפה בצורה טובה יותר. כך למשל: ניתן לחבר את גלאי העשן למערכת פיקוד המעליות בבניין, כך שתוריד את כל המעליות לקומת הקרקע ותמנע את השימוש בהן מיד עם הפעלת גלאי העשן. את גלאי העשן ניתן גם לחבר למערכת האוורור, הוונטות והמפוחים במבנה, כדי להבטיח שבשעת שריפה אלו לא ילבו את הלהבות אלא יסייעו בהשתלטות עליהם. כמו כן, אפשר לחבר את גלאי העשן למערכת פתיחה אוטומטית של החלונות במבנה, אשר במקרה של שריפה תאפשר לכל העשן לצאת החוצה.

אך החידוש הטוב ביותר בתחום גלאי העשן הוא האפשרות לחברו לחייגן אוטומטי, אליו הוזנו מראש מספרי הטלפון של בעלי ודיירי המבנה וגם של מכבי האש. כשגלאי העשן מופעל החייגן מחייג אוטומטית לכל המספרים שהוזנו אליו, כך שגם אם אין איש במבנה, בעליו ודייריו יקבלו הודעה על פרוץ השריפה ואפילו מכבי האש יגיעו במהירות לאתר.

 

לסיכום, אם גם אתם רוצים להיות מוכנים בצורה האופטימלית לקראת תרחיש של שריפה, אל תוותרו על התקנת גלאי עשן.

 

 

0 תגובות
הובלות
04/12/2011 12:45
gat rimon
הובלות, חברת הובלות

הובלות

תקופת השיא בשוק ההובלות כבר מאחורינו, ואם הצלחתם לדחות את מעבר הדירה שלכם עד עכשיו – הרווחתם! לא רק שכעת תוכלו למצוא חברת הובלות פנויה בקלות ובמהירות רבה יותר, אתם גם תיהנו ממחירים זולים באופן משמעותי. אך לא משנה באיזו תקופה בשנה בחרתם לעבור דירה, עדיין עליכם לבחור בחוכמה את חברת ההובלות שלכם. איך ניתן לעשות זאת? כל התשובות במאמר הבא.

איפה מוצאים חברות הובלה?

חברות ההובלה מפרסמות עצמן במגוון דרכים ושיטות: פלאיירים בתיבות הדואר, מגנטים פרסומיים, פרסום במקומונים, במדריכי עסקים, באתרי אינטרנט ועוד. אולם הדרך הטוב ביותר למציאת חברת הובלות היא באמצעות החברים וקרובי המשפחה שלכם. אין תחליף להמלצה שקיבלתם ממקור ראשון ולחברת הובלות שקיבלתם עליה חוות דעת מהימנה מאנשים שאתם מכירים וסומכים עליהם.

מה חשוב לבדוק על חברת ההובלות?

עוד בטרם תבקשו הצעת מחיר לשירותי הובלות, בדקו את החברה בהתאם לפרמטרים הבאים:

·         האם לחברת ההובלות יש רישיון עסק? אם אין לה רישיון, סביר להניח שמדובר ב"חאפר".

·         האם חברת ההובלות מתמחה בהובלת דירות? יש חברות המספקות רק שירותי הובלת משרדים או הובלת מפעלים, והן לא בהכרח מתמחות במעבר דירה.

·         האם חברת ההובלות מחזיקה בפוליסת ביטוח על תכולת המשאית? חשוב להבחין בין ביטוח על המשאית, המעניק כיסוי במקרה של תאונת דרכים, לבין ביטוח על התכולה, שמבטיח לכם פיצוי כספי בכל מקרה של נזק לרכוש.

·         האם בחברת ההובלות עובדים סבלים מנוסים וקבועים? מומלץ להיזהר מחברה שמעסיקה בני נוער או כוח אדם זמני וחסר ניסיון.

·         האם החברה מעניקה גם שירותים משלימים בנוסף לשירותי הובלות? שירותים כמו: אריזה ופריקה, נגרות, הובלות מנוף, שירותי אחסון ועוד, נחוצים כמעט לכל מי שעובר דירה, ולכן כדאי לבחור בחברת הובלות המספקת את כולם.

קבלת הצעת מחיר מחברת ההובלות

לאחר שמצאתם חברת הובלות העומדת בכל הפרמטרים הנדרשים, בקשו ממנה הצעת מחיר. חשוב לזכור שהצעת מחיר הניתנת לאחר ביקור בביתכם לעולם תהיה מדויקת יותר מכל הצעה טלפונית או אינטרנטית. לכן, דרשו שנציג החברה יגיע לביתכם, יעריך את היקף ההובלה ומורכבותה, ויעניק לכם הצעת מחיר המסתמכת על כל הפרטים הנדרשים: גישה נוחה למשאית, היעדר מעלית, מספר מדרגות, מספר רהיטים ומכשירי חשמל כבדים ועוד.

חתימה על חוזה עבודה

הזמנת שירותי הובלות היא התקשרות עסקית לכל דבר ועניין. לכן עליכם לחתום על הסכם עבודה עם חברת ההובלות. על ההסכם לכלול את כל פרטי ההובלה, על מנת שתהיו מכוסים מכל היבט ותמנעו הפתעות ביום מעבר הדירה:

·         תאריך ההובלה ושעת הגעת המובילים

·         גודל המשאית ומספר הסבלים שישתתפו בהובלה

·         תכולה מועברת ועלות פרטנית של כל חפץ גדול וכבד

·         תוספת במחיר בגלל היעדר מעלית, גישה לא נוחה למשאית וכו'

·         עלות פרטנית של שירותים משלימים: פירוק והרכבת רהיטים, הובלות מנוף וכו'

·         פרטי פוליסת הביטוח וגובה הכיסוי הביטוחי

שיהיה לכם מעבר דירה נוח וקל!

0 תגובות