עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות
ד"ר בייטיש, רופאה מוסמכת, מעמידה לרשותכם ולרשותכן כ- 17 שנות ניסיון בתחום הרפואה האסתטית בכלל, והסרת שיער בלייזר בפרט.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
גברים ושיעור יתר- מה עושים?
10/10/2012 10:32
ד"ר בייטיש
הסרת שיער בלייזר הסרת שיער לגברים הסרת ש

לא מעט גברים מבינים כי שיעור יתר היא לא בעיה שצריך להמשיך ולסבולממנה.  הסרת שיער בלייזר מציעה לגבריםפתרון יעיל ואסתטי שגם נראה טבעי.

בשנים האחרונות הסרת שיער לגברים הפכה נפוצה כמעט כמו זו עבור נשים.מחד, יותר ויותר גברים מייחסים חשיבות ומודעים לנושאי טיפוח הגוף והאסתטיקה. מנגד,החברה מקבלת יותר את הטשטוש ההולך וגובר בין המינים. יחד תרמו השניים לשינוי בתחוםשנחשב בעבר לטאבו.

מאז ועד היום

תחום מריטת שיער בעבר הייתה מנת חלקן של נשים בלבד. בדרך לגוף ללא שערות הןהיו מוכנות לסבול לא מעט שיטות, כגון שימוש בסוכר חם או שעווה רותחת, מריטת שערות באמצעות חוט ועוד. כיום, המצב שונה לגמרי.

במהירות רבה הסרת שיער בליזר הפכה לדרך הפופולארית ביותר והאטרקטיבית ביותר בקרב המין הנשי. לא רק שהשיטה פחות כואבת, פחות מלוכלכת ויותר נעימה, היא גם מציגה תוצאות שנשארותלאורך זמן.

גם גברים רוצים

ההצלחה של טיפול שערות בלייזר על המין הנשי הביאה להתעניינות גם מצד המין הגברי. בשנים האחרונות יותר ויותר גברים מטפחים את גופם והדבר נהיה מקובלמבחינה חברתית על שני המינים.

גברים רבים כיום מבקרים באופן קבוע אצל הקוסמטיקאית, נהנים מטיפוליפדיקור ומניקור, מתבשמים ומורחים קרמים ועוד.

הורדת שיער בליזר משתלבת באופן טבעי ברשימה הזו, ולראיה כמחצית מהאנשים הפונים לקבלת טיפול מסוג זה הם גברים.

שיעור יתר בקרב גברים מעורר סוגיות של בטחון עצמי, המפריעות בלא מעטמתחומי החיים החל מקרירה וכלה כמובן באהבה וזוגיות. הם נמנעים מלהתפשט בחדר המיטותאו בים, נמנעים מללבוש גופיות או מכנסיים קצרים והדבר פוגע באיכות חייהם.

הגיל המתאים

מאחר וההתפתחות ההורמונאלית בקרב גברים נמשכת עד לגיל 24- 25, לא ניתןלקבוע קודם לכך האם הגבר אכן סובל משיעור יתר. לכן מומלץ להמתין עם הטיפול בלייזרעד לסיומו של תהליך ההתבגרות, להוציא טיפול באזורים שאינם הורמונאליים כגון גבות,עורף וצוואר ואחרים.

ניתן לסייג ולומר כי מקרים ייחודיים יוכלו לקבל טיפול חלקי בבעיה. כךלדוגמא נערים מתבגרים אשר טרם סיימו את תהליך ההתבגרות אך סובלים מבטחון עצמי ירודכתוצאה מהשיער הרב שעל גופם.

מעל גיל 18 ניתן לעבור בין טיפול אחד לשניים בלייזר על מנת ליהנותמגוף נקי משערות לתקופה מוגבלת, כמו לתקופת הקיץ אז יוכלו ללכת אל הים ללא בושה,וליהנות באופן זמני מן התוצאה.

שומרים על מראה גברי

לא כל שיער הגוף יוסר בעת הטיפול בלייזר לגברים, אלא בין 60 ל- 70אחוזים ממנו. בדרך זו התוצאה המתקבלת תהיה דילול אחיד של שיער הגוף, הודות לשימושבמכשירי לייזר בעלי אורך גל קבוע. התוצאה המתקבלת בתום עשרה טיפולים בממוצע תהיהטבעית ואסתטית לגבר.

התוצאה הרצויה בקרב גברים אינה הסרה מוחלטת של השיער, כפי שהיא בקרבנשים. רוב הגברים מעדיפים דילול של השיער, על מנת לשמור על מראה טבעי וגברי,במיוחד באזורים כמו בית שחי ומפשעה, בהם הסרה מוחלטת של השיער מוזרה לעין.

יצאת גבר

במידה ואתם אינכם חשים בנוח עם גופכם בשל השערות המכסות אותו, אין כלסיבה שתמשיכו לסבול. טיפול להסרת שיער בלייזר יסייע לכם לדלל את שיעור היתר שעלגופכם בכל אזור שתרצו, בכלל זה כתפיים, חזה, גב, צוואר, עורף ואפילו בית שחיופנים, למרות שאלו עדיין אינם נחשבים לאזורים פופולאריים במיוחד בקרב גברים.

0 תגובות
יש דרך בטוחה להסרת שיער עודף
14/05/2012 15:19
ד"ר בייטיש
הסרת שיער בלייזר, הורדת שיער בלייזר

סבירלהניח שרובכן שמעתן על השיטה להסרת שיער בלייזר. ייתכן שחלקכן אפילו חושבותשהתנסיתן בה. יכול להיות שבסוף הכתבה תבינו אחרת.

מרבית הנשים משקיעות לא מעט זמן ומאמץ וגם לא פחות כסף, בניסיוןלהיפטר משערות גופן המיותרות. אך בזמן שכולם מבטיחים מקסימום תוצאות במינימום טיפולים, הסרת שיער לצמיתות מתאפשרת בדרך אחת בלבד.

למצוא את המקום המתאים

ראשית נתחיל בחדשות הטובות, אפשר להיפטרלצמיתות מהשיער המיותר. החדשות הרעות הן, שלא כל מכון שמבטיח לכם תוצאה חלקה, אכןיצליח להשיגה. הסיכויים עולים כשמפסיקים לחפש מכון ומחפשים מרפאה.

הורדת שיער לצמיתות היא ההבטחה שמחלקים לכם כל מכוני הלייזר למיניהם,שצצו בשנים האחרונות בישראל כפטריות אחרי הגשם. הסרת שיער בלייזר אצל ד"ר בייטיש היא הדרך היחידה ובטוחה טוענים המכונים, לחיות חיים שלמים ומאושרים ללא שערות. הכל טוב ויפה, ופילונכון. רק שמרבית המכונים הללו כלל לא מעניקים לכם טיפול בלייזר.

האמת בפרטים הקטנים

כמעט כל מכון מתהדר בעובדה שהוא מציע שירותי הסרת שיער בליזר. האמת היאש רובם מציעים שירותי הסרת שיער, אך לא בליזר. רוב המקומות עושים שימוש במכשיריםהפועלים על קרני אינפרא אדום, הנחשבים לפחות איכותיים ויתרה מכך לפחות בטוחים לשימוש.

המכשירים המשמשים לצורך הורדת שיער בלייזר, ובכלל זה אלקסנדריט, נחקרים רפואית (למאמרים משלימים) בניגוד למכשירי אינפרא אדום. בשל כך, היחידים המוסמכים להפעיל מכשור זה הינם רופאים בלבד, בעוד מכשור אינפרא אדום יכולות לתפעל גם קוסמטיקאיות, ללא כל הכשרה רפואית.

ההבדל בין שתי השיטות גם בא כמובן לידי ביטוי במידת ההצלחה של הטיפול.בעוד הורדת שיער בליזר יעילה יותר, היא גם בטוחה יותר. קרני הליזר מתמקדים בשערהבאורך גל אחד קבוע לעומת קרני אינפרא אדום שעובדים בטווח של אורכי גל שונים. שיטהזו עלולה להוביל לפגיעות שונות בורידים, ברקמות, בעור ובכלי דם הנמצאים סביבהשערה.

כל מקרה לגופו

הבחירה במרפאה אשר אכן מטפלת בלייזר היא צעדראשון בדרך הנכונה. כעץ, יש לעמוד על גורמים נוספים  המשפיעים על הצלחת הטיפול. כך למשל לגילהמטופל, גוון העור שלו, צבע השיער שלו וגורמים נוספים משפיעים גם הם על יעילותהטיפול.

הגורם המשפיע ביותר על הצלחת הטיפול הוא איתורןשל בעיות הורמונאליות שאולי קיימות אצל המטופל. בעיות הורמונאליות כאלו ואחרותמובילות להופעתו של שיעור יתר. לכן, מבלי אבחון רפואי מלא וטיפול בבעיות באם ישנן,השיער פשוט ימשיך לצמוח על אף הטיפול בלייזר.

בבעיות ההורמונאליות ניתן לטפל באמצעות תרופותהמאזנות את ההורמונים בגוף ומביאות להפסקת הצמיחה של שיער מיותר. עם טיפול בבעיותאלו הופך הטיפול בלייזר לאפקטיבי יותר.

תזמון מושלם

אין ספק כי לעיתים הצעות המבטיחות לנו עד בלי די, מצליחות לפתות אותנולקחת אותן. עם זאת, לרוב בהמשך מגלים שהפיתוי לא באמת משתלם. הדוגמא הטובה ביותרלכך היא הפיתוי לבחור במקום אשר מציע לנו טיפולים ללא כל הגבלה.

האמת היא, כי אין כלל צורך בטיפולים לכל החיים. טיפול נכון בהתאםלהנחיות שכבר ציינו יוביל להפסקת הצמיחה כבר לאחר 10 טיפולים בממוצע. רק במקריםבהם קיימת בעיה רפואית המגבירה את צמיחת השיער, תידרש סדרה ארוכה יותר של טיפוליםלצורך קבלת התוצאה הרצויה.

בחירה מושכלת

כעת יש לכם את הכלים הדרושים לצורך בחירה נכונהשל מרפאה המתאימה לטפל בכם. כי לא די במחיר אטרקטיבי כדי לבחור נכונה. יש לתת את הדעת למכשור המקצועי, לאיכות הצוות הרפואי ולהתאמת הטיפול אליכם באופן אישי.

0 תגובות
שערה הפוכה לא חייבת להישאר מטרד
07/03/2012 15:46
ד"ר בייטיש
הורדת שיער לצמיתות, הסרת שיער, הסרת שיער

לאחייבים להמשיך ולסבול משערות הפוכות. התופעה הטורדנית יכולה להיעלם בקלותובמהירות. איך? תמשיכו לקרוא.

כיום, אחת הדרכים היותר פופולארית להיפטר משיערות הגוף היא הסרת שיער בלייזר. ברוב המקרים, הבחירה בשיטה המבטיחה הסרת שיער לתמיד קשורה לאסתטיקה שלגוף חלק. נשים רבות וגם גברים בוחרים בדרך זו לצורך הסרת שיער בידיים, הסרת שיער ברגליים ומקומות נוספים.

לפתחו של מכון מקצועי להסרת שיער מגיעים גם מסיבות רפואיות. חלק ניכר מהפונים הללו מגיעים להסרת שיער בלייזר בעקבות כך שהם סובלים מתופעה המוכרת בשם שערה הפוכה (רוצים מידע נוסף).

התהפכו היוצרות

שערות הצומחות בניגוד לכיוונן נקראות שערותהפוכות. שערות אלו צומחות לתוך העור פנימה. בדרך כלל, שערות נוטות יותר לצמוח הפוךבאזורים מסוימים, ביניהם עצם הזנב, המפשעה, בתי השחי ופי הטבעת. עם זאת, אין בכךכדי לשלול את האפשרות שהן יצמחו במקומות אחרים גם כן.

הצמיחה ההפוכה גורמת להופעת מספר תופעות לוואי,ביניהן כאב, פצעים, גרד ועוד. ללא קבלת טיפול מתאים בזמן עלול גם להתפתח באזורזיהום מקומי.

שערה נסתרת

השיטות המוכרות המשמשות לצורך הסרת שיער, כמו שעווה אופינצטה, רלוונטיות לשערות הפוכות רק במקרים בהם ראש השערה גלוי מעל העור.

רוב השערות ההפוכות אינן גלויות מעל העור, גםלא בחלק קטן מהן. לכן על מנת להיפטר מהן צריך לחפור מתחת לעור. חפירות אלו מובילותלפציעת העור והופעת זיהומים ובו בעת להישארות השערה העקשנית במקומה.

בשוק קיימות גם מגוון משחות המתיימרות לטפלבתופעה, חלקן טבעיות וחלקן אנטיביוטיות. למרות זאת, קשה מאוד לעמוד על רמתיעילותן.

בחלק מן המקרים, החיפוש אחר פתרון לבעיה מביאאת הסובלים ממנה לפנות לפתרון כירורגי. ההתערבות הכירורגית אמנם תבטיח הורדת שיער לצמיתות, אך אינה הבחירה המועדפת. הליך כירורגי תמיד יהיה האופציה האחרונה אליהכדאי לפנות.

לרדת לשורש הבעיה

הסרת שיער בלייזר נחשבת כיום לשיטה היעילהביותר לצורך טיפול בשערות הפוכות ומניעת הישנות התופעה. בין הממליצים על השיטהנמצא כמובן את המטפלים בלייזר, אך גם רופאי עור ורופאים כירורגיים מעידים עליעילותה.

מאחר וקרני הלייזר חודרות גם מבעד אל העור ניתןבאמצעותן להגיע אל שורש השערה, גם במקרים בהם היא צמחה הפוך. בחלק מן המקריםיעילות הטיפול תורגש כבר בסיומו של טיפול אחד, ובחלקם רק לאחר מספר טיפולים תיעלםהתופעה לחלוטין.

המכון הנכון

לבחירה המקום בו תטפלו בבעיה, יש השלכה גדולהעל הצלחת הטיפול. לא כל מכון להסרת שיער יוכל לפתור עבורכם את הבעיה.

בחירה נכונה תהיה כזו שתבטיח כי מכון הלייזראכן עושה שימוש בקרני לייזר. מכונים רבים בכלל משתמשים במכשירי אינפרא אדום. לא רקשמכשירים אלו לא נמצאו יעילים לצורך טיפול בתופעה, הם גם אינם מאושרים על ידי משרדהבריאות. קרני האינפרא האדום פוגעים לא רק בשורש השערה, אלא גם באיברים אחרים כמוורידים, רקמות ועוד. גם בלאחר שווידאתם כי המכון אכן מטפל באמצעות קרני לייזר,מומלץ לבדוק כי המטפל הוא אכן רופא מוסמך, כפי שאמור להיות.

יש פתרון

שערות הפוכות לא רק פוגעות באסתטיקה, אלא מהוותפגיעה של ממש באיכות החיים של הסובלים מן התופעה. הודות לשיטת הטיפול בלייזר אפשרלהפסיק לסבול.

3 תגובות
גם את יכולה להיפטר לצמיתות משיער פנים מיותר
08/01/2012 09:06
ד"ר בייטיש

למרות שישנם נשיםשכבר יתקשו להאמין, ישנה דרך להסיר לצמיתות את שיער הפנים. ותתפלאו, היא אתנו כברשנים. אז איך זה שלא שמעתן עליה? עכשיו זו ההזדמנות שלכן לשנות זאת.

למרות המבוכה ואי הנוחות המלווה נשים הסובלות משיעור יתר בפנים, חשובלדעת כי הבעיה רווחת מאוד בקרב נשים. ואם אין בכך כדי לעודד אותך, הסובלת מןהבעיה, אולי המשפט הבא יעזור. הפתרון קיים!

הסטטיסטיקה היבשה

שיעור יתר בפנים היא תופעה הרווחת בקרב 20% מהנשים החיות בעולם המערבי. בישראל, 25% מן הנשים דיווחו בסקר שנערך לאחרונה כי הן מסירות שיער מיותרהצומח באזורים שונים בפנים כמו סנטר, פאות לחיים ואחרים. מחצית מנשים אלו דיווחוכי הורדת שיערות בפנים הינה פעולה שהן מטפלות בה באופן עצמאי, בעזרת פינצטה אושעווה, ומחציתן פונות לטיפול מקצועי.

המפתיע הוא שעל אף המספרים הגבוהים (רק בארצות הברית מדברים על 40מיליון נשים הסובלות משיעור יתר בפנים), כאשר נשים הסובלות מן הבעיה נשאלות לסיבההעומדת מאחוריה, רובן אינן יודעות להסביר מהי. הגיע הזמן לגלות.

הורמונים משתוללים

הסיבות לשיעור יתר הן רבות, אך ניתן לחלקן לשתי קטגוריות בסיסיות.בקטגוריה הראשונה, נמצא נשים הסובלות מבעיות הורמונליות, הבאות לידי ביטוי בייצורמוגבר של הורמונים גבריים (אנדרוגנים), הגורמים לשיעור היתר.

למרות שייצור מוגדל של הורמונים גבריים יכול לנבוע ממגוון סיבות כמושינויים הורמונליים האופייניים לגיל המעבר, גידולים מפרישי הורמונים ועוד, לרובהסיבה היא קיומן של שחלות פוליציסטיות. תופעה זו שכיחה בקרב נשים בגילאי פוריותוכ- 10% מנשים בגילאים אלו סובלות מן הבעיה. בעיות אלו באות לידי ביטוי בשיעור יתרבפנים, אך לא רק.

בקבוצה השנייה נמצא נשים, אשר הסיבה העיקרית להופעת שיעור היתר היאתורשתית. אין כל בעיה בפעילות ההורמונלית של נשים אלו, אלא רגישות יתר לקולטניההורמונים. רגישות זו היא הגורמת להופעת שיעור יתר בפנים, בבטן, וגם בידייםובאזורים אחרים.

הדרך לעור חלק באמת

כאמור, נשים רבות בוחרות לטפל בבעיה באופן זמני. לרוב כאשר מורטים שיערות באופן זה תבוצע באמצעות שעווה חמה, פינצטה ואף גילוח במקרים חריגים. אך גם נשים המעוניינות להעלים את השיער לצמיתות ויפנו למכון מקצועי, חייבות לדעת קודם דבר אחד.

אם לא תעברו בדיקה אחת פשוטה לאחר תחילת הטיפול בליזר, ייתכן כי תאלצו להסתפק בתוצאה של דילול שיער הפנים בלבד. אם תקפידו לעבור בדיקה זו במקביל לטיפולתגיעו לתוצאה האופטימאלית.

הפתרון נעוץ בסיבה

נשים אשר אינן עוברות בדיקה רפואית המאבחנת האםקיימת בעיה רפואית, שגורמת לשיעור היתר להופיע, שמות מכשול להצלחת הטיפול. הסרת שיער פנים באופן תמידי מחייבת כי נשים יעברו בירור רפואי. מבלי זה קשה להבטיח אתהצלחתו המלאה של הטיפול.

בדיקה רפואית פשוטה לרוב תוכל לאבחן מהי בדיוקהסיבה, ותעזור לרופא המטפל להתאים עבורכם את הטיפול התרופתי המתאים. את הבדיקהניתן לעבור, לרוב ללא תשלום, בקופת החולים שלכם.

קבלת טיפול תרופתי נועדה למנוע את צמיחתן שלשיערות נוספות, שכן ללא התרופות הבעיה ההורמונלית תמשיך לגרום לשיעור היתר. לעומתזאת טיפול כמו הורדת שיער בליזר נועד להסיר שיערות קיימות (המשיכו לקרא), כאלו שכבר צמחו. לכן,שילוב שני הטיפולים יחד: טיפול תרופתי והסרת שיער בלייזר היא הדרך המושלמת להגיע לתוצאה חלקה ולפתרון הבעיה.

3 תגובות