עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
יומנו של מתגרש
07/10/2013 21:26
אברהם

שום דבר לא מכין אותך ללילה הראשון. כבר היית בצופים, התגייסת לצבא ונסעת לחו"ל אבל שום דבר לא מכין אותך לחיים אחרים כשאתה עוזב את הבית. עשרים וחמש שנים חלפו ואתה חיית בתוך בועה וחשבת שככה זה. יש אישה יש שני ילדים מקסימים ויש חיים ריקים שאתה ממלא אותם בחוץ. ככה חיים טוב ואתה בטוח שתפסת את אלוהים בביצים וכל החברים הנשואים שלך מקנאים בך. אבל בפנים אתה מבין שמשהו לא בסדר שאתה לא חי נכון ואולי רצית לחיות אחרת אבל אתה לא מסוגל להודות בזה. והלבה מצטברת מיום ליום.

ויום אחד הכל מתפוצץ ואתה בורח מהבית לדירה שכורה. ועובר חוויה מטלטלת שלא האמנת שיש דברים כאלה.

התובנות נצללות להן אחת אחת לתוך מוחך במשך לילות ארוכים ואתה מייחל כבר להנץ החמה. אתה... שפעם אהבת לישון בלי סוף...

הכל עדיין טרי. הבלוג הזה ייקח אותי ואתכם מידי יום אל החוויות המחשבות הרגשות הטלטלות שעובר גבר בן 52 שקם ועוזב ללא כל מטרה. בעצם במטרה לחפש מטרה.

אתם יכולים להוסיף גם סיפור צל שבעלי החושים המחודדים שביניכם ודאי ניחשו שהיה כזה ברקע. גם הסיפור הזה יתואר בהרחבה.

השוק לא מי יודע מה.... לא כל הנוצץ זהב... לכל אחת שק על גבה.... פרק ב לא פשוט כל כך...

פתאום המילים האלה מקבלות משמעות אחרת. משמעות אמיתית של החיים

 

פרק ב

 

חמישי שמונה בבוקר. היא שותה קפה. אתה מתעורר ומצפה לקפה של הבוקר. שייגמר ותברח. לא בא לך לשבת לידה. בעיקר כי אתה יודע לאן השיחה תוביל ואתה פוחד. מעניין. 25 שנים אתה מצפה ומייחל לרגע הזה וכשהוא מגיע אתה מופתע, חושש, לחוץ. ערב קודם היא שאלה אותךהאם החלטת להתגרש ממנה. אתה כרגיל נותן את תשובת דובר צה"ל.. מכחיש. ושוב מכחיש. והיא לא מבינה את הדיסוננס בין המילים היוצאת מפיך ומשכענות אותה לבין המציאות הטופחת על פניה. ובבוקר אתה גועש בתוכך ומת להתפרץ והיא מדליקה את הגפרור. מרימה להנחתה. פוערת סדק דרכו יתפרץ הר הגעש. והיא לא ממש מוכנה לזה. מה לא מוכנה לא מעלה בדעתה מה הולך לקרות. אתה רוצה להתגרש היא שאלה. מאות פעמים כבר שאלה את אותה השאלה בדיוק וכרגיל ציפתה להכחשה .לא הפעם. אני חייב להתעמת עם האמת שלי. חייב להיצמד לתכנית. לא לפחד. היא שואלת אני עונה. ואני עונה את האמת לשם שינוי. והאמת כואבת קשה ומכה אותך לא רק בפנים. כן אני עונה. מה היא מתפרצת. מה אמרת? כן אני החלטתי להתגרש. השמיים נפלו. הפטיש היכה בראש. מהלומות הלב. אולי 180 לדקה. הכל מתפוצץ ומתפרץ. היא הופכת לאדומה הופכת ללבנה ואני לא מאמין שסוף סוף  אני החלטתי להתגרש. צלצול טלפון. טלויזיה ברקע. כיביתי הכל. מגיע לה שאתרכז בה כרגע. לא רואה בעיניים. מגלה בי כוחות שלא ידעתי על קיומם. אומר מילים שלא האמנתי שאני מסוגל לומר לה. מכאן אין דרך חזרה.

 

פרק ג

 

האמנם אין דרך חזרה?

0 תגובות