עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
חיפוש
נושאים
ארכיון
פיתוח תוכנה לעסקים
01/09/2012 06:43
Adina
פיתוח תוכנה, בית תוכנה, תוכנות ניהול
לפעמים אני מגיעה למקום שנותן שירות ללקוח ומנסה לדמיין איך זה היה נראה בלי תוכנת מחשב יעודית לניהול העסק.

היתי בספריה העירונית השבוע. בזמן שהמתנתי לתורי לרשום את הספר, נזכרתי פתאום בזמנים ההם.
בתור ילדה הייתי רשומה לספריה. היה לי כרטיס (מנייר כמובן, לא כרטיס בתוכנה במחשב). כל פעם כשהייתי לוקחת ספר, הספרנית היתה מחפשת את הכרטיס שלי בין מאות הכרטיסים ואז היתי חותמת עליו.
היום בעזרת תוכנה, הספרן סורק את כרטיס הקורא שלי ובאותו רגע רואה את כל היסטוריית ההשאלות.

ומה לגבי משכנתא... אתם יודעים על כמה טפסים צריך לחתום? המון! וזה עןד כאשר יש תוכנה מיוחדת לבנק משכנתאות.
פעם, אם היה נשרף שניף של בנק משכנתאות, הרבה אנשים היו מאושרים. יחד איתו היתה נשרפת המשכנתא שלהם.
אבל היום יש תעוד במחשב על כל דבר.

בית תוכנה טוב, איכותי ושעומד בכל הסטנדרטים, יכול לפתח תוכנה לכל דבר. לספריה, לבנק, למעבדה מדעית. כל תוכנה כזאת עושה סדר ומיעלת את העבודה.
היום יש תוכנה לכל דבר. תוכנה לניהול אוניברסיטה ותוכנה לניהול פיצריה, מגדול עד לקטן.
יש תוכנות לניהול משק הבית ויש תוכנות לניהול עיר.
פיתוח תוכנה הוא תחום מאוד חשוב, מפותח ועדיין מתפתח במדינת ישראל ובכל העולם. כל שנה יוצאים דברים חדשים.
 האם הסבות שלנו לא היו חושבים שהשתגענו כשהיו רואים אותנו תוקיעם אצבע במסך. מסך מגע היה נראה כמו משהו שרואים רק בסרטים על העתיד הרחוק.
והיום יש את זה כמעט בכל בית, בסמארטפונים וטאבלטים.
מגניב, לא?
0 תגובות
ריהוט גינה לחצר עם בריכה
07/07/2012 08:01
Adina
ריהוט גינה, בריכה, מערכת ישיבה לגינה, מק

בין אם יש לכם גינה גדולה ובין אם לא כל כך, לרב ניתן למקם בריכה בגינה. הגדלים של בריכות משתנים לפי הצורך והמיקום הפנוי.

ניתן לחפור ולהכניס את הבריכה בגינה במפלס אחד עם הגינה, וניתן להתקין את הבריכה בגובה שדורש מספר מדרגות. בריכה המוקמת על הבמה, היא יותר בטיחותית למשפחות עם ילדים. הסיכוי לנפילה מקרית לתוך הבריכה קטן.


מה שבטוח שעצם הימצאות  הבריכה בחצר משדרג את מראה הגינה, הבית ואת איכות החיים.

פעילות ספורטיבית בבריכה היא מהנה ומגוונת. אין כמו לחזור להעבודה, להוריד בגדים ולקפוץ למים נעימים, אשר מורידים את העייפות שהצטברה ומרגיעים את הגוף ואת הנפש.

כדי לקבל את מקסימום החוויה מהבריכה בגינה שלכם, כדאי לדאוג לריהוט גינה משלים.

צריך לדאוג שיהיה מספיק מקום מסביב לבריכה או בצד של הבריכה כדי לאפשר העמדה של מיטת שיזוף אחת או שתיים. כמובן שליד מיטת שיזוף חייבים להעמיד שמשיה רחבה שתאפדר לנו ליהנות מהחוץ ללא סכנת שמש לעור. השיזוף חייב להיות מבוקר ובשום פנים ואופן אסור להירדם במיטת שיזוף. אם יש מספיק מקום, חובה להכניס מערכת ישיבה לגינה, הפינוק האולטימטיבי.

מומלץ מאוד להתקלח לפני הכניסה לבריכה. לצורך כך קיים מוצר חדש ומדהים שנקרא מקלחון לגינה או מקלחת סולארית. יש מספר דגמים.

חלקם מגיעים עם מערכת העוזרת לשמר את חום השמש ומספר דקות ראשונות המתרחץ מקבל מים חמים שחוממו ע"י השמש.

מקלחון גינה הוא מוצר מאוד שימושי קל להתקנה. צריך פשוט לחבר אותו לצינור מים רגיל בחיבור קל ונוח.

כמה שזה נשמע יוקרתי ומיוחד, להקים מקלחת בגינה, מקלחון סולארי הוא לא מהמוצרים היקרים מאוד.

היתרונות כמובן רבים, חוץ מהנאה , הוא שומר על המים בבריכה נקיים. בעזרת מקלחון גינה ניתן מייד לשטוף את המים של הבריכה מהגוף , בלי לתת להם להתייבש.

להזכירכם, המים בבריכה כוללים כלור לצורך חיטוי וכמובן עדיף לשטוף את הכלור מייד מהגוף.

היום להקים בריכה בגינה זה לא סיפור יקר כל כך וזה לא חלום בלתי ניתן להשגה.

צריך כמובן לקחת בחשבון את מידות הגינה ולהתאים את גודל הבריכה בצורה כזאת שישאר מקום גם למיטת שיזוף, שמשיה ומקלחון גינה.

·         לבצע סקר שוק ולמצוא את בעל המקצוע המקצועי ביותר

·         לקבל המלצות על עבודתו

·         לקבל הצעות מחיר על ריהוט גינה

·         לשלם ולהינות

ברגע שתתחילו ליהנות, תבינו שזה הדבר הטוב יותר שעשיתם עבור עצמכם.

 

0 תגובות
דברים שגיליתי בזמן אשפוז במרכז החלמה
23/06/2012 07:31
Adina
מרכז החלמה, בית אבות, דיור מוגן, בתי אבו
שמי רות והשנה אציין עשור לגיל פרישה. הפעם, בניגוד לשנים קודמות, הציניות והמרירות, פינו מקום לחגיגה אמיתית. חגיגה של החופש, האפשרויות, החברויות והקלילות שנותרת, אחרי שכל המחויבויות מסתיימות. בשנה וחצי האחרונות העתקתי את מקום מגורי למרכז דיור מוגן. בעצם, את שמחת החיים, ששבה אליי, אני חבה בעיקר לאותה החלטת מעבר ברוכה. אין בכוונתי לעשות פרסומת למרכז דיור מוגן או בית אבות מסוים. כל רצוני הוא לחלוק איתכם את השינוי שחל בחיי, ברגע שהסרתי את המחסומים, שמנעו ממני אף לשקול את העניין, קודם לאישפוז בין כתלי מרכז החלמה. שם מתחיל הסיפור...

כל מי שהגיע לגיל השלישי, מכיר פחות או יותר את סדר הדברים. מתיישבים, מקימים משפחה, עומלים על פרנסה, חינוך, מערכות יחסים ושאיפות ומתעמתים מול הזמן, שאף פעם אין מספיק ממנו. השנים עוברות, ההורים עוזבים את העולם, הילדים פורחים מן הקן ונותר חלל. חלק מהאנשים מברכים על החלל שנוצר וממשיך לגדול עם ההגעה לגיל פרישה; ואילו אצל אחרים מתחילה דעיכה איטית. דעיכה, שמקורה בתחושה שאין מי שזקוק לך באמת, שאינך מועיל עוד לחברה ואולי בעיקר בתחושת ההצטמצמות והסיום, המאגפות מכל עבר.  

בעלי ואנוכי, דוקא חיכינו לאותו חופש מובטח, אחרי שנים של כבלים. ייחלנו לחוסר המחויבות והאחריות, לזמן המתארך ולכל אותם דברים, שתמיד רצינו לעשות ושלפתע התפנה עבורם מקום. הנכדים העסיקו אותנו לא מעט וכך גם החברים, הנסיעות וההתאקלמות בנוף החדש. אלא שאז הדביקה אותנו המציאות והחלה לטפוח על פנינו בחוזקה. נאלצנו בפעם הראשונה  להתמודד עם ההכרה, כי הנחלה אליה הגענו, אינה כאן להשאר וסופה להתנוון יחד עם ההתדרדרות המואצת של הגוף. צפינו ברבים מחברינו שוקעים אל עולם של חולי, מוות וזיקנה. חווינו את שכבת הגיל שלנו נכנסת לעולם שהמרירות, העצב, השעמום והפחד שולטים בו. אז, חלה בעלי ונפטר בתהליך מהיר, שהותיר אותי חסרת אונים וחסרת כוחות. פתאום, הפכתי לקשישה. 

כשבתי הציעה בית אבות - נחרדתי; כשבני הפציר שאנסה לבחון מסגרות דיור מוגן - נעלבתי. התעקשתי להמשיך לחיות את חיי כרגיל, אף כי אלוהים עדי, שלא היו אלו חיים, שנעים לחיות. לבסוף מצאתי את עצמי מאושפזת בינות לכתלי מרכז החלמה, לאחר ניתוח אגן, שם נפתח לי חלון לחיים חדשים. השהייה במסגרת מרכז החלמה, הפגישה אותי לראשונה עם עולם הקשישים המוסדי, עם המהות של בית אבות. הבנתי עד כמה נעימה ונוחה השהייה במחיצת אנשים בני גילי ושעצם העובדה שמטפלים בך, מתאימים עבורך את המציאות הסובבת ומגנים עליך, אינה גורעת כהוא זה מכבודך כאדם או מחופש הפעולה שלך. ההפך הוא הנכון.

מרכז החלמה היה המקום בו פגשתי לראשונה דיירי בית אבות ובית דיור מוגן. אנשים שעשו את הבחירה וברכו עליה מידי יום. אנשים שהמסגרות הללו השיבו להם את שמחת החיים, הפעילות החברתית והבטחון האישי. הבנתי שהייתי לכודה בדעות קדומות ורחמים עצמיים ואפשר גם אחרת. 
עם ההבראה הגופנית והשחרור מאותו מרכז החלמה, יצאתי לחפש לי הקלה נפשית. בשלהי חיי יכולתי פתאום לממש חלום ישן ולעבור מן העיר אל הכפר. ההתלבטויות בין בית אבות לבין דיור מוגן, שייכות כבר לסיפור אחר, אך מה שחשוב בסיפור הנוכחי, הוא שאסור לוותר, לפסול או להתייאש וחבל להתקבע בהתנגדויות ולבזבז את הזמן, כפי שעשיתי אני. החיים בגיל הזהב יכולים להיות מתנה נפלאה אם לא מסרבים לקצת עזרה. 

0 תגובות