עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
אזרחות פולנית
07/08/2013 17:56
כרמלה מנור
אזרחות פולנית, דרכון פולני

ב1 במאי 2004 פולין הצטרפה לאיחוד האירופאי. לכן הוצאת אזרחות פולנית נהיה אטרקטיבית במיוחד בעקבות העובדה שפולין כעת היא חלק מהאיחוד האירופאי. הרי מי לא ירצה לעבוד באירופה ולהרוויח את שכרו ביורו? כמו כן גם פולין עצמה החלה לצמוח ולשגשג מאז שינוי המשטר שם שהוא כבר לא קומוניסטי. כעת ישראלים רבים שעזבו את פולין וצאצאיהם מעוניינים לקבל אזרחות פולנית.


אנשים בעלי אזרחות פולנית זכאים למספר הטבות כמו:

1. בעלי אזרחות פולנית יכולים לשהות שהייה ממושכת במדינות שהן חלק מהאיחוד האירופאי ללא צורך בוויזה.

2. בעלי אזרחות פולנית יכולים להנות מהזכויות של מדינות האיחוד האירופאי כמו כל שאר התושבים.

3. בעלי אזרחות פולנית יכולים לקבל רישיון עבודה באותן מדינות שהן חלק מהאיחוד האירופאי.

4. בעלי אזרחות פולנית יכולים להנות מהעברת כספים וסחורות ללא מס בין מדינות האיחוד האירופאי וללא הגבלה.

5. לבעלי אזרחות פולנית ישנה אפשרות ללמוד לימודים שהם אקדמאיים בעלות מוזלת יותר במדינות שהן חלק מהאיחוד האירופאי.על מנת לקבל אזרחות פולנית עליי לפנות לשגרירות פולין ולשלוח להם  מסמכים שונים כמו למשל מסמכים שמראים כי יש לכם קשר/זיקה לפולין- כמו תעודת לידה. העלות שיש לשלם לשגרירות הפולנית על מנת לפתוח תיק בקשה לאזרחות פולנית עולה 1200 ₪. מרגע קבלת המסמכים שלכם והבקשה שלכם לאזרחות פולנית לוקח 4 חודשים עד שמתחילים לטפל בבקשה שלכם. מרגע תחילת הטיפול לוקח בדרך 10 חודשיים עד שנתיים.


אם ברשותכם המסמכים הרלוונטיים והייתם אזרחי פולין בעבר ואתם עומדים בתנאים רוצו עוד היום להגיש בקשה לאזרחות פולנית. במידה ואתם מעוניינים שמישהו יסייע לך בהליך הבקשה שלכם פנו לעורך דין המומחה בנושא. ישנם מספר עורכי דין שמומחים בנושא- בחרו את הטוב ביותר.

 

 

 

0 תגובות