עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מומלצים בתחום
שירותים מומלצים בתחום
עבודה בחו"ל ללא ויזה
11/11/2013 15:08
cloudc
עבודה בחול ללא ויזה
עבודה בחו"ל ללא ויזה נחשבת לעבירה חמורה על החוק ועלולה להוביל לענישה מצד הרשויות - כל מדינה על פי ספר החוקים שלה. קיימים לא מעט מקרים בהם צעירים נסעו לטייל בחו"ל ולאחר תקופה מסויימת החליטו כי הם רוצים להתחיל לעבוד בעבודה מזדמנת על מנת לכסות את הוצאות הטיול והמחייה. בלא מעט מן המקרים הללו קרה שנתפסו על חם עובדים ללא האישורים הנדרשים - ויזת עבודה, והדבר הוביל לגירושם מן המדינה לתקופה ארוכה מאוד ולעיתים אף לצמיתות.  אז לסיכום, עבודה בחו"ל ללא ויזה לא מומלצת ולא משתלמת בשום מחיר. ראו הוזהרתם.
0 תגובות
מחשוב ענן- לנוע עם העולם העסקי ברשת
06/02/2012 11:54
cloudc
מחשוב ענן, שירותי מחשוב ענן

אין כל ספק באשר לכיוון שאליו מתקדם עולם העסקים הגלובאלי. עידן המחשוב והאפשרויות הגלומות בשיתוף מידע, אינפורמציה פרטנית וכללית וחומרים מקצועיים, עסקיים, חברתיים, כלכליים ואחרים בהינף לחיצה קלה על מקלדת המחשב בכל מקום בו אתם נמצאים ומכל מקום עלי אדמות, מאפשרים התייעלות משמעותית ואפשרויות בלתי נדלות להישגים חדשים בתחום העסקי. הכיוון הכללי אליו נעה הגלובליזציה העסקית הוא, באופן חד וברור לחלוטין, הכיוון של מחשוב ענן שלם ומושלם.

המעבר הזה, מאחסון חומרים פשוט בתוככי זיכרון המחשב האישי ועל גבי מעבדי זיכרונות מוגבלי מקום ונפח לאפשרות לשמירת נפחים בלתי מוגבלים של מידע ותכנים בתוך חוות שרתים ענקיות ועצומות מימדים הנמצאות, פיזית, במקומות שונים ומשונים ברחבי העולם, אך אליהן אפשר להגיע, באופן וירטואלי ומעשי, במהירות ובקלות מכל פינה ברחבי העולם המאפשרת חיבור רשתי פשוט וסטנדרטי. בעזרת אופציות מחשוב ענן איש העסקים הטרוד והעמוס לעולם לא מתנתק לחלוטין מעבודתו ומהדברים החשובים ביותר שלו, הוא מסוגל להתחבר בשניות מועטות וללא מגבלה לחומרים הדיסקרטיים, האישיים והעסקיים שלו ואפילו ליהנות מחסינות גבוהה יותר כנגד וירוסים, רוגלות וסוסים טרויאניים למיניהם, העלולים להיות מופנים נגדו על ידי האקרים פרטיים, מרגלים תעשייתיים או מתחרים ממורמרים או תחרותיים יתר על המידה.

מחשוב ענן מאפשר גם שימוש יעיל יותר באפליקציות עסקיות נדרשות לכל בעל עסק העובד מול לקוחות, קבועים ומזדמנים, דוגמת תוכנות ניהול לקוחות (CRM) כאלו ואחרות, אשר בלעדיהן קשה מאוד לעבוד בצורה אופטימאלית ואידיאלית, אך הן קשות ומורכבות להפעלה, לעדכון ולמעקב אחר שינויים ושיפורים בהן. מחלקות שלמות של טכנולוגיות מידע בחברות עמלות ופועלות ימים כלילות בהשגחה על אותן תוכנות וחומרות, והדבר מהווה סעיף תקציבי נכבד בכל חברה ובכל עסק מסחרי עד כי רבים מהם לא מסוגלים לעמוד בהוצאות הללו, מחליטים לוותר ולהפסיק להשתמש בתוכנות ובחומרות, מאבדים את היכולת לבצע מעקבים אפקטיביים אחר שימור לקוחות ושיפור השירות ומכך, הופכים לפחות יעילים מהמתחרים שלהם, הנמצאים כבר בעולם אחר לחלוטין של מחשוב ענן והעברת האחריות התפעולית והאופרטיבית לממשק חיצוני ויעיל יותר. ההתייעלות אינה מיושמת רק בפן העסקי וביכולת לנהל בצורה אפקטיבית יותר את מחלקות השיווק ושימור הלקוחות, אלא גם בפן הכלכלי או, כפי שנהוג לקרוא לזה בעולם העסקים הקר והמחושב, בשורה התחתונה. בעוד שבסביבה המסורתית, טרום מחשוב ענן, הרבה מאוד אנרגיה, זמן ומשאבים הוזרמו לתוך מחלקות הטכנולוגיה והתכנות ואנשיהן עסקו, במשך מרבית שעות היממה, רק בהגנה, בשמירה ובעדכון התוכנות כך שיעמדו בעומסי האינפורמציה הנדרשים לעבודה רציפה ויעילה, הרי שהיום, כאשר נטל הפעולות הללו כבר אינו הנטל שלהם, הם יכולים להפנות את מרצם, את יכולותיהם ואת זמנם היקר לפעילות יצרנית עבור המעסיק ולא רק לעסוק בפעילות הפאסיבית והלא משתלמת כלכלית. במלים אחרות, גם מחלקות הפנים וה"back office" הופכות להיות מוכוונות אסטרטגיה וייצור יותר מאשר בעבר.

 

 

0 תגובות
מחשוב ענן לעסקים- עסקים עם הראש בעננים
15/01/2012 13:23
cloudc
מחשוב ענן, מחשוב ענן לעסקים

לפתוח עסק זה לא עסק פשוט, ואפילו די מסובך. מבלי להתייחס לתסבוכות הבירוקרטיות הקשורות למס הכנסה, מע"מ ורישוי עסקים, הרי שרק ההוצאות הראשוניות על שכירת משרד, רכישת ציוד משרדי, שיווק ופרסום ראשוניים והמרדף אחר לקוחות ראשונים, יכולות להיות כבדות ומשמעותיות, במיוחד כאשר מדובר על עסק קטן, ללא גב כלכלי איתן וחזק. בעבר, ובמיוחד בימינו, אין לאף עסק מסחרי, ויהיו אלו מכולת שכונתית או סלון לעיצוב שיער, זכות קיום ללא מחשב מחובר לרשת האינטרנט ועליו תוכנות לעיבוד תמלילים, דואר אלקטרוני וזיכרון רחב דיו לשמירת מסמכים, תמונות וסרטונים ודבר זה מהווה, פעמים רבות, עול כלכלי נוסף ומשמעותי על תקציב העסק.

מכיוון שאת המיסוי ואת הצורך בשיווק אי אפשר לייתר ועליהם אי אפשר לוותר, נותרת האופציה להשתמש בשירותי מחשוב ענן לעסקים, המאפשרת לבעל העסק לוותר על הצורך ברכישת תוכנות יקרות לשמירה ולעיבוד תמלילים, לא להזדקק לחסדי ספק שרתי אינטרנט לצורך תיבת דואר או מקום אחסון ובכלל, לנצל את עוצמת הרשת ועומקה האינסופי למטרת העסק ולצמצום עלויות הנובעות מהשימוש בתשתיות של חברות האינטרנט הקיימות בארץ.

מה אומר בעצם המושג "מחשוב ענן לעסקים"? מדובר על חוות שרתים ענקיות, כמעט לא מוגבלות במקום אחסון וביכולות שמירת מידע נתונים (Database), הנמצאות אי שם ברחבי תבל ובדיוק כמו עננים בשמיים, אינן מוגבלות לתחום אזור מסוים או שמיקומן אינו רלוונטי לצרכי המשתמשים בהן, ויהיו אלו בעלי עסקים קטנים, בעלי חברות ענק ואפילו משתמשים פרטיים המעוניינים לחסוך מקום יקר על המחשב הביתי שלהם ולשמור סרטים וקבצים כבדים באחד מהעננים המשייטים ברשת. לגבי הצרכים העסקיים הרלוונטיים למשתמשי מחשוב ענן לעסקים, הרי שהצורך החיוני ביותר הוא הגיבוי למסמכים ולנתונים עסקיים, ובשיטת הענן העסקי, תמורת תשלום סמלי אפשר לגבות תילי תילים של מסמכים חשובים ושל נתונים קריטיים לתפעול סדיר של העסק, ולמזער את הסכנה שבאיבוד הנתונים עקב בעיית תוכנה, חומרה או כוח עליון כלשהו, כמו שריפה.

בנוסף לגיבוי, מה שמשמעותי מאוד לבעלי עסקים הוא תיבת הדואר האלקטרוני והיכולת לקבל ולשמור קבצים ומיילים גדולים לאורך זמן רב. רוב תיבות הדואר הקיימות כיום אצל ספקי האינטרנט השונים מוגבלים בגודלם או שהרחבתם תלויה בעלויות כבדות ומשמעותיות. באמצעות תהליך של מחשוב ענן לעסקים ניתן לקבל תיבות דואר אלקטרוני בנפחים עצומים וכמעט בלתי נתפסים, המייתרים את הצורך למיין דואר ולהעביר את רובו לסל המחזור.

בעזרת הפתרון של שירותי מחשוב ענן לעסקים נטל כלכלי כבד יורד מהמשתמש העסקי הקטן, אשר יכול לחסוך אלפי שקלים מדי שנה, רק בזכות הויתור על אחסון השרת וקבלת תיבת הדוא"ל מספק אינטרנט סטנדרטי. בנוסף, הוא לא מוגבל בזמן ובמקום כאשר הוא מעוניין להיכנס למסמכים שלו ולתיקיות האישיות שלו ויכול לעשות זאת בכל מקום שבו יש לו גם אמצעי חיבור לרשת וגם תשתית אינטרנטית, דהיינו, במונחים של ימינו, כמעט בכל מקום על פני כדור הארץ.

0 תגובות