עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
בלוג כן או לא...
05/11/2011 11:36
בטי הרלב
התלבטות, מטרת הבלוג, פייסבוק לעומת בלוג.
התחלתי ללמוד בקורס "מורה מוביל  מיומנויות מאה 21". התבקשתי בשנייה האחרונה, כשאני לחוצה מאוד לרוץ לרכבת, להתנסות בבלוג. אז בקלות פתחתי לי בלוג חדש, למרות שכבר פעם היה לי בלוג. זה רק מראה כמה הייתי רצינית אז...חיפשתי אצלי אך לא מצאתי את הסיסמה הקודמת של הבלוג הישן. הפתרון - יצירת בלוג חדש. 
כמורה, אני חייבת להגיב, שאם רוצים לתת מטלה, ממש, אבל ממש לא רצוי לתת אותה בשנייה האחרונה להשאיר את קהל הלומדים מבולבלים. נקודה למחשבה.
האם כדאי להשתמש בבלוג? האם זה בגלל המטלה שקיבלתי? האם אוכל לעקוב אחרי התקדמותי במהלך השנתיים האלה דרך ובאמצעות הבלוג?? האם אהיה רצינית יותר הפעם בכתיבה פה.
מאוד התרשמתי מהבלוג של אסתי. אני חייבת להיכנס ולקרוא את מה שכתבה. איזו יכולת ניסוח והכי מרשים, תרגום המאמרים לקהל הקוראים. עקב אכילס שלי זה האנגלית. מקנאה בה ומפרגנת מאוד. התחברתי ליצירת קשר בין קהל מתעניינים ולומדים. האפשרות להגיע למקומות שבכלל לא חשבתי אל אנשים רחוקים ולהתקרב אליהם. זה יוצר כמו מין מגע אישי. האם ניתן ליצור קשרי חברות דרך הבלוג?
כמורה, כתיבת הבלוג כמטלה לתלמידים, מאפשר כתיבה אחרת שונה מזו של הפייסבוק. שם, הם רגילים לכתוב בקיצור לצחוק אחד על השני "לצאת גבר"...כאן זו הזדמנות לכתיבה אחרת, תרבותית, אחראית. אם כי, מי בודק שגיאות כתיב? כנראה, צריך לחשוב על כללי התנהגות בכתיבה בבלוג כדי למנוע לעג, לנסות למנוע שגיאות כתיב.
הפתרון שהוצא בשיעור שניתן אחרי זה להגיב לתלמיד שמשתמש פה כדי ללעוג לאחר - אפשרי גם בפייסבוק אבל הניתוק משם לפה יכול, אולי, לשדר שזו מערכת אחרת וכאן מכבדים זה את זה. 
בכל מקרה, בלי שהתכוונתי, התנסיתי כתבתי די הרבה ועכשיו נותר לי לפצח לבד מה לכתוב בנושאים. האם זה התגיות? ננסה...
0 תגובות