עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מרץ 2014  (1)
ענף האופניים החשמליים והמיתון שאולי בפתח (??)
19/03/2014 00:14
בית האופניים
אופניים חשמליות מתקפלות, אופנים חשמליות

כמו בכל הענפים, ישנם אנשים בענף האופניים החשמליות שעוקבים אחרי מצב המשק, ואפילו בדאגה.

המדד האחרון שהתפרסם היה המדד השני ברציפות שהיה שלילי.

ישנם אנשים בענף האופניים החשמליות שטוענים שהמשק הישראלי נכנס למיתון, והשאלה היא כיצד הדבר ישפיע על ענף האופניים החשמליות?

 

התשובה היא למעשה... עתיד האופניים החשמליות בארץ מושפע ;ממספר מגמות שונות.

במקרה שבו אכן המשק הישראלי נכנס למיתון, הרי שהצפי הוא שענף האופניים החשמליות יכנס דווקא לצמיחה. במיוחד אופניים חשמליות מתקפלות

 

כאמצעי תחבורה זול, זמין וחסכוני, עם עלות רכישה נמוכה במיוחד ביחד לכל כלי תחבורה אחר (אגב עלויות נמוכות יותר לנסיעה גם מול תחבורה ציבורית) ועם הוצאות שוטפות נמוכות ברמה מגוכחת (כמו 10-15 ₪ לחודש עלות חשמל בחודש למשתמשים ה"כבדים" מול מאות ו אלפי שקלים של דלק למשתמשים ברכב) הרי שבמקרה של מיתון משמעותי צפוי גידול בנושא של ענף האופניים החשמליות.

ויחד עם זאת, מנגד מיתון כשלעצמו יכול גם להקטין במעט את הביקוש.

 

ההערכה בקרב רוב העוסקים בענף האופנים החשמליות הינה בכל מקרה שהביקוש יגדל התוצאה מהרצון לחסוך כסף לעומת הקיטון כתוצאה מה"מצב".

 

אלמנט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הגידול בתחרות בענף שהיבאה להורדת מחירים קלה במוצרים הבסיסיים בענף מצד אחד, ומצד שני גרמה לעליה באיכות האופניים החשמיות באופן כללי.

כך או אחרת, רוב האופניים החשמליים בארץ עדיין נמכרים במחירים של בין 4,500 ל 5,000 ₪ והיום ניתן בתקציבים האלו לרכוש אופניים חשמליות מתקפלות איכותיות ביותר ברמה הגבוהה ביותר, עדיין ישנם מספר דגמים שאכן שווים את הכסף במקרה שבו אתם רוצים לרכוש זוג אופניים חשמליות שמעל הסכום הזה ואכן תקבלו תמורה עודפת עבור הכסף,

 

הבעיה עם מיתון היא שהוא גם עלול בשלב הראשון, לפני הגדלת הביקושים לאופניים החשמליות, לגרום לזעזועים לא פשוטים בשוק.

למשל, יש להניח שעד שהביקוש יגדל, יעברו מספר חודשים שבהם הביקוש לאופניים החשמליות המתקפלות יקטן.

מספר חודשים חלשים יכולים לגרום לזעזועים מרחיקי לכת בענף האופניים החשמליות.

 

למשל חלק מהיבואנים הגדולים של אופניים חשמליות שעובדים עם הרבה אשראי יכולים למצוא את עצמם "חנוקים" ולהגיע למצבים של חדלות פירעון והתמוטטות.

דבר דומה עשוי לקרות ויש להניח שייקרה עם חלק גדול מחנויות האופניים החשמליות שנפתחו לאחרונה בכל פינת רחוב.

 

המשמעות של הדברים תהיה מרחיקת לכת, עבור רוכשים תמימים שלא חשבו מספיק לעומק ממי הם רוכשים את האופניים החשמליות המתקפלות שלהם, ומי ייתן שירות ואחריות במקרה של התמוטטות החנות, סגירתה או העלמותה.

 

כאמור לדעת רבים, וגם לדעתנו, מיתון בסופו של דבר יביא בסופו של דבר לצמיחה בענף האופניים החשמליות, החזקים, הותיקים והזהירים יישרדו, וכל הייתר עשויים להיעלם.

 

יחד עם זאת, צריך לומר שמיתון אינו תרחיש וודאי בכל מקרה.

סדרת המדדים השליליים קשורה ברובה לנושא של עונתיות, ולעובדה שיש לנו חורף שחון וחם כך שלמעשה הצריכה של "מוצרי חורף" קלאסיים ירדה. אם כי גם בענף האופניים החשמליים מרגישים ירידה מסויימת, אשר, שוב... קשורה גם בנושאים עונתיים והסטוריים.

 

מבחינה היסטורית חודשים ינואר ופברואר הם חודשים חלשים במשק הישראלי בכל הענפים, ויבואנים רבים בענף מדווחים על ירידה במכירת אופניים חשמליות בתקופה הזו (אם כי במפתיע חלק מהיבואנים האחרים דווקא מדווחים על עלייה).

 

בנוסף, אנחנו נמצאים לפני חג הפסח... לקראת החג צפוייה התאוששות גם במשק באופן כללי וגם בענף האופניים החשמליות בפרט.

 

מוקדם מדי לצפות מיתון במשק ו/או בענף האופניים החשמליות, אולם כך או אחרת בשנה האחרונה היו אינדיקטורים רבים שעדיין מזהירים על כך.

 

בכל מקרה מומלץ לרכוש אופניים חשמליות מתקפלות ממוכרים ותיקים ואמינים ומיבואנים ותיקים ואמינים, כפי שאנחנו עושים כבר 5 שנים ברציפות.

 

בהצלחה.

0 תגובות