עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
האלומיניום משנה את עולם הבניה
26/01/2012 09:50
betaplus
בניה קלה, בניה מתועשת

בשיטות הבניה המודרנית האלומיניום תופס מקום מרכזי, ואף גלוי לעין. לא מזהים? אחרי הכתבה כבר לא תוכלו להפסיק.

תכונות חומר האלומיניום

חומר האלומיניום נחשב לחומר בעל עמידות גבוהה וכמו כן לחזק במיוחד. לכן, כיום נחשב האלומיניום לאחד מהחומרים היותר נפוצים בקרב העוסקים בתחום הבניה, ואף בעולם כולו.

בנוסף, העובדה כי מדובר בחומר אשר אינו מחליד הפכה את האלומיניום לעוד יותר פופולארי אצל העוסקים בתחום. היותו חומר העמיד בפני תנאי מזג אוויר שונים, כמו גשם או שמש, הפכה אותו לאידיאלי לשימוש במבנה עצמו ומחוצה לו, תוך שמירה על אחידות המראה העיצובי. מה גם, שמגוון האפשרויות העיצוביות הינו בלתי מוגבל כמעט כאשר נעשה שימוש בחומר זה.

הבניה המודרנית מתבססת על אלומיניום

את האלומיניום נמצא כמעט בכל אזור בניה, בו מתבצעת עבודה בשיטת הבניה הקלאסית. כאשר מדובר על בניה מודרנית, המוכרת גם בשם בניה קלה או בניה מתועשת, האלומיניום נמצא בבסיס השיטה ולכן משולב בכל פרויקט.

בבסיס שיטת הבניה המתועשת נמצא פנלים מאלומיניום, בדיוק כפי שהבטון נמצא בבסיס שיטת הבניה הקלאסית. עם זאת, הפנלים מאלומיניום נחשבים לטובים ויעילים יותר.

הודות לשימוש בפנלים העשויים מפוליסטירן ואלומיניום, מתאפשרת בנייה ידידותית לאיכות הסביבה. מרבית העבודה מתבצעת בשטח המפעל ולכן אינה מזהמת כמעט את סביבת המגורים. כמו כן, הודות לשימוש באלומיניום ניתן להגיע לרמת דיוק מרבית בבניה, המאפשרת ניצול של השטח כולו על ידי תכנון נכון של העיצוב.

השימושים הנפוצים של אלומיניום

העוסקים בתחומי הבניה והעיצוב כבר ערים לשימוש הנרחב שנעשה בחומר האלומיניום לבנייה במגוון סגנונות, כמו גם לקבלת אינספור מראות עיצוביים. לא בכדי, הפך השימוש באלומיניום למועדף על ידי רבים המעוניינים לבצע סגירת מרפסת, לבנות פרגולה בגינה וכדומה, כפי שנפרט בפסקאות הבאות.

לא צריך לבחור בין יופי לאופי

בעבר, פרגולות עץ נחשבו למוצר הפופולארי ביותר בקרב בעלי הגינות. כיום, פרגולות אלומיניום כבשו את השוק, הודות להצללה שהן מספקות, תוך עמידות בפני פגעי מזג האוויר.

יתרה מכך, בניגוד לעץ, האלומיניום אינו מושך אליו חרקים וניתן להגיע עמו לאיזה עיצוב שרק נבחר, שכן פרגולות אלומיניום מורכבות בהתאמה אישית, ואין צורך בבנייתן יחד. בשל כך, פרגולות אלומיניום מהוות שילוב מושלם של יעילות ויופי.

סגירת מרפסת מאלומיניום קלה לביצוע וזולה למדי

פעם היה נהוג לסגור מרפסת על ידי תריסים גדולים. המרפסת אמנם נסגרה, אבל ניתן להתווכח על האסתטיות של התוצאה. כיום, בבניה המודרנית, סגירת מרפסת נעשית על ידי פרופילים ופחי אלומיניום, אשר אינם מעמיסים על היסודות הקיימים הודות למשקלם הקל. עם זאת, סגירה בדרך זו נחשבת לחזקה ביותר ואף זולה.

באותה שיטה ניתן גם לבצע סגירת חורף, כפי שנהוג לבצע בבתי קפה, מסעדות וכן הלאה. סגירת חורף בדרך זו מאפשרת הקמה מהירה ופירוק מהיר, הודות לעובדה כי קירות ההיקף והגג עשויים גם הם מפנלי אלומיניום מבודדים, שעוצבו על מנת לענות על צורך זה.

רעפי שינגלס הופכים גגות אלומיניום למבודדים מרעש

חומר האלומיניום מצליח לשמור על יופיו ואינו מתבלה. אבל כאשר מדובר על גגות העשויים מאלומיניום, רצוי לנקוט בצעד משלים

גגות אלומיניום הינם אטומים בפני חדירת מים וגם נחשבים למבודדים טרמיים טובים. לעומת זאת, הם אינם מבודדים מפני רעש, דבר העלול להוות מטרד בימים בהם הגשם מתדפק על הגג. בעיה זו ניתנת לפתרון על ידי הנחת רעפי שינגלס על גגות האלומיניום. רעפים אלו, המהווים תחליף לרעפי החרס והפלדה, לא רק מבודדים אקוסטיים מוצלחים, אלא גם מציעים בחירה בין גימורים שונים.

לסיום

אז בפעם הבאה שתרצו לעשות שינוי כלשהו בבית או בגינה כדאי שתזכרו כי כיום ישנן שיטות בניה מודרניות העושות שימוש רב באלומיניום ויכולות לספק לכם מענה מושלם, מבחינה פרקטית, עיצובית ואף כלכלית.

0 תגובות
בונים בקלות- תוספת בניה לבית באמצעות בניה קלה.
07/12/2011 14:00
betaplus

בעולם בו כולם נרתמים לשמור על הסביבה על ידי מחזור, צמצמום עקבות, חסכון באנרגיה ושימור יערות, בניה ירוקה היא בהחלט חלק בתי נפרד מהתמונה. איך ולמה? בכתבה הבאה.

תהליך של בניה, כבר זמן רב אינו שייך רק לקבלנים או אנשי מקצוע. בימינו רבים אלה ששואפים להרחיב את הבית, דרך: בניית חדר, סגירת מרפסת, הוספת גגות אלומיניום, ועוד אלמנטים של תוספת בניה באמצעות בניה קלה, כגון: כיתות לימוד, מבנים לתעשייה אולמות וכדומה.

תוספת בניה באמצעות בנייה קלה היא פתרון נהדר לכל המעוניינים בשדרוג הבית, המשרד או העסק, במינימום מאמץ, תוך שמירה על הסביבה ועל השקט הנפשי של הדיירים והשכנים. מה הופך אותה לבחירה המועדפת על אנשים פרטיים, תעשיינים ובעלי עסקים? הנה כמה סיבות טובות לכך. 

על נפלאותיה של בניה קלה

בניה קלה, מובדלת מהבניה הקלאסית המשתמשת בבטון וחול. בניה קלה עושה שימוש בלוחות שהוכנו מראש במפעל, ביניהם: גבס, עץ, אלומיניום וברזל. כל אלה ניתנים להרכבה פשוטה ומהירה בתוך ומחוץ לבית. כאשר אנו מעוניינים בתוספת בניה במגורים, נהוג להשתמש באלומיניום המגיע כ-פנל מבודד, המתווסף בצורה של פנל העשוי בתוכו פוליסטירן – שהוא חומר בעל רמת בידוד גבוהה.

בניה קלה ידועה כשיטה המוצלחת ביותר לתוספת בניה בבית .זאת משום, שהיא נותנת מגוון יתרונות ופתרונות הקשורים לפנל מבודד, המתאימים לבית הפרטי לעסקים ולמבני תעשייה.

מהירות בניה ורמת גימור גבוהה

תוספת בניה, מרמת התכנון עד רמת הגימור אורכת ימים בודדים בלבד. ההרכבה של תוספת הבניה אורכת 24 שעות בלבד. וכל זאת בלי לכלוך, פועלים, והפרעות לסדר יומכם ולשכנים.

ברמת הגימור: אפשר לבנות כל תוספת בניה בעזרת בניה קלה וזאת ברמת גימור גבוהה מאד, המתאימה עצמה לכל סגנון עיצוב קיים. כל הפרופילים, מיקום דלתות, מיקום חלונות, גימור הקירות נעשים ברמת גימור גבוהה ומתאימים לעיצוב הבית. בניה קלה נחשבת לבנייה מדויקת אותה מתאימים ברמת המילימטרים לחלל החדר. מה שאינו אפשרי בבניה הרגילה.

בניה קלה ובניה ירוקה – מהו הקשר?

בניה מתועשת נחשבת כיום לבניה האקולוגית ביותר משתי סיבות עיקריות: ראשית, היא אינה יוצרת פסולת באתר הבניה עצמו וגם תהליך הייצור נחשב נקי ברמה גבוהה. שנית, פנל מבודד פוליסטירן, יוצר בידוד מקסימאלי המאפשר חסכון משמעותי באנרגיית חימום וקירור – בחורף ובקיץ. 

מהן האפשרויות לבניה באמצעות בנייה קלה?

בנייה קלה נותנת את האופציה לבנות במהירות וביעילות כל תוספת בניה שנחפוץ בה. האפשרויות לתוספת בניה רבות הן: בנית חדר נוסף, חדר שמש, סגירת מרפסת ועוד. מלבד זאת הפיתוחים בתחום הבניה עומדים בתקנים המחמירים ביותר ומספקים בניה איתנה. בצורה זאת ניתן לבנות כמעט על כל בית עד שלוש קומות נוספות(!).

בניה קלה טובה מאד לבעלי עסקים הרוצים לסגור את שטח העסק לחורף, להוסיף פרגולות אלומיניום, להרחיב שטחי העסק ועוד. עם בניה קלה ניתן לבנות חללים ומחסנים לאחסון סחורה, משרדי מכירות לקבלנים כיתות לימוד, מבני תעשיה ואולמות מכירה.

לסיכומו של דבר נאמר – לפני שאתם ניגשים לבנות תוספת בניה לבית או לעסק, בדקו מה יש לבניה הקלה להציע. אנו בטוחים שלא תתאכזבו. 

1 תגובות