עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
5 טיפים לכיבוס נכון של מצעים
12/01/2014 11:05
galittal

5 טיפים לכיבוס נכון של מצעים

רכשתם מצעים חדשים? ישנתם בשלווה והנאה ועכשיו הגיע הזמן לכבס? לא רוצים להרוס את המצעים מצד אחד אך חוששים מפני ניקוי לא מספק מצד שני? ריכזנו עבורכם כמה טיפים לכיבוס נכון של מצעים שיבטיח לכם גם מצעים נקיים ומצוחצחים וגם שמירה על בד רך, נעים וחדיש.

1 # בדקו את התווית

לכל מוצר טקסטיל יש הוראות כביסה מצורפת על גבי תגית. לפעמים התגית 'מוחבאת' בשולי הבד או בצדו הפנימי, גם אם קשה למצוא אותה מאוד חשוב לא לוותר על קריאת ההוראות. סימוני כביסה, גיהוץ וניקוי יבש הם אוניברסליים, אם אתם לא בטוחים מה המשמעות של הסימון, חפשו 'סימני כביסה' באינטרנט. בדרך כלל תוכלו למצוא טבלה עם 'פירושים' לכל סימון די בקלות.

2 # מים חמים

כיבוס מצעים חשוב שיעשה במים חמים ככל האפשר (כמובן שלא חמים יותר מהמומלץ על גבי התגית) כדי לוודא שהמצעים נקיים ומצוחצחים. ככלל, ככל שהטמפרטורה גבוהה יותר כך הניקוי אפקטיבי יותר והחיטוי יעיל יותר.

3. # מרכך כביסה

אל תוותרו על הוספת מרכך כביסה לכביסת המצעים שלכם. מעבר לריח הנעים של המרכך ותחושת הריכוך של הבד, המרכך ישמור על הסיבים רכים יותר לאורך זמן. שימוש במרכך כביסה באופן סדיר בכביסת המצעים שלכם ישמור על סיבי הבד מאווררים יותר ורכים יותר.

4 # שימוש במסיר כתמים

מצעים, במיוחד מצעי ילדים עשויים לסבול מהכתמות שונות – 'פספוסים' של הילד בלילה, נוזלי גוף, בעלי חיים שמלכלכים את הסדינים, ועוד. מסיר כתמים הוא אופציה מצוינת להסרת הכתמים הקשים שלא יורדים במים וסבון. ככלל, לפני שימוש במסיר כתמים, מומלץ לשטוף את המצעים במי ברז ומעט אבקת כביסה או סבון ידיים. במידה והכתם לא ירד ומסיר הכתמים הוא האופציה הבאה, נסו אותו על פינה נסתרת או פנימית לפני כדי לוודא שהוא לא פוגם בצבע.

5 # אוורור וחשיפה לשמש 

מצעים מומלץ לייבש היטב מחוץ לבית כדי למנוע הופעת עובש או ריבוי של קרדית אבק הבית. כאשר המצעים אינם רגישים לחום או אור (בעיקר בדים בצבעים בהירים) יש לחשוף אותם לשמש ישירה אשר הורגת את קרדית האבק.

0 תגובות