עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות

נושאים
איך ניתן להשתמש בויטרינה מזכוכית והיכן?
20/01/2013 15:40
Wave Life Blog
מקלחונים, מקלחון, דלתות זכוכית, ויטרינות
ויטרינה זה למעשה חלון ראווה הממוקם בחזית החנות ופונה לעבר הרחוב. חלון הראווה הוא למעשה ה"פנים" של החנות, הדרך להציג ללקוח החולף על פני החנות את האפשרות לקבל רושם ראשוני על המוצרים המוצגים בחנות מתוך כוונה שייתרשם לטובה ואף "יתפטה" להכנס פנימה. ובתוך כך חלון הראווה, הוויטרינה היא כלי שיווקי רב ערך עם פוטנציאל רב שכן הראייה דרך הוויטרינה מזכוכית משקפת את תכולת החנות ולרוב מזמינה את העוברים ושבים להסתקרן ממה שלחנות יש להציע.
הוויטרינות עשויות מזכוכית חומר מדהים שלעצמו הנמצא כמעט בכל דבר בחיינו, זכוכית צלולה, שקופה, אטומה, צבעונית, בחלון, בריהוט, בכלים ותכשיטים ממש הכול מהכול וניתן לומר שלא נפספס את הזכוכית בחיינו.
בנוסף הרבה יסכימו שזכוכית היא חומר יפהפה, המלא בתכונות כה שימושיות וזמינות החומר בטבע היא מיידית ובשפע. המוצר המוגמר יוצר מראה נקי, חלק ואלגנטי המתאים למירב אפשרויות שאותם ציינו ובפרט לוויטרינות שמאמר זה יעסוק במגוון אפשרויות הניצול בו למגוון תחומים.
ויטרינות זכוכית – תועלת?
מסתבר שלויטרינות מעבר להיותם חומר זכוכית מעוצב ויפהפה המשמש לחצוץ בין דברים או לשימוש כמקום איחסון בבית יש תפקיד לא מעט חשוב, ויטרינות זכוכית שלעצמן העשויות מחומר מופלא שכזה נותנות את מרחב התימרון העיצובי, השימושי ובתוך כך אין גבול לתפקידים ולשימושים בויטרינות במגוון רב של ווריאציות, אם זה במקום עבודה להקים כוכים החוצצים ע"י אותם ויטרינות או במשרדים כאשר אותם ויטרינות ממוקמות בפרונט המשרדים וכתוצאה מכך אנו מקבלים אלמנט עיצובי אלגנטי ומרשים, בדומה לכך גם בחנויות כאשר הויטרינה היא למעשה המחיצה שבין הלקוח מחוץ לחלל העסק לבפנים. כיום ישנה מודעות הולכת וגוברת לכוחה העיצובי של הויטרינה מזכוכית ולאפשרויות שהיא מקנה בפן העיצובי והשימושי.
בויטרינה מזכוכית מגוון אפשרויות שימוש אך רצוי לצורך כך להתייעץ עם מומחה בתחום, זגג אשר יקשיב לצרכיכם ויידע לתת את המענה המדוייק לו את זקוקים. כיום ניתן לרכוש קיטים להרכבה עצמית אך אלה באים בעיצובים מוגבלים ולא בהכרח מתאימים לצרכים ולתנאים לו אתם נצרכים להרכיב את הויטרינת זכוכית. ולכן טרם אתם מוציאים את מיטב כספכם על ויטרינה הקדימו לעשות והתייעצו עם מומחה בתחום שיזהה את הצרכים, הטעם העיצובי והמטרה אותה אתם מייעדים לויטרינה ואף הקדימו לעשות והזמינו את בעל המקצוע לביתכם, משרדכם או בית העסק שלכם כדי להמחיש לו במדוייק את המטרה שאליה אתם מתכוונים.

0 תגובות
גריל גז – איך זה עובד?
20/01/2013 15:35
Wave Life Blog
גריל גז, בתי עץ לילדים, רובוט לניקוי בריכה
צלייה חיצונית היא שיטה מאוד נפוצה ופופולארית של בישול. למעשה רבים בישראל גילו את הפוטנציאל שיש בגריל גז, הגריל מורכב ממשטח בישול בדרך כלל מוטות מתכת מקבילות או רשת מתכת פורצלן. כאשר מקור האנרגיה גורמת לחימום עצום בדרך כלל עד לטמפרטורה של 260 מעלות צלזיוס ולעיתים אף יותר.
ישנם מספר סוגים שונים של גריל כאשר הנפוצים ביותר הם גז ופחם. במאמר זה תוכלו ללמוד הכל על גריל גז על חלקיו השונים וכיצד הם עובדים יחדיו, תלמדו מהו פחם וכיצד הוא נוצר וכמוכן על ההבדלים בין נוזל פרופאן (LP) וגריל גז טבעי. כעת בואו נתחיל לפרק את גריל הפחמים על מרכיביו השונים כאשר מרכיבי הגריל יכולים לנוע בין פשוט מאוד למורכב למדי. הפשוט ביותר הוא גריל פחמים ולו שלושה מרכיבים:
* משטח בישול.
* מיכל פחם.
* תמיכת גריל (רגליות).
גרסה נפוצה של גריל פחם משתמשת במיכל רדוד, עגול רכוב על חצובה ממתכת, עם גריל בישול עגול שנשען על גבי גוף הגריל להלן תמונה להמחשה:
גריל פחמים פשוט:
גריל פחמים פשוט יכול לכלול יותר מאלו – לכמה מהם יש 
מכסה כדי לכסות את הגריל ומשטחי בישול שכבתיים נוספים
אבל היסודות זהים.
מקור הדלק לגריל פחמים בסיבה כבר לפחות 5,000 שנה. אף
אחד לא יודע מי גילה את הפחם  ואפילו מתי הציביליזציה 
השתמשה בה לראשונה, אך ראיות של פחם נמצאו בכל רחבי 
העולם. אפילו ניתן היה למצוא ראיות כי הפחם היה בשימוש
בתהליך החניטה למומיות מצריות!
אולי לא תוכלו להאמין אך העובדה היא שפחם אינו חתיכת סלע או סוג של פחם אלא...חתיכת עץ! פחם הוא חתיכת עץ שנוצר על ידי חימום בטמפרטורות גבוהות ובהיעדר חמצן. כלומר לוקחים עץ שמים בקופסת פלדה אטומה או חימר ומחממים אותו לטמפרטורה של כ – 538 מלות צלזיוס! אתם בוודאי שואלים למה לעבור תהליך מייגע ומפרך כזה ולא לקחת פשוט עץ ובצע ישירות את תהליך השריפה והצלייה? ובכן עץ שנכרת מכיל הרבה מים לעיתים אף יותר ממחצית משקלו!
בישול עם גז:
גם גריל הגז הפשוט ביותר מורכב יותר מגריל פחמים טיפוסי. המרכיבים של גריל גז כוללים:
* מקור גז.
* זרנוקים.
* שסתומי ויסות.
* מבערים.
* מתנע.
* משטח בישול.
* גוף גריל.
* מכסה חלק עליון לגריל.
מכסה הגריל חלק עליון משמש לכיסוי שטח הבישול בכדי ללכוד את האוויר החם , דבר אשר מגביר את הטמפרטורה בתוך הגריל. פתח כניסת הגז לגריל מחובר לווסת דרך הצינור הראשי. הרגולטורים נשלטים על ידי כפתורים המאפשרים לקבוע כמה גז יזרום ישירות לצורב. לרוב הגרילים יש שני מבערים עיקריים עם שליטה לכל אחד, כל צורב יש סדרה של חורים זעירים לכל אורכו שרדכו יוצא הגז.
שלושה דברים נדרשים לגריל בכדי להידלק כראוי:
* גז.
* חמצן.
* מצת.
הגז לגריל מסופק דרך בלון גז או דרך צנרת הגז הטבעית הראשית וחמצן מגיע מהאוויר . אך הניצוץ מאיפה בא?... הניצוץ בדרך כלל מסופק על ידי מתנע הגריל, המכונה לעיתים המצת. בלחיצת כפתור או ידית מסתובבת שיוצרת ניצוץ של חשמל כדי להצית את הגז. 

0 תגובות
הגיע הזמן להרגיע את הגוף ואת הנפש – הכיצד?
17/01/2013 12:42
Wave Life Blog
גקוזי, גקוזי לגינה, גקוזי לגג, סאונה

כחלק משיגרת חיינו מבלי לשים לב לכך אנו נמצאים במרוצת חיים אינטנסיבית. עבודה, בית, משפחה ונדמה שגופנו כנפשינו תרוד וזנוח עקב כך, רגע לפני שאנו מגיעים לאפיסת כוחות עלינו לקחת 2 דקות חשיבה לעצמינו כיצד נשבור את שיגרת החיים ונביא מזור לגופנו ואושר ושימחה לנפשינו מתוך כוונה לשנות ולשפר את המצב הקיים. ובתוך כך נביא לידיעתכם במאמר זה אלמנט אחד מתוך רבים כיצד עושים זאת על הצד הטוב ביותר, תהנו!

נפלאות הג'קוזי כקסם על גופנו

לאחר יום עבודה רבים מאיתנו מחפשים את המקום להירגע ולהרגיע את גופנו, המקום הטוב ביותר בשביל כך הוא ג'קוזי מה יותר טוב מאשר להכנס ולשכב באמבטיה מלאה במים חמים? יש כאלה שיפנקו וישדרגו לעצמם תוספות כמו קצף ו/או מלחים למיניהם וישכבו להם לרוגע בג'קוזי מבעבע מים חמים ויהנו ממסג' מפנק מאפקט העיסוי של סילוני המים שיוצאים. לאניני הטעם שבינינו שיירצו להתפנק על הפינוק יוסיפו כוס יין לפי טעמם וישכבו להם לרוגע בג'קוזי.

ההיסטוריה של ג'קוזי, מכאן הכול התחיל

ההיסטוריה של הג'קוזי מתחילה בשנים המוקדמות של 1900 כאשר האחים Jacuzzi עלו לקליפורניה מאיטליה. בשנת 1950, החברה הציגה לציבור אמבטיה טיפולית בעקבות ילדו של אחד האחים אשר עבר תאונת דרכים קשה והיה צורך שיעבור שיקום ארוך וטיפול בעיסוי שרירי גופו (הידרותרפיה) ועל כן האבא הגה, תכנן, פיתח וייצר את האמבטיה עם ג'טים סילוניים הידוע כיום לכל בשמו המסחרי "ג'קוזי" אשר הפך להצלחה כל כך מסחררת עד שהמילה ג'קוזי הפכה לסמל מסחרי כללי וכפטנט רשום המיוחס לכל אמבטיה עם פתחי אוויר (ג'טים).

אם אנו עושים מחקר יותר מעמיק נוכל ללמוד כי הספא המודרני התפתח מהמנהג העתיק של שימוש במי מעיינות לריפוי מחלות ושיפור מצב הרוח. הרעיון של הג'קוזי אף נובע מטיפולי מים ששימשו את היוונים הקדמונים.

נפלאות וסגולות הג'קוזי על גופנו

מערכת הג'קוזי היא באמת קסומה! שהייה בג'קוזי יכול להקל על כאבי שרירים, מונעים התכווצויות שרירים, משפר את יציבות הגוף, גמישות, וממריץ את מחזוריות הדם, מסייע בשיקום לאחר פציעה, מקל על כאבי ראש, מחזק את המערכת החיסונית ותומך בלחץ דם נמוך.

טיפול בהידרותרפיה ממש מסוגל לחולל פלאים בחייו של אדם! הג'קוזי ממש משרה רוגע ותמיכה לכל מערכות הגוף וביניהם המוח וכתוצאה מכך משפיע על מצב רוחו של האדם, כאשר המוח רגוע = המצב רוח טוב. בנוסף שהייה / טיפול בג'קוזי (הידרותרפיה) יעיל למחלות גופניות רבות ביניהם דלקת פרקים, ושיגרון.

אפשרויות מיקום הג'קוזי

בימים כתיקונם ניתן להתקין ולמצוא ג'קוזי במגוון מקומות כגון: סוויטה במלון, בספינת תענוגות, מרכזי שיקום, קאנטרי שכונתי, בתי אבות ואף בבתים פרטיים כאשר גם להם יש מגוון סוגים שביניהם ג'קוזי לגינה, ג'קוזי שמורכב בבתים פרטיים או במקומות שניתן להתקין ג'קוזי בחצר הבית, מלון ועוד.
כמוכן ג'קוזי לגג אשר גם כן מותקן בבתים אשר להם שטח מספיק בשביל להתקין אמבטיה בסדר גודל שכזה.

* טיפ – מומלץ להתקין ג'קוזי לא רחוק מסאונה יבשה או סאונה רטובה להשלמת ההנאה מריפוי והרגעת הגוף. מומלץ!

0 תגובות
ג'קוזי – איך מנקים?
31/12/2012 13:06
Wave Life Blog
גקוזי, גקוזי לגינה, גקוזי לגג, סאונה

לאלו אשר יש בביתם ג'קוזי בוודאי נתקלו זמן רב בבעיתיות של "איך מתחזקים ג'קוזי?" מה למעשה הוראות היצרן לאחזקה נכונה של הג'קוזי מבחינת שמירה על הניקיון וטיפול במערכותיו. במאמר זה ננסה ללקט ולרכז עבורכם את כל הנתונים להם תזדקקו כדי לקבל את מירב הפרטים לאחזקה נאותה של הג'קוזי. כמו כל מוצר אחר מערכת ספא – ג'קוזי דורש טיפול ותחזוקה.

כידוע הג'קוזי הינו אמבטיה אשר ממולאת במים ולעיתים עם סבון ו/או חומרי ספא למיניהם והשימוש בג'קוזי אשר עיקרון פעולתו הוא יניקת אוויר ומים המוסנקים בלחץ דרך פתחי ג'טים מהווה גורם ניכר כי בסוף השימוש יישארו במערכת ובפתחיה שאריות של מים עם או בלי החומרים הנלווים כמו סבון רחצה ועוד. ועל כן מובאים כאן מספר המלצות לניקוי ואריכות ימים של המוצר הנפלא שנקרא ג'קוזי ללא קשר למיקום הג'קוזי לגינה או ג'קוזי לגג.

1. לפחות פעם בשבוע למלא את הג'קוזי במים ולהפעילו למשך כ 15 דקות וזאת על מנת לבצע החלפה של המים שנשארו במערכת משימוש קודם במים נקיים ו"חדשים" , זהו סוג של "ריענון" לג'קוזי ולמערכותיו.

2. פעם בחודש למלא את הג'קוזי במים ולהוסיף לא יותר מ 3 כוסות אקונומיקה ללא סבון!!! (תלוי בגדול הג'קוזי-אין צורך ביותר מזה) ולהפעיל את מנוע הג'קוזי למשך כ 10 דקות ולאחר מכן לחזור על התהליך רק בלי האקונומיקה למלא רק מים ולהפעיל את מנוע הג'קוזי שוב ל כ 15 דקות וזאת בכדי שמערכות הג'קוזי ייתנקו מהפעם הקודמת שהכנסנו אקונומיקה למערכת. לאחר התהליך השני ניתן להשתמש בג'קוזי כרגיל ללא חשש.

3. מומלץ פעם בשנה להזמין טכנאי של FERRA  לטיפול שוטף מונע וניקוי הג'קוזי בעזרת חומר חיטוי.

 

זכור! – חשוב לדעת שללא קשר לתדירות השימוש בג'קוזי או אם השתמשתם או לאו, עדיין יש לדאוג לניקיון שוטף שכן מים עדיין קיימים בתוך המערכת בצנרת, בפתחים ובמשאבה  ולכן חשוב להקפיד על כך. כמובן אם תפספסו מדי פעם זה לא קריטי אך עדיין יש להמנע מלהגיע למצבים כאלה.
אם בכל זאת הגעתם למצב דומה או שאתם צריכים עזרה בניקוי וחיטוי המערכת הזמינו בעל מקצוע טכנאי ג'קוזי שייתן לכם את המענה הנכון.

0 תגובות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון