עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני מומחית לטיפול בליקויי וקשיי למידה

אסטרטגיות למידה

הכנה לבגרות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
עברנו...
18/01/2012 02:02
RuthSchool

העברתי את  הבלוג ל - http://ruthschool.wordpress.com/

 

0 תגובות
התחלה..תגובות התלמידים
17/01/2012 19:28
RuthSchool
אסטרטגיות למידה, כתיבה, קריאה, זמ מבחני

ספרתי היום לתלמידי שפתחתי דף באינטרנט, בלוג ובקיצור שאני ממש באנרגיות של "התחלה". יחד עם החיוך שלהם והלייקים שעשו לי בפייסבוק, קיבלתי תגובות מצחיקות. אחד שאל: מה יש לך פייסבוק? מממ, כן דווקא כן, עניתי.היה ניראה לי שבשבילו החיים שלי מתרחשים רק בשעה הזאת של פגישתנו המשותפת ומחוץ לזה אני , איך לקרא לזה?, מממ..."ניטראלית", אמורפית.

 אחר הסתכל על כרטיס הביקור שהיה מונח על שולחני ואמר לי שעכשיו אני גם חייבת לשנות את כרטיס הביקור שעשיתי לפני המון זמן"זה כרטיס ביקור שלא מזמין, כאילו את לא במיוחד רוצה שיבקרו אותך:)..

טוב, אז גם כרטיס הביקור שלי הולך להשתנות כניראה- אמרנו התחלות חדשות, אז התחלות חדשות כלליות!

אז שיהיה...

נהנית מהזמן הזה, כאילו גנוב. תקופה של "אין מבחנים" בתיכונים, תקופה שבה העבודה היא הכי פורייה. ניתן לעבוד על ניסוח, על הדגשת העיקר בנקרא, על אירגון הזמן, ללא לחץ, ברוגע.תקופה של קבלת תעודות, ועל כן של קבלת תוצאות  ברורות וכתובות, המעידות על התקדמות משמעותית.

עוד מעט יתחילו שוב המבחנים, ואז זאת תהיה תקופת התחלה שוב....

אוהבת התחלות, כבר אמרתי?

0 תגובות
התחלה
17/01/2012 11:29
RuthSchool

 אני מתחילה במשרדי החדש. יושבת במקומי החדש ברעננה ומרגישה כלאחר לידה.לא היה לי קל ליצור את חדרי/משרדי/מקומי החדש, אבל עכשיו, כשאני יושבת בו, מתמלאת התרגשות...

 

אז כן, לבחור את הדלת,הצבעים, הכיור, השולחן, הכסאות, הוילונות, הספק של האינטרנט..להתחיל מ0 ולראות עכשיו את התוצאות. אז מה אם באמצע כמעט קיבלתי התקפת לב כי השולחן מ"קיקה" לא הגיעה בזמן, אז מה אם כשהתקשרתי אליהם רק הגעתי לשרות לקוחות ואף פעם לא קבלתי תשובה על אף שחיכיתי לו חודש? אז מה אם  הוא גם לא הגיעה לאחר התאריך המיעוד?אז מה אם קבעתי עם "הוט " ואחרי שחיכיתי להתקנת האינטרנט הם מגלים שאין תחתית על אף שבהזמנה אמרו לי שיש?אז מה אם התעצבנתי ורבתי והרגשתי קרבנית כי שרות זה לא שרות?

 

אבל זהו, זה מאחורי, ומרגישה גאה שהצלחתי. חשבתי שזה היה שיעור טוב, עברתי תהליכים דומים לאלה שעוברים תלמידי : תחושות תסכול, חוסר אמון בעצמי, אכזבות, אבל בסופו של דבר הצלחתי...ובגדול. יושבת כאן, מסתכלת סביבי ומרגישה נוח, שקט פנימי,כי היתה לי מטרה, אתגר, והגעתי אליו.

 

עכשיו בוקר ויודעת שהחל מהשעה4 אחר הצהריים אתחיל לעבוד כאן. "לעבוד" זה המושג המקובל, אך עבורי זה בעיקר "תחביב". ואני יודעת שבכך אני ברת מזל. כי לעבוד במקצוע שמטעין אותי, ממלא אדרנלין ומאפשר לי להיות יצירתית, זה בהחלט מימוש עצמי.

 

עובדת כבר כ20 שנה במקצוע, מטפלת בתלמידים וסטודנטים שיש להם קשיי או ליקויי למידה מכיתה ט' ומעלה. 

מאות תלמידים "עברו" במסלולי, ועדיין מרגש אותי עד דמעות להיזכר איך הם הגיעו אלי מפוחדים,ובתחושות קשות של חוסר מסוגלות. היה לי  המזל והכבוד ללוות אותם בתהליך של גילוי  היכולות שלהם, גם הלימודיות, אך גם החברתיות והריגשיות. חלקם היום כבר דוקטורים, חלקם באמצע הקריירה שלהם, חלקם בצבא, אך כולם או לפחות רובם במקום של "בחירה", במקום של תחושת ביטחון עצמי שאיפשר להם לבחור מה לעשות, מה ללמוד, ובמה לעסוק.

 

 

התלבטתי עם השלט- איזה שם לכתוב...ולאחר התלבטויות הוחלט על RuthSchool. השם עשה לי "קליק" בפנים, הרגשתי שזה זה. התגובות של התלמידים היו מרגשות : אמרו לי רותסקול כי באנגלית זה נשמע "הדרך של רות", אחר טען שזה "השורשים של רות" ...כך או כך זה רותסקול:חווית לימוד אחרת

 

לכן, משרדי, חדרי, מקומי, הוא לא שלי בלעדיהם. מתאים לי יותר, להגיד משרדנו/מקומנו/חדרנו.כן, סביבה  שבה , תלמידי ואני ניצור באמצעות אמפטיה, הבנה, אהבה וכבוד את התהליך שיתן להם את המפתח לגילוי העצמי ולהצלחה.

 

 איזה כיף!!!

 

6 תגובות