עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
כספת בבנק
05/11/2014 15:19
yaeir
כספת, כספות, כספת בבנק

בנק תלוי בבית קיבול מאובטח לשמירת כספים ומסמכים על מנת לשרת את לקוחותיו על הצד הטוב ביותר. למרות שיותר ויותר נתונים כספיים עוברים למחשב ואין משמעות אמיתית למטילי הזהב או השטרות, הכספת היא חלק בלתי נפרד ממבנה הבנק המסורתי כפי שאנו מכירים אותו. השאלה המעניינת בהקשר הזה היא מה ההבדל בין בית קיבול מאובטח המיועד עבור בנקים, לבין מוצרים שמתאימים ללקוחות פרטיים, בעלי בתים, משרדים או עסקים.כדאי לציין כי כיום ניתן לשכור  כספת בבנק מאסיבית בעלות של בערך 1,000 ש"ח בשנה. לצורך השוואה, העלות של מוצרים ביתיים מן הסוג הזה נעה בין 200 ש"ח לאלפי שקלים. היתרון של השכרה דרך הבנק בא לידי ביטוי בשירותי אבטחה והגנה, אולם החיסרון הוא הגבלה לכמות הביקורים ואפילו הטלת קנסות על כמות ביקורים גבוהה מזו שהוחלט עליה בהסכם השכירות.


המאפיינים של בתי קיבול לשמירת כספים בבנק


מי שזוכה להיכנס אל תוך המתחם הסגור של הבנק יכול להתרשם ממספר מאפיינים ייחודיים המשותפים לבתי הקיבול:


א. משקל – בתי קיבול של כספים, תכשיטים, חפצים יקרי ערך וכמובן מסמכים בתוך הבנק הרבה יותר כבדים מבתי הקיבול המוצעים עבור המגזר הפרטי. ראשית, לבנק יש בדרך כלל יותר מקום פנוי מאשר במשרד או בבית. שנית, הבנק תלוי בבתי הקיבול הללו ומשקיע בהם הון תועפות.


ב. מיגון – ההגנה העיקרית היא מפני קידוח בעוד הקיבוע מתבצע לרוב עם ברגים גדולים המחוברים אל הרצפה.


ג. הפעלה – שיטת ההפעלה של כספת בבנק דורשת בדרך כלל מעורבות של מספר אנשים באופן סימולטני, במטרה למנוע מצב של פריצות או גניבות.


לקוחות הנותנים את אמונם בבנק צריכים לדעת שהכסף שלהם שמור היטב. מהבחינה הזו מהווים בתי הקיבול המוגנים פתרון טוב המצליח להוכיח את עצמו

0 תגובות