עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

בן אדם רגיל... אוהב טבע, ים, כלבים, מוזיקה.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
טיפים לאילוף כלבים עצמאי
17/01/2015 19:55
gai elimelech
אילוף, כלבים

שיטות לאילוף כלבים נמצאות בכל מקום באינטרנט, החל מספרים אונליין ועד לסרטונים ותוכניות מוקלטות של מאלפים מקצועיים. ההבדל בין כל אלו שאתם צריכים למצוא את השיטה שיכולה לעבוד על הכלב שלכם, לא כל שיטה תעבוד על כל כלב.

 

אילוף כלבים בבית

כלב אמור להיות חיית מחמד ולשם כך אין אנחנו מנסים להפוך אותו לרובוט שפוט אלא לכלב ממושמע שלא יעשה לנו צרות, שלא יאכל לנו דברים בבית וכמובן שלא יעשה את צרכיו בבית. זכרו, כלב, בטבע שלו לא רוצה לעשות את צרכיו במקום בו הוא ישן ואוכל, אם הוא עושה צרכיו זה אומר שהוא לא יכל להתאפק או שהוא מנסה להעביר מסר כלשהו.. 

1 תגובות
מוליך כלבים - עם או ללא אילוף
26/08/2014 09:00
gai elimelech
מוליך כלבים, מאלף כלבים, אילוף כלבים

אמנם החופש הגדול מגיע לסיומו אבל הולכת כלבים הוא תפקיד שיש לו ביקוש לכל אורך השנה.

לרוב כשמדברים על טיפול בכלבים מדברים על "דוגסיטר", המקבילה של "בייבי-סיטר".


אבל העניין הוא שרוב הכלבים זקוקים ליותר מהשגחה. הם זקוקים לכל הדברים הסטנדרטיים - השגחה, מזון, תשומת לב, אבל כדאי לזכור שכלב היא חיה שנשארת לבד בבית בד"כ. לרוב בלי הרבה תזוזה. יש כאן סכנה בריאותית וגם נפשית עבור הכלב.

כדאי להוציא את הכלב - כל כלב - לטיולים רגליים. לפחות פעם ביום.


מוליך כלבים (דוג-ווקר)

מוליך כלבים הוא תפקיד שמתאים מאוד למי שאוהב בעלי חיים וטיולים רגליים. לרוב מדובר באיסוף כלב מבית הלקוח, יציאה לטיול של חצי שעה לפחות בשכונה או בפארק הכלבים, והשבת הכלב לביתו.

במקרים מסוימים המוליך מתבקש גם להאכיל את הכלב או לשחק איתו, אך עיקר התפקיד הוא בהליכה. המעסיקים הם בעיקר מגדלי כלבים שלא נמצאים בבית במהלך שעות היום. בנוסף, יש דרישה למוליכים לקראת תקופת הקיץ, אז רבים עוזבים את הארץ לחופשה.


כל הדרכים להתקבל לעבודה

העיר עם הביקוש הגבוה ביותר לתפקיד של מוליכי כלבים היא תל אביב. היות ורוב הדירות בעיר הזו הן נטולות חצר או מרפסת, הכלבים שבעליהם יוצאים לעבודה נאלצים להישאר מחוץ לבית. בעלי הכלבים מעדיפים לשלם כמה עשרות שקלים על הטיול, ומשתמשים בשירות באופן קבוע.


יש מספר דרכים להתקבל לעבודה הזו:

א. פיזור מודעות בשכונות בהן יש הרבה כלבים

ב. יצירת קשר עם מרפאות וטרינריות או חנויות כלבים

ג. פרסום ושיווק באמצעי מדיה


היתרונות של המשרה הם עניין רב ובילוי שעות ארוכות מחוץ לבית או למשרד. המשרה מתאימה למי שלא מתעצל ללכת עם הכלב, לשחק איתו ולעייף אותו. מנגד, החסרונות של המשרה באים לידי ביטוי בימי חורף סוערים או לחילופין בימים חמים במיוחד. אי אפשר לוותר על טיול והולכה של הכלב, ולכן העובד נדרש לשמור על מסירות ולויאליות.


דרישות התפקיד

דרישות התפקיד כוללות בעיקר גישה נכונה לכלבים. לא כל מי שגידל פעם כלב בימי חייו יודע איך ליצור אינטראקציה עם כלבים חשדנים, לשלוט בהם במהלך ההולכה ולהקפיד על כך שלא יברחו או יתקפו עוברי אורח. המשרה מתאימה רק למי שיש לו ניסיון בעבודה עם ולצד כלבים. יוצאי יחידת הכלבנים בצבא לדוגמא מאוד אוהבים להשלים הכנסה עם התפקיד הזה,אך אפשר למצוא לא מעט ילדים בחופשות בית ספר שמבצעים אותו.

על אף העובדה שלא מדובר על תפקיד מסובך, אין להקל ראש בחשיבות שלו. כל משרה הכרוכה בעבודה מול חיות יכולה להיות מורכבת ומסוכנת. הולכה של כלבים דורשת לא מעט מיומנות, ניסיון והכשרה. המוליך והכלב לומדים אחד את השני עם הזמן, ורק הפעמים הראשונות הן הקשות ביותר, אולם יש צורך בסבלנות על מנת למצות את היתרונות של המשרה. 


שילוב של אילוף כלבים יחד עם הולכה

למרות שזה פחות נפוץ, בהחלט ניתן למצוא אנשים שמציעים בנוסף לשירותי ההולכה והטיפול הסטנדרטיים גם שירותי אילוף כלבים אותם הם משלבים בשגרה הטיפולית הרגילה. לאחר שיחה קצרה עם בעלי הכלב, יכול מוליך הכלבים להחליט על מספר פקודות עליהן הוא יעבוד עם הכלב. זה יכול להיות דברים כמו "בוא", "שב", "רגלי". או להגיע למצב שהכלב מגיב לקריאה בשמו, עוזב את כל עיסוקיו ומגיע כשקוראים בשמו. במילים אחרות, הערך המוסף של שילוב אילוף יחד עם שירותי דוגסיטר / דוג-ווקר הוא גבוה מאוד וכדאי לשקול זאת בחיוב למרות העלות הגבוהה יותר.

0 תגובות