עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
ניסיון ראשון
22/12/2016 01:56
Elad Ruf
למי שאיכשהו התגלגלה אל הדף הזה, שלום!

שמי אלעד ואני בן 32. 
אחרי אינספור דיונים וויכוחים בפייסבוק ובעולם האמיתי, החלטתי לפתוח בלוג. 
בתור התחלה, אני רואה בזה ניסוי. אם אוכל להתמיד ולכתוב, ובמידה שאראה שיש עניין בכתיבה שלי, אנסה להעלות את רמת הכתיבה והתדירות.

מכיוון שהשקעתי חמש שנים בלימודי מדע המדינה ומכיוון שדיונים בנושאים פוליטיים הם האוויר שאני נושם, הנושא המרכזי של הבלוג יהיה פוליטיקה.
בבלוג הזה תוכלו למצוא שני סוגי תוכן. הסוג הראשון הוא מידע על פוליטיקה ברמה הטכנית-תיאורטית. נדמה שישנו מצד אחד ערפול וטשטוש מכוונים של מושגים בתחום הפוליטיקה. כאשר יש שטף של מידע לא ברור ואף סותר, האמת נהיית פחות חשובה ובמקום להבין יותר אנו מוצאים שאנחנו מבינים פחות ופחות. מצד שני, נדמה שמתקיימת הבנה שגויה של מושגים כאלה. אנשים רבים משתמשים במושגים שונים כאשר הם אינם מבינים את המשמעויות שלהם. בהיבט זה, אם כך, אנסה להסביר מושגים שונים, מוסדות וגופים פוליטיים, תכליתם והאופן שבו הם פועלים, כמו גם המרחק שבין התיאוריה לבין מה שקורה בפועל.
סוג התוכן השני הוא דעות. מהבחינה הזו, הבלוג ישמש כטור דעה, ובמסגרת זו אכתוב אחת לכמה זמן את דעותיי ועמדותיי האישיות בנושאים שונים הקשורים, איך לא- לפוליטיקה. הדעות תתכתבנה מדי פעם עם המידע התיאורטי, או שלא. העיסוק יהיה בעניינים שעל סדר היום בתקשורת. אשתדל להביא זוויות מבט שונות להסתכל מהן על נושאים שונים.

לבסוף- אני אשתדל שהכתיבה שלי תהיה תכליתית. כלומר, לצד מידע טכני או דעה, אנסה להעלות המלצות לפעולה, ברמה האישית ועד לרמה המדינית. במידה ואין לי רעיונות מיוחדים, או שאין לי מושג מה אפשר לעשות, אני כמובן אודה בזה.

בנימה אופטימית זו, אאחל לקוראים והקוראות העתידיים של הבלוג קריאה מהנה, ובשאיפה- גם משכילה.
0 תגובות