עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
זכאות לסיוע בקורסים? אמרנו "זכאות".
28/12/2015 15:34
Sara Weissman
זכאות ללימודים, איפה ואיפה
האם זכית לממש את זכאותך לקורס הממומן (לפחות בחלקו) על ידי משרד הקליטה? כיצד עשית זאת? 

אם יש זכות שמאוד הייתי רוצה לממש - זו זכאות לקורס מקצועי לה זכאי תושב חוזר עד שנתיים מהגעתו. במנוע החיפוש של גוגל "תושב חוזר קורסים" מעלה בתוצאה השניה את המידע של משרד העליה והקליטה. והנה המידע הראשוני לתשומת לבכם: 

"בהעדר אישור תקציב המדינה לשנת 2015 לא ניתן לאשר סיוע בתעסוקה. אנא עקבו אחר העדכונים באתר זה ובתקשורת. המשרד פועל ככל יכולתו למזער את הפגיעה בעולים ובתושבים החוזרים. עם קבלת התקציב נפעל נמרצות לשלם התשלומים."

זכאי? מסתבר שגם אם יש זכאות לא בהכרח תזכה בה.

ובעמוד נוסף "הסיוע הינו חד-פעמי, מותנה באפשרויות התקציביות של המשרד ובבדיקה של אגף התעסוקה אם הקורס מגדיל את סיכוייו של העולה להשתלב בעבודה."

ושוב זה מדגיש לי כמה המשרדים פה פותחים פתח לאיפה ואיפה. כושר השכנוע שלי בצורך של הקורס הוא זה שיוכיח את הזכאות שלי. וכמובן שאני צריכה להיות מוכנה לתשובה שאין תקציב. 

ועוד דבר: פרטים ניתן לקבל אצל רכזי תעסוקה בלשכות משרד הקליטה.
אולי אחרי ריצה ללישכה, שעל הריצות החוזרות ונשנות האלה בתחילת דרכי פה אספר, אקבל קצת יותר מידע, האם המטרה היא לייאש את התושב כדי שלא יבוא לבקש? 

מה הייתי רוצה לראות במקום המידע הזה באתר המשרד, שלא עוזר לכלום ושוב שולח אותי בריצה למשרד עמוס?

  1. אפשר לחסוך את העומס אצל הפקיד על ידי רשימה של בתי-ספר בישראל בהם אפשר ללמוד בקורסים מאושרים. 
  2. היה עוזר לי אם המשרד היה נותן פרטים מדוייקים בלי ליצור איפה ואיפה על הקריטריונים לזכאות.
  3. היה עוזר לי אפשרות להרשמה באינטרנט. 
בשביל מה יש אינטרנט??? 
0 תגובות
שנה לחזרה ארצה
28/12/2015 13:41
Sara Weissman
תושב חוזר, הקדמה, מידע מוגבל באינטרנט
הקדמה:
עוד שבוע תהיה שנה לחרתי ארצה לאחר 15 שנה בארצות הברית. מוטב היה אילו הייתי כותבת את הבלוג הזה תוך כדי התרחשות הדברים, כי כך היו טריים בזיכרוני,  אך אין ספק שגם נימתם היתה כעוסה וטעונה יותר ולכן אולי קשים יותר לקריאה. ברצוני לגשת לעניינים בצורה אוביקטיבית עד כמה שאפשר על מנת שנוכל לחשוב יחד על פיתרונות בלי להבלע בתיסכולים. המטרה שלי בכתיבת הבלוג היא קודם כל לחלוק את הידע שצברתי עם אחרים שמחפשים מידע בנושא, ושנית - להתחיל ליצור פה איזה שינוי שיקל על החיים של כולנו - הישראלים מברירה ומלית ברירה.
עם תינתי על הקשיים שחוויתי ואותם אמנה, אבקש מכם שתציגו את נקודת מבטכם על העניין ואם מצאתם פיתרון לאיזו שהיא בעיה - מה טוב!

הבעיה הראשונה והיומיומית שאני נתקלת בה:  1) מידע מוגבל באינטרנט:
איך זה שבארה"ב מעולם לא נתקלתי בקושי למצוא מידע באינטרנט על ה-כ-ל. פשוט הכל. כל נושא שעניין אותי, במילת חיפוש אחת בגוגל (אל תדברו איתי על בינג או כל מנוע חיפוש אחר, כי אין להם סיכוי נגד גוגל - מנסיון).  כבר בעמוד הראשון כל התוצאות היו רלוונטיות לנושא באופן די מדויק. אם חיפשתי צרכניה או תחנת רכבת, הרי שבמילות חיפוש ספורות הייתי מקבלת תוצאות עדכניות שהפנו אותי למקום הקרוב והרלוונטי ביותר. ופה... קודם כל, בנוגע לתושב חוזר, אין אתר אחד באינטרנט שבו אפשר למצוא במרוכז את כל המידע הדרוש. ממש צריך לחפור - כי התוצאות הראשונות בעמוד פשוט לא רלוונטיות. 
קל וחומר בצרכים יומיומיים, למשל - אם אני מחפשת קו אוטובוס מסויים בירושלים, סביר להניח שאקבל גם מידע על אוטובוסים בשרון. מה הקשר? חשבתי לפנות לגוגל ולשאול אותם מה העניין - נראה לי שהם באמת לא מבינים את ישראל גיאגרפית. אבל אולי מישהו מכם יוכל להרחיב לי בנושא.
0 תגובות