עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מבחר של קמינים
16/10/2013 11:21
elad

הקמין נקרא גם "אח" והינו האמצעי לחימום שקיים מזה שנים רבות. הוא משרה אווירה של רומנטיקה, נעימות וחום לבית. הקמינים של היום קיימים במגוון רחב של עיצובים מודרניים עכשוויים והופכים להיות חלק מריהוט ועיצוב הבית. עיצובי הקמין נעים בין קלאסיים עתיקיים לבין הייטקים מודרניים.

הקמין מגיע במגוון סוגים והם תנור גז, תנור עץ, תנור נפט/סולר.

תנור הגז משמש אף הוא את אותו הגז שאנחנו צורכים במטבח. תנור הגז אינו צריך מצבור של אנרגיה עודף למה שקיים בבית כבר. התנור מגיע עם ארובה וצנרת של גז. הארובה המתאימה היא ארובה כפולה. ארובה אחת קטנה ואחת גדולה. הקטנה תשמש לפליטת הגז שיוצא מהתנור למחוץ לבית ואילו הארובה הגדולה תשמש ליניקה של חמצן מחוץ לבית אל התא של התנור. לתנור הגז יתרונות רבים בהם העלות צריכה מאוד נמוך לעומת אחרים, איכות החימום מאוד נקייה וגבוה, הגז אינו פולט חומרים רעילים, מגיע עם תרמוסטט וניתן לקבוע את הטמפרטורה שרוצים. החסרונות של קמין הגז הוא שיש צורך בהתקנה מקצועית, אחזקתו אמנם זולה אך הוא יקר מתנור הנפט, ברמה הבטיחותית יש להיות אחראיים ולהישמר מפני שתהיה דליפת גז.

תנורי העץ בנויים מיציקה של ברזל אשר שומרת על החום ומפיצה אותו בכל החלל בבית. כדי שתהיה שליטה על החום יש לווסת את כמות העצים הרצויה בתוך התא בעירה.  הארובה המתאימה לתנור זו ארובה יחידה אשר מאפשרת יציאה דרך הגג. יש להזמין אחת לשנה טכנאי על מנת שינקה את הארובה והתא של התנור. יתרונות תנור העץ שהוא יוצר אווירה רומנטית בשל העצים המוסקים בתא הבעירה, החום הינו חום טבעי ואמיתי, עלות זולה ואין צורך ברישיון התקנה. החסרון של תנור העץ הוא שהוא קשה לתפעול משום שצריך כל הזמן להביא עצים לאחסן אותם ולהבעירם.

תנור נפט/ סולר פועלים באמצעות חוגה אשר מאפשרת זרימה גבוהה או זרימה נמוכה וזאת בהתאם לעוצמה שבוחרים. יש להכין לארובה קוטר מתאים שיהיה בין הקומות והתקרה שתהיה אפשרות יציאה דרך הגג וצנרת שתספק נפט מהמיקום של המיכל עד למיקום הקמין. יתרונותיו של תנור הנפט/סולר הוא שיש לו איכות של חום טובה, לא צריך רישיון להתקנה והעלות שלו זולה אך לעומת זאת החסרון הוא שעלות התפעול והתחזוקה גבוהים, ישנו מזהם אקולוגי ויש צורך בטכנאי אחת לשנתיים על מנת שינקה את התא של הבעירה.

אז אם עוד לא החלטתם על סוג הקמין, זה הזמן!

0 תגובות