עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

Dr. Amash is a reproductive immunology scientist specializing in studying the interaction between the human immune system and the reproductive system under normal and pathological conditions.

Particularly, during his masters and Ph.D. studies, he studied the involvement of different immune mediators in the development of pathological conditions during human pregnancy.
Dr. Amash's work on human reproductive immunology has been published in more than 16 scientific papers in high impact journals in this particular field, As well, his work was also presented in high level and prestigious annual meetings such as,the Society of Maternal and Fetal Medicine and the European Society of Human Reproduction.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
טיפול באזוספרמיה לא חסמתית
28/11/2013 10:02
Alaa


גברים עם אזוספרמיה לא חסמתית מראים רמת הורמונים טבעית או עליה בהרמוןה- FSH. העלייה ברמת ה- FSH  מצביעה על כשל אשכי. רמת ה- FSH עולה בעקבות כשל ביצור תאי זרע באשך ולא ההפך,ולכן FSH הואלא הבעייה בכלל. הרבה רופאים וחוקרים עדיין מתייחסים אליו כאילו הוא הסיבהלאזוספרמיה ומתחלים סדרת טיפולים ע"מ להוריד את הרמה הגבוהה של FSH  בתקווה וזה יפטור את הבעיה אבל זהלא נכון בכלל. בעקבות הכשל ביצור תאי זרע הגוף מנסה לתקן את הבעייה ע"י העלאתרמת ה- FSH .

 

נתקלתי בהרבה גברים עם אזוספרמיה וסיפרו כמה טיפולים טבעיים ולאטבעיים  ניסו אבל הכל לא עזר. אני רוצה להבהיר נקודה מאוד חשובה, כאשר גברסובל מאזוספריה בעקבות כשל אשכי הוא בעצם לא סובל מבעיה בייצור ההורמונים, כלהטיפוליים הטבעיים או טיפולים שהרופא מציע הם מתבססים על עקרון אחד והוא העלאת ההורמיםכמו טסטוסטרון או LH או FSH. טיפוליםאלו מיועדים לגברים עם אזוספרמיה לא חסמתית הסובלים מכשל הורמוני ולא כשל אשכי.

בחזרה לאזוספרמיה, הייצור של תאי הזרע נעשה בתוך צינורות הזרע שנמצאים באשכיים, בתוך צינורות אלה יש תאי הגזע המייצרם כל שאר התאים באשך. במצב טבעי תאי הגזע מתחלקים לסוג אחר של תאים עד שהם יוצרים תאי זרע. באזוספרמיה תאי הגזע תקועים ולא יכולים להתחלק או שהם מתחלקים לכמה שלבים ואז נתקעים.

בשנת2010 מחקרים הראו שאשכי גברים אזוספריים מכילים תאי גזע והם בעלי יכולת חלוקה  בתרבית, ממצאים אלו תומכים בתאוריה שלנו ושל אחרים שהבעיה היא בסביבה של תאי הגזע ולא בתאים עצמם. 
הסיבות של אזוספרמיה הן שונות כמו: דלקת, גנטית, קרינה, טראומה וסיבות שאנחנו עדין לא יודעים.

טיפול SpermHope

מחקרים שלנו ושל אחרים על מודלים של אזוספרמיה הראו כי הורמו הטסטוסטרון מעכב את החלוקה של תאי הגזע. הורדת רמת הטסטוסטרון בחיות המעבדה(עכברים, חולדות וקופים) הגבירה את החלוקה של תאי הגזע באשך ברמה מאד גבוה, לאחר סיום הטיפול רמת הטסטוסטרון חוזרת בצורה ספונטנית ואז התאים שהתחלקו הופכים לתאי זרע.

 

ממצא זה לא פוסל את התפקיד החיוני של הורמון הטסטוסטרון בייצור תאי הזרע, אבל ממצאים אולו מראות את האפקט העיכובי של טסטוסטרון במצבי אזוספרמיה. 


למשל: חלוקה של תאי גזע מתחילה כבר מהלידה, ובגיל לפני ההתבגרות רמת הטסטוסטרון היא נמוכה, למרות הרמה הנמוכה של הטסטוסטרון, תאי הגזע מתחלקים ויוצרים תאים אחרים. בגיל ההתבגרות רמת הטסטוסטרון קופצת ואז תאים אלו הופכים לתאי זרע. מכאן ניתן גם לראות שטסטוסטרון הוא חשוב בשלבים האחרונים ביצירת תאי הזרע ולא בשלבים הראשוניים.

 

 

חשוב לדעת כי קשה מאוד להרפות אזוספרמיה לא חסמתית (כשל אשכי) ולהחזיר את הייצור של תאי זרע למצב הטבעי.  המטרה של הטיפול היא להגביר את הסיכויים למצאית תאי זרע בנוזל או בניתוח בשביל הפריה חוץ גופית.

היום אחוז ההצלחה הינו 15% מציאת תאי זרע בנוזל ו 30% מציאת תאי זרע בניתוח.

 

זמן השחזור תלוי באפן מובהק במספר תאי הגזע באשך, ככל שיש פחות תאי גזע כך יקח יותר זמן ויותר לאט ולכן אחרי טיפול של ששה חודשים אתה יכול לקבל תשובה שלילית אבל יש סיכוי גדול שבבצוע ביופסה או המתנה למשך יותר זמן יתחיל הייצור של הזרע .
הטיפול  לא יעזור אם הנזק שנגרם לרקמת האשך הוא נזק בלתי הפיך שגרם למוות של תאי הגזע.

לקבלת מידע נוסף: http://spermhope.com/index.html

ניתן לשלוח מייל: SpermHope@gmail.com

 דר' עמאש עלאא

0 תגובות