עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
כך תבחרו נכון וילונות לחדר השינה
19/09/2012 14:33
dangallery

וילונות בחדר השינה יכולים לחולל פלאים בשינוי האווירה, אם רק תדעו עלמה לתת את הדגש בעת הבחירה.

תסכימו איתנו כי אווירה אינטימית בחדר השינה היא דבר חשוב וכמובן רצוי. לכן, כדאי כי העיצוב של חדר השינה יתרום להשגת האווירה הרצויה, אפילו בדברים שנראים לנו שוליים אולי כמו הוילון.

לשמור על האש

כידוע וילונות מסייעים לנו להצל על הבית ולהקנות לנו תחושת פרטיות, אך הם גם נחשבים לפריט עיצובי לכל דבר. אתם מוזמנים להתרשם ממבחר הווילונות העשיר  באתר דן גאלרי. לכן בחירת וילונות לסלון (להמשך קריאה בנושא לחץ כאן) לא תהיה בחירה זהה לזו שבחדר הילדים, חדר השינה, חדר העבודה וכן הלאה.

וילונות לחדרי שינה
צריכים להעניק לבני הזוג לא רק אווירה רומנטית, אלא גם מידה מספקת של פרטיות. השילוב בין סוג הבד, הצבע ואופן התלייה משפיעים רבות בתהליך הבחירה. לדוגמאות של וילונות לחדרי שינה
הקישו כאן.

בדרך למעלה

הגודל של החדר משחק תפקיד מרכזי בבחירת הוילון המתאים. לחללים קטנים נמליץ על וילון גלילה (צפו• בדוגמאות של וילונות גלילה), הנפתח כלפימעלה ולכן אינו מעמיס על האווירה ופוגע בתחושת המרחב שנשיג באמצעות הצבע הנוחועוד. לעומת זאת, חללים גדולים דורשים וילון מאסיבי יותר כמו וילון רומאי (לצפייה בדוגמאות של וילונות רומאיים) , על מנתלהצליח ולהקטין את החלל ולהעניק לו תחושה אינטימית יותר.

לצד אלו ניתן למצוא כיום פתרונות נוספים כמו למשל תריסים ונציאנים (לקריאה נוספת) המתאימים לחדרי שינה המעוצבים בהתאם.

אל תהיו אטומים

סוג הבד משפיע גם הואעל האווירה, ולכן כדאי לבחור בבדים נשפכים שיתרמו לזרימה הטבעית של החלל וישתלבובו. כמו כן, רצוי שלא לבחור בדים אטומים, שיכבידו ויחנקו את החדר. גם בחדרים הזקוקיםלהצללה מרבית ישנם דרכים מתאימות יותר לעשות זאת. כך לדוגמא תוכלו לבחור בד חציאטום, אשר עדיין מעניק פרטיות והצללה חלקית. אם זה לא עונה על הצורך, ישנם וילונות העשויים משתי שכבות, אחת אטומה והשנייה שקופה, כך שתוכלו להתאים את הוילון בהתאם לצרכים המשתנים ולאווירה הרצויה.

הצבע עושה את ההבדל

לחדר השינה מומלץלבחור בצבעים בהירים וחמים, אשר לא רק מסייעים בריכוך האווירה אלא גם משרים רוגע עלהשוהים בחדר. צבעי האדום והכתום נחשבים לצבעים החמים ביותר בקשת הצבעים, אך גווניםרבים יכללו תחת הגדרה זו, ביניהם הגוונים השונים של צבעי החום, הצהוב והסגול. צבעים חמים מתאימים לחללים גדולים ובמיוחד לחללים קטנים וסגורים. צבעים בהירים מצליחים ליצור תחושה אינטימית בחללים גדולים למרות גודלם, ומנגד להקנות תחושת מרחב אוורירית וזורמת בחללים הקטנים.

הוילון לא לבד

אם חדר השינה שלכםכבר מעוצב, חשוב להתאים את הוילון לעיצוב הקיים על מנת שישלים אותו וישתלב בו. לכןיש להקפיד על התאמת צבעים ועל שמירה על סגנון אחיד. מן הצד השני, תוכלולבחור מוצרים משלימים שיבליטו את הווילון המעוצב שבחרתם לחדר ויתרמו לאווירה כגוןכריות נוי, כיסויי מיטה, ראשי מיטה וכן הלאה.

על טעם ועל ריח

מבלי לבטל את כל מהשכבר אמרנו, כמובן שהבחירה תלויה יותר מהכל בטעמכם האישי. חדר השינה הוא המקוםהאינטימי שלכם, ורק אתם יכולים לקבוע מה נראה טוב בעיניכם. בחלק מהחנויות תימצאוכיום גם מעצבי פנים אשר יוכלו לסייע לכם להגיע לבחירה המתאימה ביותר, במידה ותתקשו לבחור לבד.

0 תגובות
לבחור נכון וילונות לחדר ילדים
17/07/2012 12:16
dangallery
וילונות לחדרי ילדים, וילונות

כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לרכוש וילונות לחדרי ילדים בשורותשלפניכם. וגם אם אתם חושבים שאין לנו מה לחדש, תופתעו לגלות שיש.

המשותף לכולם

בית מלא אור ושמש הואהגשמת חלום עבור רובנו, אך בשעות הצהריים החלום עלול להפוך לסיוט. בעזרת הצללה נכונה תוכלו להביא לפתרון הבעיה.

ישנם שיקולים הרלוונטיים לכל חדר, ואין זה משנה אם מדובר על הסלון או וילונות לחדר השינה. בין השיקולים הללו נמצא את כמות האור החודרת אל החדר מול הכמות הרצויה,הכיוון אליו פונה החלון,  מיקומו של החלוןבחלל החדר ועוד. עם זאת, ישנם שיקולים ייחודים לכל חדר כמו במקרה של חדרי ילדים.

הייחוד של כל ילד

בחירת וילון  בחדרי ילדים מתבססת על שיקולים הייחודיים לה. כמובן שהשיקול הראשון נוגע לדייר הראשיבחדר, הלא הוא הילד. שכן מאחר והחדר הוא הפינה הפרטית שלו כדאי שהוילון יהיהלטעמו.

אם הילד שלכם לא מוצאאת מבוקשו בין שלל הוילונות בסוגים וצבעים שונים, כיום ניתן אף בחלק מן המקומותלעצב עבורו וילון בהתאמה אישית.

בדרך זו למעשה ניתןלגשת אל חנות הוילונות עם כל תמונה שילדכם אוהב, בין אם מדובר בתמונה של כדורגלן,סופרמן או כל דמות אחרת שהילד מעריץ. את התמונה עורכים ומדפיסים על בד הוילון שכברבחרתם, כך שהילד שלכם מקבל וילון שתוכנן, עוצב והודפס במיוחד בשבילו.

הכרתם ילד שלא מלכלך?

נכון שרצונו של הילדהוא חשוב, אבל מה לגבי רצונם של ההורים? לכם נמליץ לייחס חשיבות רבה לסוג הבדשישמש לתפירת הוילון, כמו גם לאופן תלייתו.

ילדים מצליחים בדרךפלא ללכלך גם במקומות המוזרים ביותר, כך שאל תתפלאו אם הם מצליחים ללכלך גם אתהוילון בחדר. לכן, בחרו בד לוילון שניתן לכיבוס בקלות בכל מכונת כביסה, כך שלאתצטרכו לחשוש להרס הוילון או להסתבך יותר מדי עם הניקוי. בנוסף, בחרו מוט  הניתן להסרה והתקנה קלה, על מנת שלא תצטרכו להסתבך כל פעם שתרצו לנקותאת הוילון.

בטיחות במקום הראשון

וילונות בחדרי ילדיםחייבים להיות מותאמים גם מבחינה בטיחותית, שכן לא כדאי לקחת סיכונים מיותריםכשמדובר על הילדים שלנו.

וילונות אשר פתיחתםנעשית באמצעות חוט ולא במשיכה ידנית נחשבים פחות בטיחותיים בקרבת ילדים. הדבר נכוןגם כאשר משולבת בוילון "קושרת" המשמשת לקשירת הוילון בעת פתיחתו.

חשוב מאוד לדעת כיבדי pvc הינם בדים המכילים עופרת. עופרת, כידוע,נחשבת לחומר רעיל שאינו מומלץ לנשימה הן לילדים והן למבוגרים. הקפידו לבדוק כי הבדשבחרתם אינו עשוי מחומר זה, כמו גם אינו בד שמכיל חומרים רעילים אחרים.

משנה מקום, לא משנהוילון

השיקולים שפרשנובפניכם הינם הבסיס לבחירה נכונה של וילון לחדר הילדים, ואין זה בכלל משנה אם אתם קונים בחיפה, בהונג קונג או באמריקה. בחירה זו תבטיח לכם שקט מן הילדים,אך גם שקט לכם ההורים. כל מה שנותר הוא לצאת ולרכוש.

 

0 תגובות
להתאים את הוילון המתאים לכל מטרה
18/06/2012 11:14
dangallery
עיצוב וילונות וילונות

לצד שיקולים עיצוביים, שמהווים שלב לא מבוטל בתהליך בחירת הוילונותלבית, ישנם שיקולים פרטיים, חשובים לא פחות.

לצד חוש אסתטי ההכרחי לעוסקים בתחום של עיצוב (ווילונות בפרט), נחוץ גם ידע מקצועי. וילונות משמשים להצלת הבית וקירורו, ולכן הבחירה בוילון המתאים מתבססת על שיקולים נוספים לצד מראהו. לפניכם,הצצה קטנה מבעד לוילון.

מתמצאים במרחב

אחד הסגנונותהמובילים כיום מבחינה עיצובית בתחום הוילונות הוא הוילון הרומאי. וילון זה דומהבמרבית תכונותיו לסוגים אחרים של וילונות. גם וילון רומאי, כמו מקביליו, מתאים לשילוב כמעט בכל חדר בבית וגם הוא ניתן לתפירה ממגוון רחב של בדים.

מה שבכל זאת מבדיל אתהוילון הרומאי מסגנונות אחרים הוא צורת הפתיחה של הוילון. מרבית הוילונות מוסטיםאל צידי החלון בעת פתיחתם. לעומת זאת וילון רומאי נפתח כלפי מעלה, מותיר יותר מקוםבחלל החדר ולא סותם אותו. לכן, הוא נחשב כמתאים במיוחד לשילוב בחללים קטנים יחסית.

התחליף לתריסים

נכון, גם וילונותגלילה אינם מוסטים לצדדים, אלא כלפי מעלה, אך לא כאן טמון סודם. וילון גלילה משמש לא רק כוילון, אלא כתריס לכל דבר. חלונות נטולי תריסים, זקוקים לוילונות שיצליחולהעניק לבית ולדרים בו את מידת ההצללה המתאימה.

וילונות אלו, בגרסתםהמקורית, משלבים בדים הנקראים בדי האפלה. אלו בדים שעוברים תהליך מיוחד של הקשחה,אשר מעניק להם אטימות מלאה. הבדים נחשבים לבדים דוחי אבק ועמידים במיוחד בפניחשיפה מרובה לשמש. בשל כך הם אינם מצריכים תחזוקה רבה ונחשבים למוצר אמין שילווהאתכם במשך שנים רבות.

חוט, שרשרת, מנועושלט

בעת בחירת הוילון, ישלבחור גם את הדרך המתאימה לפתיחתו וסגירתו. הבחירה היא לרוב בין מנגנון הפעלהחשמלי לבין מנגנון ידני. בעוד הפתיחה החשמלית מתבצעת באמצעות מתג או שלט אלחוטי,הפתיחה הידנית נעשית באמצעות חוט משיכה או שרשרת התלויה לצד הוילון.

מנגנון הפעלה חשמליעולה לרוב יותר ממנגנון ידני פשוט, ולכן בחירת המנגנון המתאים עבורכם תלויה לא מעטבתקציבכם. אך חשוב לקחת בחשבון שיקול חשוב נוסף בעת טרם קבלת ההחלטה.

במידה והוילון מיועדלחדר התינוקות, מומלץ לא לבחור בוילון המוסט באמצעות חוט משיכה, ואף לא בכזה אשרנסגר באמצעות 'קושרת' (החוט שנכרך סביב הוילון). חוטים ארוכים המשתלשלים בסמוךלמיטת התינוק אינם בטיחותיים ולא כדאי לסמוך על המזל. חשוב לציין כי גם אם ידכםאינה משגת וילון בעל הפעלה חשמלית, תוכלו פשוט לבחור וילון שמוסט ידנית, ללא כלחוט או שרשרת.

יש מספיק סגנונותלכולם

בנוסף לוילונות שהצגנו בפניכם, קיימים עוד סוגים רבים ומגוונים של הצללה לבית. לצד סוגיוילונות נוספים, כמו וילונות ורטיקאליים, אוסטריים ועוד, ישנם תריסים מעוצבים, תריסי עץ ועוד. למרות המבחר, דווקא וילונות הבד המוכרים הינם עדיין הבחירה האהובהעל מרבית האנשים. לאור הביקוש הרב, ניתן למצוא מגוון סוגי בדים, כמו משי, אורגנזהואחרים, המשמשים לתפירת וילונות.

בחירת הבד היא רק פתחלבחירות נוספות כמו צבע, הדפס ועוד. שכן המבחר הקיים הוא באמת בלתי נגמר. יתרהמכך, אם מבין כל המבחר עדיין לא תמצאו את בד הוילון המתאים בשבילכם, תוכלו לדאוגשיעצבו עבורכם בד בהתאמה אישית. אין התאמה יותר טובה מזו.

0 תגובות
מה הקשר בין וילון למקום מגורים?
06/03/2012 15:32
dangallery
וילונות, וילונות בד

 חושבים שאתם יודעים כל מה שצריך לדעת על וילונות ובחירה נכונה שלהם? תמשיכו לקרוא ותחליטו בסוף

עם השנים הבחירה שלוילונות לבית או למשרד הפכה למשימה פחות פשוטה. המבחר העשיר הקיים כיוםבשוק, הן מבחינת הבדים, הן מבחינת העיצובים והן מבחינת הסגנונות מקשה על תהליךהבחירה. עם זאת, מודעות לשיקולים החשובים לתהליך הבחירה תסייע לכם לא מעט להגיעלהכרעה.

חדר משלי

הבחירה בוילון תלויהרבות בסוג החדר לו הוא מיועד. סביר להניח, כי הוילון בו תבחרו לחדר התינוק לא יהיהאותו הוילון שתתלו בחדר השינה שלכם. וילונות עוזרים לנו להעשיר את העיצוב בחדרולהקנות לו את האווירה המתאימה. בחדר שינה נשאף להשיג אווירה הרמונית ורומנטיתואילו בחדרי ילדים אווירה יותר שמחה ומגרה את החושים.

עיצוב וילונות שונה כאמור מחדר לחדר במספר פרמטרים, ביניהם סוג הבד, צבעו, רמת אטימותו ופרמטריםנוספים.(קראו עוד)

וילון עירוני

מרבית האנשים מופתעיםלגלות כי גם למקום המגורים יש השפעה רבה על בחירת הוילון. בחיפה הוילונות משמשים יותר כפריט נוי המעשיר את העיצוב, מאחר והשימוש הפרקטי של פרטיות פחות רלוונטיבעיר הבנויה בדירוג על ההר. יתרה מכך, וילונות בצפון בכלל נרכשים יותר משיקוליםאסתטיים לעומת ערים עמוסות הבנויות על מישור.

ללכת על בטוח

 דבר חשוב לשים עליו את הדגש בעתבחירת הוילון הוא רמת הבטיחות שלו. גם אם הדבר נראה לכם מיותר, אל תשאירו מקוםלספק ודאגו לעמוד על טיב הוילון ויתר האביזרים הנלווים אליהם על מנת להבטיח אתבטיחותם.

וילונות בכלל,ווילונות בחדרי ילדים ותינוקות בפרט חייבים להיות ברמת בטיחות גבוהה. לכן, במיוחדבחדרים אלו רצוי לבחור בוילון אשר אינו מוסט באמצעות גדיל, כלומר באמצעות חוטמוארך הנתלה באחד מצידי הוילון.

שאלה של טעם

בסופו של יום, מישנאלץ לחיות עם הוילון הנבחר זה אתם. מכאן שהדבר שאולי הכי חשוב לתת עליו את הדעתהוא טעמכם האישי. למרות שמרבית האנשים בוחרים וילונות בד לשילוב בחדרי ילדים, אין בכך בכדי לקבוע גם עבורכם. אם טעמכם האישי מעדיף וילון ונציאני מהודר ומכני גם בחדר השינה אין שוםחוק בעולם שימנע זאת מכם. 

לא משנה מהו טעמכם,אין לנו ספק כי תוכלו למצוא את הוילון המושלם עבורכם. המבחר בשוק מגוון ועשיר ומכילסגנונות רבים. וילונות רומאיים, אוסטריים, ונציאנים וכן הלאה הם רק טעימה קטנה ממהשיש לשוק הוילונות להציע לכם.

ניסיון זה ידע - ולדן גלארי יש ממנו בשפע

אבל למה לסמוך רק עלעצמך, כאשר יש אנשי מקצוע מנוסים שיכולים לסייע בתהליך הבחירה? בתי עסק נבחריםבתחום מעמידים לרשותכם לא רק את ניסיונם המקצועי אלא גם את שירותיהם של מעצביםמקצועיים. 

בדרך זו תבטיחו כיהבחירה לא תהיה יפה רק בחנות, אלא גם תתאים לעיצוב הקיים בבית. רכישת וילונות בעסקמקצועי, בעל ותק וניסיון, תהיה הבחירה הנכונה הראשונה בדרך לבחירה נכונה נוספת.

0 תגובות
וילונות הבית עוזרים להשרות אווירה
25/01/2012 12:38
dangallery
וילונות לבית

שוק הוילונות כיום מציע מגוון רחב של עיצובים ובדים. בחירה בוילון המתאים תעניק לכם חדר מעוצב ונעים.

מעבר לתפקידם המקורי של הוילונות בבית, להציל או לאפשר כניסת אור לחלל במידה הרצויה לנו, וילונות משמשים כיום כאביזר אופנתי המעצב את הבית. אלו מעשירים ומשלימים את כל עיצוב, הודות לשללהעיצובים והסגנונות הקיימים כיום בשוק לצד מבחר נרחב של בדים מהם נתפרים הוילונות.

בחירת הוילון צריכהלהיעשות תוך התחשבות בעיצוב הקיים בבית. בנוסף, מאחר והשיקולים הקיימים מאחוריבחירת וילון לסלון שונים מאלו הקיימים בבחירת וילון לחדר  יש להתחשב גם בסוג החדר.

וילונות בסלון עוזרים להגדיר את החלל הציבורי

במרבית הבתים הסלוןהוא החדר המרכזי בו מתכנסים משפחה וחברים. בשל היותו חלל ציבורי החשוף לכל, בחירתהוילון המתאים לחדר זה היא בחירה חשובה. וילונות לסלון צריכים לעזור להקנות ולשמראת האווירה הנעימה והקלילה של חדר זה.

התאמה מרבית ביןהוילון לחלון הסלון היא תנאי אקוטי לבחירתו. חלונות סלון מתאפיינים בהיותם גדולים,ביחוד להשוואה ליתר החלונות בבית. לרוב, הם מורכבים ממספר חלונות ולכן כדאי לבחורוילון אשר נפתח לשני כיוונים, על מנת לאפשר לכם ויסות של כמות האור הנכנס לביתוניצול מרבי של החלון.

וילונות לחדר שינהצריכים להשרות אווירה רומנטית

חדר השינה הוא הצימרהיומיומי של בני הזוג. על מנת להבטיח כי חדר השינה יהיה מקום המפלט שלכם מטרדותהיום יום, יש לבחור וילונות בחדרי השינה אשר עוזרים ליצור אווירה רומנטית.

לשם כך, רצוי לבחורוילונות מבדים נשפכים, שיוצרים בחדר אווירה מרוככת וזורמת. כמו כן, בחירת בדיםבצבעים חמים ובהירים כמו אדום וכתום, תעזור גם כן בריכוך האווירה. במידה וחדרהשינה שלכם גדול, עיצובו בצבעים אלו תסייע ביצירת חלל אינטימי למרות גודלו שלהחלל.

וילון חדר השינה צריךלהבטיח לבני הזוג מידה מספקת של פרטיות, שתקבע על פי מידת אטימותו של בד הוילון.דרך נוספת לשמור על הפרטיות היא וילון התפור משכבות רבות, אשר גם מעניקות לוילוןמראה אוורירי וגם אוטמות אותו.

וילונות לחדרי תינוקות - הטוב ביותר עבורם

כאשר אנו מדברים עלעוללנו הרכים, מובן מאליו כי אנו רוצים לתת להם אך ורק את הטוב ביותר. בהתחשב בכך, בחירת וילונות לחדרי תינוקות  צריכה גם היא להיעשות על פי סטנדרטים גבוהים אלו.

בכדי להבטיח לתינוקיונו שינה טובה ככל האפשר, רצוי להתקין וילון מבד אטום. במידה וקיימים תריסים העוזריםלמנוע כניסת אור לחדר, ניתן לבחור וילון התפור מבד חצי אטום. בנוסף, רצוי לבחורוילון המוסט באופן ידני. וילונות המוסטים באמצעות חוט מוביל נחשבים לפחותבטיחותיים בסביבה של תינוקות.

על מנת לשמור עלהמראה האסתטי בחדר, יש להתאים את הוילון לריהוט שכבר בחרתם. לידיעתכם, על מנתלהקנות לחדר אווירה שלווה, רצוי לבחור בצבעים בהירים כמו לילך, צהוב ותכלת. הבחירהבצבעים בהירים אף נתמכת על ידי מחקרים הטוענים כי תינוקות שנחשפו לצבעים בהיריםנחשבו לתינוקות רגועים יותר.

כל ילד יכול לבחוראיך יראה וילון חדרו

ילדים ובני נוערמבלים שעות רבות בחדרם, ולכן מומלץ לערב אותם בבואכם לבחור וילונות בחדרי הילדים.בחירה התואמת את טעמם האישי תבטיח, ללא קשר לבד ולסגנון הנבחר, להפוך את שהותםבחדר לנעימה יותר עבורם. כיום, אף ניתן לעצב וילון בהתאמה אישית לרצונו של הילד,על ידי הדפסה על בד הוילון.

כמובן, שהבחירה צריכהלענות גם על צרכים פרקטיים. בחדרי ילדים, וילון מבד חצי אטום לרוב תבטיח לכם אתהאיזון הרצוי בכמות האור הנכנס אל החדר. כמו כן, רצוי לבחור וילון אשר מורכבומתפרק בקלות יחסית. ילדים אינם נוהגים להקפיד על ניקיון ולא מן הנמנע שתרצו לכבסמדי פעם את וילונות חדרם.

שפע של וילונות אצל דן גלארי

לאחר כל מה שקראתם,נותר לכם רק לגשת לחנות הוילונות ולבחור את הדגמים המתאימים לעיצוב בביתכם. במידהותרצו, תוכלו גם להיעזר בשירות שמציע צוות החנות. הצוות בחנויות המובילות לרובמבין רבות גם בעיצוב, כך שביכולתו בהחלט לסייע לכם בבחירה.

0 תגובות