עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
פתרונות הצללה בגנים ציבוריים
29/08/2018 15:13
בול עץ
פרגולות עץ, פרגולות מעץ, פרגולה ציבורית

מדינת ישראל אמנם אינה גדולה בהשוואה למדינות אחרות אך כמות הפארקים והגנים שיש בה לא מבוטלת. בכל עיר, עמוסה ככל שתהיה, יש פארקים רבים שמקשטים את הרחובות ונותנים ריאות ירוקות חשובות במתאר האורבני. עם זאת, השמש יכולה לחסל את הסיכוי שמישהו יישב בהם. מה עושים?


הבעיה הגדולה של פינות ישיבה


הבעיה הגדולה ביותר של פינות ישיב ציבוריות ופרטיות בארץ ישראל היא השמש. המזרח התיכון ידוע באקלים החם שלו כאשר הטמפרטורה יכולה להגיע בקיץ ל-40 מעלות, כאשר עם אחוזי הלחות היא יכולה להיות מורגשת הרבה יותר ממש כמו 45 ואפילו 50 מעלות. כדי לפתור את הבעיה הזו בעיקר בפינות ישיבה ציבוריות ובגנים ציבוריים, יש צורך בפתרונות קירוי מוצלחים שיענו על כמה פרמטרים חשובים. אם במגזר הפרטי אפשר לראות פרגולות רבות בעיקר מעץ, במתאר הציבורי יש פתרון אחד טוב יותר שנקרא רשתות צל. מהן בדיוק אותן רשתות ומה כל כך טוב בהן?


דרוש: פתרון זול ופשוט


הפרמטרים שפתרון ההצללה צריך לענות עליהם רבים מאוד. מצד אחד יש צורך בפתרון מעוצב ומצד שני בפתרון עמיד ואיכותי, אך הכי חשוב שהפתרון יהיה משתלם. בסופו של דבר מי שמשלם על הרשתות האלו היא העירייה כלומר התושבים מכספי הארנונה שלהם, והממשלה מכספי המסים. פתרון זול ופשוט יהיה הטוב ביותר ורשתות צל מספקות בדיוק את זה. רשתות צל יכולות לעלות כמה אלפי שקלים בלד לשטח עצום, כאשר המחיר של פרגולה או כל פתרון אחר לאותו מקום היה מגיע לעשרות אלפי שקלים לכל הפחות. זהו פתרון זול מאוד שההתקנה שלו מאוד פשוטה.


גמיש מאוד לקיפול ואחסון


בנוסף על היתרון המשמעותי של המחיר הנמוך, לרשתות צל יש יתרון משמעותי נוסף והוא קלות ההתקנה. אין ספק שיש פתרונות הצללה אחרים שיכולים להיות פנטסטיים כמו למשל פרגולות עץ או פרגולות אלומיניום, גזיבו ולעתים אפילו מאהלים במידה ומדובר באירוע כלשהו, אך כשיש צורך בהצללה לגנים ציבוריים הפתרון של רשתות הצל הוא הטוב ביותר. אפשר להתקין את הרשתות תוך כמה דקות אפילו כשמדובר על רשתות גדולות מאוד שמכסות שטח רב, וגם כאשר יש צורך להסיר אותן ולקפל אותן, הן מתקפלות לגודל מינימלי והאחסון פשוט, מה שלא מתאפשר כלל בפתרונות אחרים.


פתרון יצירתי ועיצובי


יש שיאמרו כי הפתרון של רשתות הצל אמנם עונה לכמה פרמטרים חשובים כמו מחיר זול או קלות התקנה ואחסון נוח, אך מה לגבי העיצוב? למרות שרשתות צל נתפשות כמוצר זול ולא יוקרתי, יש רשתות מדהימות שיכולות לעצב את המקום לגמרי מחדש. התקנה של רשתות צל יכול להכניס הרבה אנרגיות חיוביות במקום ולא משנה אם מדובר בגן ציבורי שכונתי או בגן ציבורי גדול שמתאים לאירועים גדולים. הרשתות צבעוניות מאוד וניתן אף להדפיס עליהן כל מה שרוצים. ניתן להזמין את הרשתות בהתאמה אישית ולבחור את הבד שלהן כאשר יש היום בדים סינטטיים עמידים מאוד.


פתרון עמיד לאורך זמן


הנקודה שגורמת לכולם להתבלבל לגבי טיבן של רשתות הצל הוא העמידות שלהן. אין ספק שפתרון הצללה כל כך פשוט וזול מיד יישמע כמו פתרון שמתאים לתקופה מסוימת ואינו עמיד לתנאי מזג אוויר בעייתיים כמו למשל שמש חזקה או גשם, אך יש רשתות צל שיעמדו גם בזה. כמובן שיש רשתות זולות מאוד שאינן איכותיות וקרינת השמש תפגע בהן מאוד, אך יש רשתות איכותיות שלא יסבלו מדהיית צבע ובטח לא מהרס של הבד. כמובן שיש גם רשתות שיהיו עמידות בצורה נפלאה מפני גשם ואף יהוו פתרון נהדר למחסה.

0 תגובות