עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
יוני 2012  (1)
טיפול שורש – קודם כל מתגברים על הפחד
17/06/2012 18:42
ד"ר קרן אהרוני
רופא שיניים, טיפול שורש
טיפול שורש יכול להפחיד את רוב האנשים, ראשית כל כדאי להתגבר על הפחד.. 
רופא שיניים הוא הפחד הגדול ביותר של אנשים רבים. מהסיבה הזאת הם לא ממהרים להגיע לביקור בקליניקה שלו והחורים בשיניים הולכים ומעמיקים. במקרים רבים, אותם אנשים יזכרו להגיע אל רופא השיניים רק כשהכאב בשיניים שלהם יהפוך לבלתי נסבל ואז למורת רוחם הם יגלו, שבגלל שלא הגיעו בשלבים מוקדמים יותר לרופא השיניים, החור העמיק ובמקום סתימה פשוטה, הם צריכים לעבור טיפול שורש. טיפול שורש יכול להפחיד אף יותר את אותם אנשים, ובשביל לגשת ולעשות בפועל טיפול שורש בשיניים הם יצטרכו בשלב הראשון, להתגבר על הפחדים שלהם ורק אז ללכת ולעבור את טיפול השורש בפועל על כל מה שכרוך בזה.

טיפול שורש – לאט לאט נרגעים מהפחד

אז להתגבר על פחד מרופא שיניים ובעיקר על הידיעה שהטיפול שצריך לעבור אצלו הוא טיפול די מורכב ולא הכי נעים, זה לא דבר פשוט ואין איזה קסם שיגרום לפחד הזה להיעלם בשנייה. אבל עבודה עצמית והבנה שבמידה ולא נתגבר על הפחד הזה הכאב בשיניים והבעיות בפה יכולות להיות מורכבות הרבה יותר והחלק המעגלי הוא כמובן, הזמן והמורכבות של הטיפול והזמן שנאלץ להעביר על הכסא של רופא השיניים. 
הדרך הטובה ביותר להתגבר על הפחד היא לא בהכרח בפחד יותר גרוע, אלא יותר בלנסות ולהבין אותו רציונאלית. במידה ואתם יודעים איזה טיפול אתם צריכים לעבור, לדוגמא טיפול שורש. אולי לקרוא וללמוד אודות הטיפול ואופן הביצוע שלו יכול גם כן להועיל להתגברות על הפחד הזה. 

טיפול שורש – בסוף זה עובר

הדבר החשוב ביותר שחשוב להגיד לעצמכם לקראת טיפול שורש או כל טיפול אחר אצל רופא השיניים, הוא שבסופו של דבר זה עובר ואין בטיפולי שיניים בדרך כלל סיכונים משמעותיים. כך שהסך הכולל של כמה שעות של סבל יהיו בסופו של דבר שוות את זה, כי בסופן כאבי השיניים האיומים ייפסקו ותמנעו מעצמכם כל מיני בעיות וכאבים שעתידים לבוא במידה ולא תטפלו בבעיות השיניים שלכם. ורופא השיניים? תזכרו שהוא בסך הכול בן אדם ועוד רופא בהשכלתו אז כמה מפחיד הוא כבר יכול להיות.. 
0 תגובות