עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
כללי זהירות לנהיגה בטוחה בתקופת החורף
15/04/2015 16:09
עודד כהן
טויוטה סלקט, איך אני נוהג, נוהל 6

נהיגה בטוחה חשובה בכל ימות השנה, ועל אחת כמה וכמה בתקופת  החורף. זוהי תקופה המציבה  בפני הנהגים תנאים קשים ומסוכנים עם כבישיםרטובים וחלקים, רוחות חזקות וראות מוגבלת. לכן, על מנת לעבור את ימי החורף בשלום ובבטחה חשוב להכיר את כללי הנהיגה בעונה זו, ואת יישומם בפועל.

 

בדקו את תקינותו של הרכב והתאמתו לעונת החורף

לפני תחילת עונת החורף חשוב לבדוק את תקינות המנגנונים והמערכות השונות ברכב. בין היתר יש לרכוש צמיגים חדשים המתאימים לנהיגה בחורף, לוודא את תקינות מערכת הבלימה וההיגוי, ולבחון את תפקוד מגבי הרכב, הצופר ואורות הערפל שלו.

 

התנהלות ברכב בימי החורף

לפני הכניסה לרכב יש לנקות את החלונות, המראות והפנסים מלכלוך שהצטבר עליהם. ברכב עצמו מומלץ לשבת ללא מעיל או כל פריט לבוש אחר המגביל את חופש תנועתו שלהנהג . את הרכב יש לחמם במידה על מנת לשמור על ערנות, ולזכור להשאיר חלון אחד מעט פתוח שיחדיר אוויר צח ורענן. לשוב לציין כי אמצעי ההגנה הטוב ביותר מפני פגיעות החלקה הינוחגורת הבטיחות, ולכן יש להקפיד שכול נוסעי הרכב יחגרו באופן נכון.

 

סעו לאט ובזהירות

ככלל, נהיגה בחורף דורשת משנה זהירות וערנות. לכן חשוב להקפיד עלנסיעה יותר איטית, שמירת מרחק בין רכבים, האטה בסיבובים, והימנעות מבלימות פתעוממיות, ביצוע עקיפות שאינן נחוצות. באופן מיוחד יש להיות זהירים לאחר גשמי החורף הראשונים. אלו ימים בהם הגשם מעלה על פני הכביש כתמי שמן ודלק, לכלוך ואבק, ההופכים את הכביש לחלק ולא בטוח.

 

הדלקת אורות גם בשעות היום

על פי חוק, בין החודשים נובמבר לאפריל חובה להדליק אורות ברכב בכבישים בין עירוניים גם בשעות היום. חשוב להבין כי בימי החורף תנאי הראות הינם לקויים וקשים, והדלקת אורות בהחלט מסייעת בשיפור בהירות וטווח הראיה של הנהג. כמוכן, הדלקת אורות משפרת גם את נראות הרכב על ידי אחרים, בין אם כלי רכב או הולכירגל.

 

פיקוח על בטיחות הנסיעה ברכב החברה

אמצעי נוסף לפיקוח על טיב הנהיגה בימי החורף ובכל ימי השנה, הינו נוהל 6 המחייב חברות וארגונים שמחזיקים בצי שמעל 40 רכבים. למעשה, מדובר במדבקת איך אני נוהג המופיעה בחלקם האחורי של כלי רכב, וכוללת מספר טלפון של מוקד למסירתפרטים. נוהל זה מאפשר לקציני בטיחות הרכב בארגון לעקוב אחר טיב נהיגת העובדים, לזהות נהגים בעייתיים ולטפל בהם. יש לציין כי חברות רבות מתקשות לנהל מוקד נוהל 6 בעצמן, ולצורך למטרה זו הן מעסיקות חברות חיצוניות. אחת חברות השירות המתקדמות בתחום זה הינהחברת ביפר, המספקת ללקוחותיה כלי ניהול איכותיים ויעילים לצד שירות מאובטח ואמין. בנוסף, נוהל 6 כולל מוקד זמין 24 שעות ביום, הפקת מדבקות ודוחות, העברת הודעות במייל או סמס,  ומספר טלפון כוכבית מקוצר.


למידע נוסף באתר רכבי טויוטה יד 2 טויוטה סלקט

2 תגובות
נפגעת בתאונת דרכים? מדריך מקוצר להגשת תביעה
09/03/2015 12:25
עודד כהן
טויוטה סלקט, ביטוחים לרכב, ביטוח רכב

האם נפגעת בתאונתדרכים? האם נגרמו לך נזקי גוף כתוצאה מהתאונה? אם כן, חשוב לדעת כיצד לפעול נכון על מנת לקבל את הפיצויהמקסימאלי שמגיע לך מחברת הביטוח. חשוב לדעת כי תאונת דרכים אינה רק התנגשות ביןכלי רכב אלא זהו מושג כללי שכולל מקרים רבים, ביניהם פגיעה בזמן כניסה או יציעהמהרכב, נפילה באוטובוס, פגיעה ממטען שהשתחרר מרכב, פגיעה במהלך תיקון דרך ברכבועוד. אגב, במקרים מסוימים ביטוחים לרכב מכסים לא רק נכחת במקום התאונה עם פגיעהפיזית אך גם טראומה בעקבות המחזה בו ראית כיצד קרוב משפחה נפצע קשה או חלילה נפטר –מקרים כאלה יכולים להיחשב גם כמקרי הביטוח.


פרטי האירוע

במידת האפשר עליך לקבלפרטים מלאים ומדויקים מבעלי הרכבים המעורבים בתאונה, לרבות מספרי רישוי של הרכבים,מספרי הפוליסות, כתובת ומיקום מדויק בו קרתה התאונה. חשוב לאסוף פרטי עדים שנכחובמקום בזמן התאונה ומומלץ לצלם את המקום מזוויות רבות. כמו כן, חשוב לצלם את נזקיהגוף שנגרמו לך כתוצאה מהתאונה.

בנוסף, יש לעדכן במהירותאת סוכן הביטוח וכדאי לדעת כי באתר של חברת הביטוח ישנם טפסים אותם ניתן להורידויש למלא אותם במדויק כדי להגיש תביעה. חשוב לקרוא באתר מהם המסמכים הנדרשים להגשתהתביעה ויש לצרף תמונות, מסמכים רפואיים המעידים על נזקי הגוף, עותק מדו"חהמשטרה וכל מסמך אחר הנדרש להשלמת כתב התביעה. אם רכשתם ביטוח בפניקס הנכם מוזמניםלפנות לשירות של סוכן ביטוח רכב של הפניקס שמלווה אתכם לאורך כל שלביהתביעה ומסייע לכם לקבל את מלוא הפיצוי המגיע לכם.


הודעה על מקרה הביטוח

כאמור, חשוב לדווח לחברתהביטוח על כל פגיעת גוף שנגרמה לך בתאונת דרכים. עליך לעדכן את חברת הביטוח גם אםנפגע אדם אחר שנהג או נסע ברכב המבוטח בחברת הביטוח וגם אם נפגע הולך רגל מרכבך.באתר של חברת הביטוח ניתן למצוא טופס הודעה על מקרה ביטוח, יש למלא את הטופס בכתביד ברור וקריא, חשוב למלא את כל השדות הנדרשים בטופס, לרבות מועד ומיקום התאונה,נסיבות התאונה, שמות הנפגעים, מהות הפגיעה. כמו כן, יש לצרף צילום של רישיון הנהיגהוצילום של רישיון הרכב וצילום של תעודת ביטוח חובה בתוקף.


מסמכים שיש לצרף לתביעה

כאשר מגישים דרישהלפיצוי מחברת הביטוח בגין תאונת דרכים יש לצרף מסמכים כמו אישור משטרה, אישורי איכושר, מסמכים רפואיים רלוונטיים, קבלות על הוצאות הקשורות באופן ישיר לתאונהולתביעה כמו קבלות על תרופות ותשלום עבור טיפול רפואי, ובמידה והתאונה מוגדרתכתאונת עבודה, יש לצרף מידע רלוונטי כמו מסמכים מביטוח לאומי ותגמולים ופרוטוקוליםשל ועדות רפואיות. כמו כן, יש לצרף מסמכים המעידים על אובדן ימי עבודה והשתכרות כדילהוכיח הפסדי שכר.

לאחר קבלת כל המסמכים הנדרשים על ידי חברת הביטוח זו תשלח אליך תוך 30 יוםמכתב תגובה, ולאחר השלמת כל הברורים הנדרשים לתביעה, והכרת זכאותך לפיצוי, תקבלהצעה לפיצוי או הודעת תשלום.

לפרטים נוספים באתר Toyota select
1 תגובות
10 מונחים עיקריים בפוליסת ביטוח חובה
12/01/2015 15:10
עודד כהן
טויוטה סלקט, ביטוח חובה, ביטוח חובה לרכב

להלן 10מונחים שגורים בתחום ביטוח החובה לרכב. חשוב לדעת כי ביטוח חובה הינו ביטוח על פיפקודת רכב מנועי ומחייב את כל בעלי הרכבים ואת מי שמחזיק ברכב או עושה בו שימוש.ביטוח רכב חובה מעניק כיסוי לנזקי גוף העלולים להיגרם לנהג הרכב, לנוסעים ברכבולהולכי רגל. ביטוח חובה נקבע ומתעדכן לפי נתונים כמו וותק רישיון נהיגה,גיל, סוג הרכב ועבר ביטוחי.


1) פוליסת ביטוחחובה - פוליסת ביטוח חובה היא חוזה בין המבטח(חברת הביטוח) לבעל הפוליסה. המבטח מסכים בכפוף לתנאי הנקבעים בחוזה לשלם תגמוליביטוח במקרים בהם אירוע מקרה במהלך תקופת הביטוח.


2) בעלהפוליסה - אדם או חברה ששמם נקוב בפוליסה כבעליה. בעלהפוליסה מתחייב לשלם בגין הפוליסה, בכפוף למחיר ולתנאי התשלום הנקבעים במעמדהחתימה על החוזה.


3) נהג חדש - נהג שטרם מלאו לו 12 חודשים מיום קבלתרישיון הנהיגה. יש להבדיל מנהג צעיר- נהג שטרם מלאו 24 שנים, בחברות ביטוח מסוימותנקבע רף לנהג צעיר למי שטרם מלאו לו 21 שנים.


4) פרמייתביטוח - התשלום בגין רכישת פוליסת הביטוח עליומתחייב המבוטח לשלם למבטח. לרוב נהוג לקבוע את התשלום בשקלים אלא אם נקבע אחרת ביןהצדדים.


5) השתתפותעצמית - מבטח רשאי לנכות השתתפות עצמית לנהג ששמונקוב בפוליסת הביטוח בהתאם לתקנות ביטוח רכב מנועי ולהתניות בפוליסה. ההשתתפותהעצמית משתנה בין חברות הביטוח ומקובל בענף להקטין את דמי ההשתתפות העצמית בתמורתלהסכמת המבוטח לטפל ברכב במוסכי הסדר.


6) חבותהמבטח - לפי הוראות סעיף 3 לפקודת הביטוח חייבהמבטח לכסות כל חבות שהמבוטח עשוי לחוב על פי חוק הפיצויים, לכסות חבות בשל נזקגוף שנגרם לאדם בגין השימוש ברכב ולכסות נזקי גוף שנגרמו לאדם בתאונת דרכים.


7) בני אדםרשאים לנהוג - רק בעל הרכב, בעל הפוליסה וכל מי שמשתמשברכב בהיתר מהם יכוסו על ידי המבטח. יש לציין כי המבטח פטור מחבותו במידה ונהגברכב מי שעונה על התנאים ואינו רשאי לנהוג ברכב.


8) מטרותהשימוש המותרות - בפוליסת ביטוחחובה נקבעים תנאי ומטרות השימוש ברכב המנועי. כאשר חברת הביטוח מגלה כי נעשה שימושברכב שלא בהתאם למטרות השימוש המותרות היא פטורה מחבותה.


9) תאונתדרכים - כל אירוע בו נגרם לאדם נזק גוף עקב השימושברכב. כמו כן, אירועי התפוצצות או התלקחות הרכב ופגיעות שנגרמו מרכב שחנה במקוםאסור נכללים במונח תאונת דרכים.


10) חובתהגילוי והפרתה - במקרים מסוימיםתדרוש חברת הביטוח מהמבוטח לענות על שאלות חיתום. שאלות החיתום והמענה עליהןיצורפו לפוליסה כנספח ובכל מקרה בו מתגלה כי לא ענה תשובה כנה או מלאה רשאי המבטחלקזז מתגמולי הביטוח בקרות מאורע ביטוחי הנכלל בפוליסה. חובת הגילוי נועדה להגן עלהמבטח מפני מקרים בהם לא היה מבטח אם היה ברשותו מידע כנה. בכפוף לתנאי הפוליסהיפצה המבטח את המבוטח עם התניות ותוך נימוק מפורט.


עוד משהו שיכול לעניין אתכם: רכבים טויוטה יד2 באתר טויוטה סלקט

1 תגובות