עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
בטון  (1)
תעשיה  (1)
ארכיון
עבודות בטון מודרניות
15/11/2017 10:17
ויקטור
בטון, תעשיה

בטון כמו שאתם לא מכירים

את הבטון כולנו מכירים בתור החומר האפור הזה שמהווה את הבסיס לכול שאר החומרים שיקשטו את המקום. קשה לתפוס את הבטון כחומר מעוצב בעיקר בגלל שמדובר על עיסה שמתקשה והופכת לקשה כל כך שאי אפשר לעצב אותה והיא כלל אינה גמישה. למרות חומרים רבים שמשמשים עיצובים יוקרתיים כמו עץ, נירוסטה ואפילו גבס, גם הבטון נהנה ממודרניזציה והיום השילוב שלו בענף הבנייה נעשה בשימושים יצירתיים ביותר.עבודות בטון מודרניות

·         באמצעות עבודות בטון ניתן ליצור ספסלי רחוב וריהוט גן. את הספסלים והשולחנות הללו ניתן לראות בפארקים רבים ברחבי הארץ וזו דוגמה מצוינת לראות כיצד הבטון נותן מהמאפיינים החשובים שלו גם בנושא עמידות וגם במרקם החלק שלו. נוח מאוד לשבת על כיסא או ספסל מבטון ועצם העובדה שהבטון לא מתחמם יותר מידי ביחס לחומרים אחרים כמו למשל מתכת הופכים אותו למושלם לשימוש חוץ. אמנם רהיטי בטון עדיין לא נפוצים כל כך במגזר הפרטי אך גם בגינות פרטיות רבות אפשר למצוא אותם ולא מעט.


·         אחת מעבודות הבטון המודרניות ביותר הוא הבטון המוחלק. בטון מוחלק מותקן בצורה קפדנית ביותר ונותן מרקם חלק ויוקרתי. הבטון יכול להיות על הרצפה בסלון, בחצר ואפילו במקלחת והוא גם מהווה שבירת שגרה של העיצובים שלכולנו כבר נמאס מהם וגם נותן עמידות איתנה בזכות הקשיות שלו.


·         כולם רוצים בריכה בבית אך למעשה בלי בטון הבריכות לא היו יכולות לקום. רק בטון יכול להיות מספיק חזק כדי לשאת את המשקל העצום הזה בלי שהמים ייזלו והבריכה כולה תתפרק ובאמצעות הבטון ניתן גם ליצור בריכות דגים למי שאין לו מקום בגינה. בריכות נוי יכולות להפוך גם את הגינה הכי משעממת לגינה מדליקה והעיצובים שמתאפשרים בעזרת הבטון רחבים ביותר.


·         אדניות גינה מבטון ניתן לראות לאורך רחובות רבים, בפרקים ציבוריים, בתי ספר, גנים, אוניברסיטאות וגם בבנייני מגורים רבי קומות ובבנייני משרדים. הבטון יכול להיות אדנית מעוצבת ביותר אפילו בלי עיטורים בכלל ובלי דוגמה מיוחדת. לא רק שהאדנית חזקה לכל פגיעה חיצונית, היא מספקת מקום לפרחים ולערוגות לאורך עשורים של שנים.


·         באמצעות בטון ניתן לבנות פסלים אדירי מימדים. המפורסם שבהם הוא פסל החירות אך הוא לא כל כך מודרני, ואחריו קמו עוד פסלים רבים וגדולים, אולי לא כמוהו אך מרשימים ביותר. הבטון משתלב נהדר בכיכרות מרכזיים ברחבי העולם וגם בירושלים ובתל אביב. רק הבטון יכול להיות חומר יציב לאורך שנים מה שנותן למקומות הציבוריים שעשויים ממנו להיראות בדיוק אותו הדבר גם אחרי כמה עשורים טובים.


דרושה היכרות עם החומר

לא פשוט לעבוד עם הבטון ויצירתיות לא תספיק. יש צורך להכיר את הבטון ולדעת כיצד לעבוד איתו בעזרת כלים ייעודים - כגון כלי יהלום, אילו תרכובות ליצור וכיצד למרוח אותו בצורה נכונה. עבודה עם בטון דורשת הרבה סבלנות אך התוצאה ניכרת לאורך שנים.

 

0 תגובות