עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
יולי 2017  (1)
פלורה ניצה שמש - רפואה הוליסטית
24/07/2017 16:11
פלורה שמש
פלורה ניצה שמש, רפואה הוליסטית
בשנת 1803 פורסמה לראשונה הגישה ההוליסטית לטיפול במחלות, בספר הלימוד הראשון של אתיקה רפואית שפורסם על ידי פרסיבל, ובו נאמר כי התחושות של המטופלים צריכות להיות ידועות ומטופלות, לא פחות מאשר תסמיני מחלותיהם.

רפואה הוליסטית (מהמילה היוונית ολoς, שפירושה "שלם" או "כולל") הוא שם כולל לגישות ברפואה האלטרנטיבית המדגישות את הצורך בבחינת גופו, רגשותיו, אופן חשיבתו וסביבתו של החולה ככלל, ולא רק את האיבר הבודד או את התפקוד המובחן. ברפואה הוליסטית מושם דגש מיוחד על טיפול עצמי ורפואה עצמית, אורח חיים בריא, אכילה נכונה, הרגלי שינה נכונים, נשימה נכונה, שהות באוויר הפתוח, הימנעות מסיכונים או ממצבי מתח מיותרים, וכן הלאה.

מטפל הוליסטי מאמין כי כל אדם מורכב מחלקים התלויים זה בזה, ואם חלק אחד אינו עובד כמו שצריך, כל החלקים האחרים מושפעים. בדרך זו, אם לאדם יש חוסר איזון פיסי, רגשי או רוחני בחייו, המצב משפיע לרעה על בריאותו הכללית.

הטיפול מתבסס על שיטות שונות של טיפולים אלטרנטיביים. לדוגמה, כאשר אדם סובל ממיגרנה, במקום לקבל רק טיפול תרופתי, המטפל מתבונן על כל הגורמים הפוטנציאליים אשר עלולים לגרום לכאבים, כגון הרגלי בריאות, בעיות נפשיות, בעיות תזונה ושינה, מתח ובעיות אישיות, והוא מטפל בכאב בשיטות רוחניות. תכנית הטיפול עשויה לכלול תרופות טבעיות להקלת התסמינים, ושינויים באורח החיים על מנת למנוע הישנות של כאבי הראש.

0 תגובות