עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
הלוטו
04/11/2013 17:42
eldad8585

משחק ההימורים הכי נחשב בישראל הינו הלוטו. בלוטו יש כמות של מספרים ובגורל עולה מספר אחד שהוא מנצח מבין מיליוני הזדמנויות. יש סכומים מאוד גבוהים של זכייה בלוטו והם נעים בגובה של מיליוני שקלים.
בארץ ישראל יש מגוון רחב של סוגי הגרלות הלוטו
ההתחלה של משחקי הלוטו התחילה באסיה. הטפסים שהחלו לראות הם טפסים של משחקי הקינו. משחקי הלוטו הראשונים החלו לשחק בסין ואת ההכנסות שנצברו מהזכיות בלוטו עזרו לממן את רוב הפרויקטים הממשלתיים הכי חשובים שמבינם ניתן למצוא את החומה הסינית.

יש שיטה מאוד מאוד חזקה שדרכה מתבצעות ההגרלות של הלוטו והשיטה באמצעות הגרלה במכונה אוטומטית אשר שקופה מפלסטיק וממנה יוצאים כדורים בזה אחר זה עם מספרים שכתובים עליהם.
הכדורים הללו בהתחלה מתערבבים על בלחיצת כפתור ומעורבבים באמצעות אוויר שמוזרם לבפנים או נענוע של כדור. אחרי זה הכדורים נופלים אחד אחרי השנים עם המספרים שעליהם.
יש גם הגרלות שהם אלקטרוניות ומופקות על ידי מספרים אקראיים. את הכדורים ואת המכונה מייצרים במפעל באירופה.

ההגרלה נערכת שהכדורים נמצאים בתוך מזוודה שנמצאת בכספת ובערך כשעתיים לפני כל תחילה של הגרלה הם שוקלים במאזניים את הכדורים. אם יש שינוי בכדורים במשקלם הם יוחלפו בכדורים חדשים אחרים מהמזוודה. אפילו אם הם נפגעו במהלך הגרלה מחליפים גם אותם.
מחליפים את הכדורים בתדירות כל הזמן. בכל הגרלה בודקים האם המכונה תקינה ובמידה והיא נמצאת לא תקינה מחליפים אותה במכונה חדשה. יש מפעלים ספציפיים אשר בודקים את המכונות הללו ובודקים את התקינות שלהם. הם מסתייעים במבחנים סטטיסטיים.


במפעל הפיס הנתונים של העסקאות שעושים נקלטים במחשב אחד מרכזי וזאת עושים לפני כל הגרלה. העסקאות נרשמות באמצעות אמצעי המדיה ונכנסות לכספת  אחרי שההגרלה התבצעה חותמים חברי הוועדה המפקחת על סוג של מסמך שאומר כי התוצאות שהגרילו אכן אמיתיות ולמסמך הזה קוראים פרוטוקול הגרלה. לאחר הבדיקה של ההגרלה מעבירים את התוצאות למחשב לבדיקה של תקינות ואז התוצאות מפורסמות באמצעות אמצעי התקשורת השונים.

כיום כדי להשתתף בהגרלה לוקחים את הארבע ספרות אחרונות של תעודת הזהות.

1 תגובות