עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
USG CAPITAL- מסחר במניות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מסחר במניות
08/08/2013 12:48
Yair Zeharia
מסחר במניות, שוק ההון

הכלכלה בכפר הגלובלי, ואנחנו:

שוק ההון לאן?

לעיתים אנו נחבר בין הגלובליזציה שאנו חווים כמידי יום בכל הקשור לטכנולוגיה המודרנית, כגון: אינטרנט, לוויינים, הטלקומוניקציה וכו'... כאשר מגוון חפצים קטנים, ולא כל כך קטנים, אשר כך אנו מאמינים, מאפשרים את תנועות ההון סביב העולם. ומכאן להניח שהגלובליזציה הפיננסית תתבסס על הטכנולוגיה המודרנית, אינה מדוייקת.

בין השנים 1870 ופרוץ מלחמת העולם הראשונה, חווה העולם תקופת גלובליזציה אשר בהיבטים מסויימים, הייתה דומה לזו של היום. בהיבטים אחרים הגלובליזציה של המאה העשרים ואחת טרם הגיעה לרמתה של זו הקודמת. בתקופה הקודמת ראתה לונדון- המרכז הפיננסי של העולם באותה תקופה. גיוס של כמויות הון אדירות מ-"השווקים המתעוררים" יחד עם מסחר ער למדיי של משקיעים שהיו מעודכנים ביותר על אירועים שהתרחשו בארצות רחוקות.

הנתונים הכלכליים בתקופה זו מוסיפים לשקף האטה מדודה, ברבעון האחרון אשתקד ירדו מכירות רשתות השיווק, התיירות, ייצוא הסחורות, ייבוא חומרי הגלם, מוצריה השקעה ופדיון ענפי המשק.

ומנגד עלו בין היתר הרכישות בכרטיסי האשראי, הייצור התעשייתי, ופדיון המסחר הקמעונאי.

חודשיים אחורה והסקרים של בנק ישראל לא מצביעים על הרעה נוספת, ואף מעידים על שיפור קל.

אין זה מפתיע כי מרבית מהאנליסטים בשוק אכן מנבאים, כי שוק המניות צפוי לעליה והתחזקות במהלך שנת 2013 ובעיקר במחצית הראשונה של השנה מה שהחל בהחלט בסדר מופתי כבר מינואר האחרון.

תחילה היו אלו מניות השורה השניה שהוליכו את העליות, ובחודש פברואר הצטרפו אליהן המניות הגדולות יותר.

המדדים בארץ, מפגרים עד כה אחר המדדים בעולם, אם כי בהתבוננות איזורית נראה שהפיגור הוא מול שוקי המניות בארה"ב, יפן, וחלק מהשווקים המתעוררים, בעוד מול מדדי המדינות הגדולות באירופה שלא עלו כמעט כלום הם מובילים.

באופן טבעי יש לרובנו הרגלים שאנו דבקים בהם ומסרבים להרפות מהם, גם כאשר כבר הבנו שהם אינם משרתים אותנו, ויתרה מכך אף מזיקים לנו.

הפחד שלנו משינויים כה גדול, עד שלעיתים אנו מגיעים לשלב מסויים שבואנו משקיעים אנרגיה רבה כדי להצדיק לעצמנו ולאחרים מדוע אנו פועלים כך?

כיום בעולם שאנו חיים בכפר גלובלי קטן, אשר בו כולם תלויים בכולם,ניתנת לנו ההזדמנות ללמוד קוד הפעלה שונה, צורת התנהגות אחרת מהמוכרת לנו, אם כדי לתפקד כחברה בריאה ואם כדי להתמודד עם המשבר.

בעל הסולם ממקורותינו היטיב לתאר גישה חדשה זו במשל:

שני אנשים שהו בספינה אחת כאשר אחד מהם החל לקדוח ברצפת הספינה מתוך רצון לעשות נקב, שאל לו חברו מדוע אתה קודח ברצפה? האחרון השיב לו אני לא קודח תחתיך אלא תחתיי ולכן אין זה מעניינך! כמובן שהשואל כינה אותו שוטה! הלא שנינו נטבע ואין זה משנה תחת מי אתה קודח...

כלומר ההבנה הפשוטה שמעשה של כל אחד ואחד בעולם משפיע על אחרים, היא בדיוק תחילתה של תפיסת מציאות מתוקנת מ- "מי" ל- "אנחנו" דבר זה כמובן הכרחי בעולם שבו כל חלק וחלק מחובר לאחרים, בעיקר לאור התוצאות של פעולותינו הקודמות, שמצביעות על כך שנכשלנו עד עתה.

לפרטים והרשמה מסחר במניות התקשרו כבר היום למספר 5850* 

0 תגובות