עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות
בית החולים הפרטי, הגדול והמוביל בצפון הארץ. פתרונות רפואיים, משולבים ורב תחומיים, הניתנים על ידי בכירי הרופאים המומחים בישראל, בסיוע טכנולוגיות מתקדמות וציוד עדכני.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מה היא בדיקה אנדוסקופית?
22/12/2013 14:31
בית חולים אלישע

כאשר יש צורך לבצע אבחון מעמיק במערכת העיכול, לא חייבים לעבור הליכים כירורגיים קשים. לרוב, די בביצוע בדיקות אנדוסקופיות כמו במקרים הבאים.


מגיעים לתוצאה בדרך נעימה


בכדי להסתכל ישירות על מערכת הבדיקות נעזרים בטכניקה כירורגית של בדיקות אנדוסקופיות, ביניהן בדיקות גסטרוסקופיה, בדיקות קולונוסקופיה, בדיקות אנדוסקופיה בהן נבדק המעי הדק בלבד ובדיקות נוספות.


האנדוסקופ הינו מכשיר דמוי צינור צר וארוך בעל גמישות, המאפשרת את החדרתו דרך הפה או דרך פי הטבעת. בחירת הדרך המתאימה תלויה כמובן שסוג הבדיקה והאזור אותו מבקשים לבדוק. הודות לטכניקה הזו ניתן להגיע לאותה התוצאה, אך בדרך פשוטה יותר, שאינה גוררת אחריה תהליך החלמה, נזקים לגוף, צלקות וכדומה. לאור זאת, היא הטכניקה מועדפת בשלל מצבים.


כאבי בטן כרוניים


ברוב המקרים כאבי בטן אינם מקור לדאגה, אך כאבי בטן כרוניים המלווים בחום, שלשולים, עצירות, נפיחות ותסמינים נוספים, בהחלט מחייבים בדיקה מעמיקה יותר שכן הם יכולים להעיד על קיומה של בעיה רפואית בקיבה, כמו למשל כיב קיבה/תריסריון, צליאק, דלקת בקיבה, מחלת מעי ועוד.


הבדיקה האנדוסקופית כוללת כאמור את החדרת הצינור אל הגוף, כאשר בקצהו ישנה מצלמה המספקת תמונה בהירה של המתרחש בחלל הקיבה. הודות לכך, ניתן לאתר גורמים בעייתיים באזורים אלו. כאבי הבטן לרוב נגרמים מגורמים הניתנים לטיפול די בקלות, לאחר גילויים כמובן. במקרים קשים יותר יסייע הגילוי המוקדם בהתאמת טיפול הולם בעל סיכויי הצלחה גבוהים בהרבה.


למלא את החסר


מחסור ברזל בגוף יכול להעיד על תזונה לקויה או אולי על קושי בתהליך הספיגה של החומר בדם ובעיות נוספות. עם זאת, בעיות אלו ניתנות לגילוי בצורה פשוטה למדי ואינן מצריכות בדיקה אנדוסקופית. לא פעם המחסור בברזל, והאנמיה הנלווית לו, באים להעיד על קיומה של בעיה קשה יותר, שלא ניתנת לגילוי בהליך פשוט. במקרים אלו נדרשת בדיקה אנדוסקופית לאיתור גורם הבעיה, כמו כיב קיבה או אף דימום פנימי.


הידיים הטובות ביותר


בבית החולים אלישע קיים מכון גסטרו חדיש, ובו הציוד המתקדם ביותר בתחום, המתופעל על ידי צוות מומחים, מהמובילים בארץ, יחד עם צוות סיעודי אדיב ומקצועי. במכון מבוצעות מדי יום עשרות בדיקות אנדוסקופיות שונות.


הקפדה על הרמה הגבוהה מאפשרת לנו להעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר, כך שאתם נהנים מהליך בדיקה נעים ומהיר ככל האפשר. לפרטים נוספים, צרו קשר.

 

0 תגובות