עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
כתבות שכתבתי על ביטוח רכב ופורסמו
15/07/2015 12:15
ben berco
ביטוח רכב
היי לכולם

לאחרונה התחלתי בכתיבת תכנים לאינטרנט, העלתי כתבות בנושא ביטוח רכב, אשמח שתתרשמו:

שומרים על הרכב, 
כתבה על שמירה על הרכב לאורך זמן:
http://www.fnx.co.il/insurance/car-insurance/service/taking-care-of-the-car.aspx

הכי מקיף שיש - מאמר על ביטוח רכב מקיף:

http://www.fnx.co.il/insurance/car-insurance/service/the-most-compulsury.aspx

מאמר על בחירת ביטוח רכב למכונית שלכם:


ומאמר על עשרה דברים שמשפיעים על הנהיגות שלנו, בדגש על בטיחות בדרכים:אשמח להמשיך ולכתוב כתבות!


0 תגובות
בריאות העין ובדיקת אופטומטריסט
20/06/2013 14:55
ben berco
אופטומטריסט, בדיקת ראיה, עדשות מגע
היי
אתם מוזמנים לקרוא פוסטים שכתבתי על בדיקת אופטומטריסט מומחה וכל מה שצריך לדעת בתחום האופטיקה, התאמת משקפי ראיה, עדשות מגע ועוד. תהנו!
0 תגובות
לימודי רפואה סינית - דיקור נגד דיכאון
16/10/2012 12:58
ben berco
לימודי רפואה סינית

שיטות הטיפול של רפואות מסורתיות מהמזרח הרחוק ובניהן דיקור סיני, משמשות כבר אלפי שנים לפתרון בעיות הקשורות בחסימות אנרגיה בגוף העלולות להוביל למחלות שונות ואף לדיכאון וחרדה. כיום, אנשים הסובלים מדיכאון בחברה המערבית עוסקים יותר ויותר בחיפוש אחר חלופות טבעיות כנגד הבעיה. דיקור סיני מציע ערך מוסף לטיפול בדיכאון ותסמיניו השונים.


מהו דיכאון?
דיכאון הוא למעשה מחלה נפשית הכרוכה בתחושה חזקה של עצב, אבדן ויאוש. דיכאון עשוילהמשך ממספר שבועות ועד שנים. לעיתים עוצמתו כה חזקה שהוא יכול להוביל את הסובליםממנו להתאבדות.

מהו דיקור סיני?
דיקור סיני (אקופונקטורה) הוא שיטת טיפול הנלמדת במסגרת לימודי רפואה סינית ועושה שימוש במחטים דקות, כאשר החדרתן לאזורים שונים בגוף עשויה לשפר את זרימת האנרגיה בגוף לאורך תעלות הנקראות מרידיאנים.

כיצד דיקור הסיני עוזר לדיכאון?
טכניקת הדיקור הסיני עשויה לשפר מצבי דיכאון בשל התפיסה כי מקור הדיכאון הוא ברובהמקרים חסימה אנרגטית המובילה לירידה של רמות הסרוטונין במוח – המוליך העצבי הקשורעם תחושת אושר והרמוניה. ירידה ברמות הסירוטנין מובילה בהכרח למצבי דיכאון וחרדה.

 

היתרונות הטמונים בדיקור סיני לטיפול בדיכאון
- שיפור מצב הרוח
- הגברת רמות האנרגיה, הכוח והחיוניות
- חיזוק מערכת החיסון
- הפחתת לחץ וסטרס
- זרימת דם מוגברת
- וויסות התיאבון
- הקלה על בעיות שינה
- לדיקור סיני אין תופעות לוואי להבדיל מטיפול תרופתי
- דיקור סיני עשוי לטפל בבעיות הקשורות בהתמכרויות
- ניתן לשלבו עם תזונה טבעית, או טווינא המשלבים ידע נוסף מהרפואה הסינית.

מהם הטיפולים הקונבנציונליים הנפוצים?

טיפול תרופתי – הטיפול הנפוץ ביותר כיום לדיכאון בינוני וקשה הואתרופות נוגדות דיכאון.
לרוב מדובר בתרופות ממשפחת ה-
ssri כגון ציפרלקס, סרוקסט ורסיטל הניתנות במינונים שונים לכלל קבוצותהאוכלוסיה. טיפול תרופתי בדיכאון נחשב ליעיל ביותר, השפעת התרופות מתחילה לאחרכמספר שבועות ומביאה להקלה. אין סכנה ידועה בטיפול בתרופות נגד דיכאון, אך ברובהמקרים ישנן תופעות לוואי כגון עייפות, פגיעה בחשק המיני ושינויים בתיאבון.

 

טיפול פסיכותרפי – טיפול בשיחות אצל פסיכולוג נועד לאיתור דפוסי מחשבה בעייתיים, שינויים ומכאן המטרה היא להפוך את דרך החשיבה וההתנהגות בצורה שתביא לשיפור מצב הרוח והקניית הרגלי חשיבה ואורח בריא אשר מונעים מן המטופל לחזור למצב הדכאוני.

למידע נוסף: לימודי פסיכותרפיה גופנית
לימודי הילינג
לימודי רפואה סינית


0 תגובות
טיפול בצרבת - על סוגי מזון הגורמים לצרבת
11/10/2012 16:02
ben berco
צרבת, צרבת בהריון, טיפול בצרבת

צרבת היא תופעה נפוצה ולא נעימה התוקפת את כמעט את כל סוגי האוכלוסייה בשלב כזה או אחר. צרבת היא תחושת כאב המופיע באזור הגרון ועד בית החזה ונגרם בשל עלייה של חומצות קיבה מהבטן אל כיוון בית הבליעה. תחושת "שריפה" זו מלווה בטעם חמוץ ומר בפה. אין היא מזיקה אבל בהחלט... היא לא נעימה. טיפול בצרבת והימנעות ממנה הם עניין די פשוט. ראשית יש להפסיק או להמעיט צריכה של מספר מזונות, להקפיד על מספר הרגלים חדשים - ואם זה לא עוזר, יש גם תרופות.


ידוע כי ישנם סוגי מזון מסוימים המעוררים צרבת או מחמירים מצביצרבת קיימים, בפוסט זה נרחיב אודותיהם. אם נשכיל להימנע מהמאכלים הללו, יתכןונפחית משמעותית את הסיכוי לצרבת. הדבר נכון שבעתיים במקרים של צרבת בהריון, תופעה שכיחה ביותר שכמעט כל אישה שעברה הריון מכירה.

 

צרבת ופרות הדר
תפוזים, אשכוליות ומיצים המבוססים עליהם ידועים כמעוררי צרבת קלאסיים. תפוזים ואשכוליות עשויים להיות חומציים במיוחד ולעורר צרבת, במיוחד כאשר אוכלים אותם על בטן ריקה.

צרבת ועגבניות
למרות שעגבנייה נחשבת לירק מהבריאים ביותר שבנמצא, הנוזלים שבה חומציים ומעורריצרבת. אם אתם לא רוצים לוותר על התענוג שבעגבנייה, כדאי לנסות מסטיק או סוכריה מידלאחר מכן, המעודדים יצור רוק שמנטרל חומצה העולה מן הקיבה.

צרבת, שום ובצל
שום ובצל מכילים כמות גדולה של ויטמין
c  ו נוגדי חמצון חזקים להם השפעה המעוררת את פעילות הקיבה. גם אם אינכם סובלים מצרבת, לא מומלץ לאכול שום על בטן ריקה בשל נטייתו להתסיס את מיצי העיכול ולגרום לתחושות לא נעימות בבטן. אם אתם לא רוצים לוותר על שום ובצל, נסו לשלב אותם עם מרכיבים נוספים בארוחה על מנת לסתור את האפקט החומצי. שום נתפס גם כטיפול משלים בתחומים נוספים של רפואה משלימה כגון הילינג וטווינא - תרופה פנימית להשלמת טיפולים חיצוניים העוסקים במגע והרפייה.


צרבת ומזון פיקנטי
מאכלים מקסיקניים, פלפל, צ'ילי וכל מזון אחר המכיל סוגי תבלינים רבים, עלול לגרוםלצרבת.

צרבת ומנטה
רבים חושבים כי מנטה מרגיעה את הבטן בעוד שבמקרים רבים – היא עלולה לגרום לצרבת. דיאטנים ממליצים להימנע ממנטה, במיוחד מסוכריות ומסטיקים בטעם מנטה לאחר ארוחותהערב. למנטה אפקט המרגיע את השריר הטבעתי בוושט, האמון על מניעה של עליית חומצות קיבהלאזור בית הבליעה.


גבינה, אגוזים, אבוקדו, סטייק עסיסי וצרבת
מה משותף לכל המאכלים הללו? כולם עתירים בשומן. סוגי מזון אלו אינם מכילים חומרים חומציים, אלא אחוזי שומן רבים, המאטים את פעילות הקיבה. כאשר פעילות הקיבה מואטת, גוברים הסיכויים לתפיחתה, מה שמגביר את הלחץ על שריר הוושט. אין זה אומר שצריך לוותר על מאכלים אלו. פשוט מומלץ לאכול אותם בתחילת הארוחה ואף להקפיד לא לאכול עד שמרגישים ממש שבעים, אלא לעצור מעט לפני.

 

צרבת ואלכוהול

יין, בירה, קוקטיילים וכל המשקאות המכילים אלכוהול – כולם מעורריצרבת. ובמיוחד כאשר שותים אותם במהלך ארוחה טובה. אלכוהול מרפה את שריר הוושטומקצר את הדרך לצרבת הבאה שלכם.

צרבת וקפאין
קפה, סודה, תה, אייס טי וכל מזון אחר או משקה המכילים קפאין הם "עברייני צרבת"גדולים. אם אתם סובלים מצרבת, נסו להפסיק או להפחית את השימוש בקפאין למינימום של עד 3כוסות קפה ליום. יש כאלו הטוענים כי קפאין משמש למעשה טיפול בצרבת, אך אין זה נכון. קפאין עשוי לסייע במצבים של זיהומים ופצעים בגרון אותם הוא מחטא - אך בשום אופן לא לצרבת.

 

צרבת ושוקולד
לשוקולד תכונות המרגיעות את שריר הוושט. השתדלו להפחית את צריכת השוקולד ולשלבו עם מאכלים נוספים על מנת להקל על צרבת.

למידע נוסף: 
לימודי נטורופתיה
לימודי רפואה סינית

לימודי פסיכותרפיה גופנית

 

1 תגובות