עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
תמ"א 38
02/12/2013 17:44
adi7878


זוהי תוכנית לחיזוק מבנים אשר נבנו לפני אלף תשע מאות שמונים אשר נמצאת בתאוצה מתקדמת על מנת לעודד את המדינה. ישנם קבלנים ויזמים אשר יזכו בתמריצים כמו זכות בנייה במבנה ולהקים שם יחידת דיור על הגג.
תכננו את התוכנית הזו על מנת להשיג את חיזוק המבנים בפני רעידות אדמה שיכולות לקרות בארץ ישראל וגם על מנת לאפשר הרחבה של דירות אשר קיימות או לבנות בקומה של הגג דירות נוספות. וזאת תוך כדי שיפוץ בבניין ושיפור של רווחת הדייר והשיפור של החזית שפונה לרחוב.

בשנת 2005 עקב התחזית אשר הציגה הוועדה להיגוי ממשלתית אישרו תוכנית ארצית מס' 38 על מנת לחזק ולעבות את המבנים אשר קיימים.  מדברים על מבנים אשר נבנו לפני שנת אלף תשע מאות שמונים וזאת כחלק מההיערכות של המדינה מפני רעידת אשמה. בפרויקט של תמ"א 38 מציעים את התמריצים לדיירים במבנה וגם ליזמים וזאת על מנת לעודד את ביצוע הפרויקט.

כדי להוציא את תוכנית הפרויקט לפועל נדרש משאב כספי מאוד גדול שהדיירים לא יוכלו לעמוד בפניו ולכן הממשלה החליטה שכדי לקדם את הפרויקט כל בעל דירה שיהיה מעוניין בשיפוץ וחיזוק המבנה במסגרת התוכנית של תמ"א 38 יקבל אישור בשביל להקים יחידת דיור נוספת. הדירה תימסר לקבלן והוא יבצע את העבודות של החיזוק וכל זאת ללא צורך בנטל כספי בשביל לחזק את המבנה.

לאחר בדיקה שנערכה ראו כי ברגע שתתקיים רעידת אדמה חזקה בארץ זה יכול לגרום לקריסה של יותר מארבעים אחוז מכל המבנים אשר בארץ. בדיקה זו הוצבה בפני המגבשים של התוכנית והם ביקשו לעודד את החיזוק של המבנים אשר נבנו לפני אלף תשע מאות שמונים אשר לא עומדים בתקן לרעידות אדמה ובשביל לשפר את העמידות שלהם. 

1 תגובות