עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

כוורת - הרשת החברתית לסטודנטים
כל מה שסטודנט צריך!
www.KVRT.co.il
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
אפליקציות שימושיות לסטודנט
30/11/2012 14:41
כוורת סטודנטים
10 האפליקציות השימושיות ביותר עבור סטודנטים -

ריכזנו עבורכם את עשרת האפליקציות הכי שוות ,הכי שימושיות וכמובן בחינם.
אז אם אתם חרשנים, עייפים, חיות מסיבות או סתם משועממים, תוכלו למצוא פה אפליקציות שיעזרו לכם לנהל את הזמן, הלימודים, המשימות או סתם להעביר את ההרצאה בכיף.1. פייסבוק - 
הרשת החברתית המצליחה ביותר בעולם והיישום הכי שימושי עבור סטודנטים. מי לא רוצה להישאר מעודכן במה שקורה, לעדכן סטטוסים ולראות לאיזה מסיבה הולכים בסוף שבוע? ללא ספק האפליקציה השימושית ביותר.

2. ויקיפדיה - 
האנציקלופדיה האינטרנטית, כלי שימושי מאוד עבור סטודנטים על אף שהוא לא נחשב כמקור אקדמי, סביר להניח שניתן יהיה למצוא את החומר הרבה יותר מהר פה מאשר בספריה. עוזר לקצר תהליכים.

3. מילון מורפיקס - 
מילון שימושי וחינמי: מילון עברי -  אנגלי ואנגלי - עברי. היישום מכיל גם משחקים הקשורים לזיהוי מילים, מצויין עבור אלו שרוצים להתאמן על האנגלית שלהם.

4. שעון מעורר - WAKE UP!  ALARM CLOCK
שעון מעורר שלא ייתן לכם לישון. כולל מגוון הגדרות המאפשרות לשלוט בעוצמת הצלצול, בחירת מספר השעונים, מוסיקה נודניקית ומבחן ערנות - תרגילי מתמתיקה, תרגילי זיכרון ועוד.

5. מערכת שעות - PALADIN - SOFTWARE
מערכת שעות לסטודנטים. השתקת צלצול אוטומטית בזמן שיעור. תזכורות מוגדרות מראש לכל שיעור. לוח מבחנים למעקב אחרי מבחנים וציונים. לוח עבודות ושיעורי בית לכל מקצוע. וידג'ט למסך הבית להצגת השיעורים הבאים. גיבוי ושחזור.

6. מחשבון מדעי - MAMUSO
נראה ומרגיש כמו המחשבון של פעם - מעבר לפעולות האופייניות למחשבון (חיבור, חיסור, חילוק והכפלה) המחשבון מאפשר חישוב פונקציות, מרובעים, שורשים, פונקציות לגוריתמיות, זיכרון ערך יחיד, פונקציות טריגונומטריות,שלושה מצבי זווית, תמורה ועוד.

7. שיעורי בית - KLWINKEL.COM
אפליקציית שיעורי בית עוזרת לך להמשיך לעקוב אחר שיעורי הבית ועל לוח הזמנים שלך.
היישום כולל חמישה מסכים: תפריט ראשי, רשימה עם כל שיעורי הבית, רשימה עם כל הבחינות, לוח זמנים עבור היום הנוכחי, לוח זמנים עבור השבוע הנוכחי.

8. רשמקול -TURTLERUN
רשמקול באיכות גבוהה לכל מי שמעוניין להקליט את ההרצאה, תזכיר קולי או סתם את הנחירות של החבר שיושב לידך. ניתן לשלוח את הקובץ שהקלטתם דרך חשבון ה - GMAIL  או ה - DROPBOX .  

9. יומן משימות - TO DO LIST MANAGER - LITE
האפליקציה עוזרת לנהל אחר המשימות שלנו, להישאר במעקב אחריהן, כאשר לכל משימה ניתן להגדיר את החשיבות,יש אפשרות להתראה או להתראות חוזרות, לוח שנה המציג את המשימות וכמובן סינכרון עם גוגל.

10. אנגרי בירדס - ANGRY BIRDS
בהחלט אחד המשחקים הממכרים ביותר שנוצרו אי פעם, מעביר את הזמן ככה שלא תשימו לב שההרצאה נגמרה.
3 תגובות
סטודנטים בחזית – מבצע "עמוד ענן"
29/11/2012 17:50
כוורת סטודנטים
מבצע "עמוד ענן" הסתיים לבינתיים והחיים בדרום הארץ חוזרים אט אט למסלולם הרגיל. במוסדות להשכלה גבוהה בדרום הארץ ( אוניברסיטת באר-שבע, מכללת ספיר, במכללה האקדמית אשקלון ועוד) לא התקיימו לימודים בשל המצב וסטודנטים רבים חזרו אל ההורים או משפחה וחברים על מנת לא להימצא בטווח הרקטות והטילים.

לאור העובדה שהירי הלא פוסק על העורף הישראלי והתקיפות על עזה נמשכו יום וליל, הממשלה החליטה על גיוס מילואים ענק של 75,000 חיילים, ביניהם הרבה סטודנטים אשר צו השעה חייב אותם לעזוב הכל ולהצטרף אל פלוגותיהם.

אף על פי שמספר הסטודנטים המדויק שקיבלו במבצע "עמוד ענן" צו 8 ונקראו ליחידותיהם אינו ידוע לכל וטוב שכך, היה ניתן לראות בכיתות איך מספר הסטודנטים הנוכחים הולך וקטן.

לא פשוט בכלל להיות סטודנט ועוד יותר לא פשוט להיות סטודנט העושה מילואים. כמעט תמיד ימי המילואים נופלים בזמן הכי לא נוח ולחוץ כך שנאלצים לפספס חומר רב, מה שדורש הפניית זמן רב בכדי להשלים את הפערים שנוצרו ויתרה מזאת ישנם לא מעט סטודנטים אשר מחויבים גם למעסיק שלהם כך שזה רק מחזק את הקושי בהתמודדות עם המצב.

בישראל של 2012 יש מוסדות אקדמיים אשר מעודדים את הסטודנטים העושים מילואים ותומכים בהם במגוון דרכים (הדפסות במכונת צילום, קורסים מכוונים, חונך אישי בחינם ועוד) ויש כאלו הפחות. 

חשוב לדרוש ולקבל את התנאים המגיעים על פי חוק ,כך שהלימודים ייפגעו כמה שפחות. 

שאלנו שלושה סטודנטים הלומדים לתואר ראשון וקיבלו צו 8 כיצד הם הרגישו? ,איך הם מתמודדים עם המצב הלא פשוט? והאם המוסד האקדמי שלהם בא לקראתם בכל הקשור בעזרה לימודית?


צליל קצקא, סטודנטית שנה ב' לתקשורת במרכז האוניברסיטאי באריאל- במילואים משרתת בגדוד חילוץ והצלה.


מתי קיבלת צו 8?

"קיבלתי צו 8 בערב יום שבת, לא הייתי מופתעת משום שבבוקר אותו יום הקצין שלי אמר לי להיות מוכנה כי הסבירות להקפצה יחסית גדולה". 

מה היה מצב הרוח ביחידה לאורך המבצע?

"מצב הרוח ביחידה היה גבוה מאוד. כולם התייצבו ללא יוצא מן הכלל וראו לנכון לבוא ולהגן על המדינה. במשך כל המילואים הייתה אווירה שאנחנו עומדים לקחת חלק במשהו משמעותי. המוטיבציה הייתה גבוהה יותר מכל מילואים קודם לכן".

האם הרגשת שצה"ל הפיק לקחים ממבצע עופרת יצוקה?

"ללא ספק צה"ל סיפק את כל המשאבים הדרושים. לא היה חסר דבר אם זה מבחינת כמויות האוכל, הציוד החדיש שקיבלנו ללוחמה וכן גם הציוד האישי (מדים חדשים, נעליים, דיסקיות וכו')".

האם הרגשת שהמוסד האקדמי בו את לומדת תומך בסטודנטים העושים מילואים?

"מבחינת המוסד עצמו (המרכז האוניברסיטאי אריאל) אף אחד לא פנה אלי ישירות. היה לי להגיש עבודה השבוע. אני וחברה שלומדת איתי עושות ביחד את העבודה, אז החברה  שלחה פנייה למרצה וביקשה הארכה של שבוע במועד ההגשה וקיבלנו את הסכמתה".

איך את מתכוונת להשלים את החומר שהחסרת בזמן היעדרותך? 

"בזכות האתר כוורת וחברים".

יואב בן ארי, סטודנט שנה ב' לגיאולוגיה ואיכות סביבה באוניברסיטת באר- שבע- במילואים משרת בתותחנים כע.קמ"ן.

 מתי קיבלת צו 8?

"בדיוק סיימנו תרגיל של היחידה במסגרת המילואים ובסופו במקום לחזור הביתה אמרו לנו שנרד דרומה בגלל המצב. אחרי יום וחצי שוחררנו הביתה ובשישי של אותו שבוע קיבלתי צו 8".

מה היה מצב הרוח ביחידה לאורך המבצע?

"בהתחלה כולם היו ברעל לרדת לעזה – ככל שהימים עברו המוטיבציה ירדה".

האם אתה מודע לזכויות המילואים במוסד בו אתה לומד והאם אתה חושב שזכויות אלו מספיקות? 

"אני מכיר את הזכויות – לטעמי הזכויות לא מספיקות. יותר הדפסות במכונת צילום ושיעורי עזר עם סטודנטים אחרים לא יכסו את הפער (ביחוד במקצוע שאני לומד גאולוגיה) שקשה להשלים חומר שהפסדת. קראתי פעם שמילואמניקים יקבלו נקודות זכות לפי ימי מילואים – לא יודע איפה זה עומד כרגע. אפילו פקטורים זה לא מילה גסה".

מה היית מציע לעשות על מנת לתגמל את הסטודנטים אשר יוצאים למילואים?

"הוספת נקודות זכות/בונוסים בציונים למילואמניקים זה הפתרון. אתה מרגיש "פראיר" כשאתה נותן ותורם ומשקיע מזמנך,מפסיד חומר בלימודים, וזה משפיע על הציונים".

מה הרגשתך לגביי אם ונניח יקראו לך שוב בקרוב בצו 8 לקראת עוד מבצע? 

"ברור שאגיע".

נטע-לי שפירא, סטודנטית שנה א' למשפטים ומנהל עסקים במרכז הבינתחומי- במילואים משרתת כמדריכת חי"ר.

מתי קיבלת צו 8?

"קיבלתי את הצו ביום שבת בערב, ידעתי שהולכים להתקשר אליי, הקצינה שלי דיברה איתי כבר כמה ימים לפני והכינה אותי למצב".

האם הרגשת שצה"ל הפיק לקחים מהמבצעים האחרונים (מלחמת לבנון ה-2, עופרת יצוקה) ?
 "לא אוכל להשוות ללבנון השנייה אבל בהחלט אני יכולה להשוות לעופרת יצוקה. אני חושבת שבעקבות לבנון השנייה נכנסנו קצת לחרדה ולכן הצבא עשה מלא שינויים ואני מדברת בעיקר מהפאן של האימונים. הייתה הרגשה שהחיילים בהחלט מקצועיים, השטחי כינוס היו מסודרים להפליא, החיילים היו בקיאים בחומר הלימודי".

האם הרגשת שהמוסד האקדמי בו את לומדת תומך בסטודנטים העושים מילואים?

"כן בהחלט, כל הזמן נשלח לי מהמרכז הבינתחומי ברכות והם בעיקר חיזקו את העובדה שלא ניפגע מכל העניין ושהכל יהיה בסדר. חייבת לציין שהיה בוחן שנקרא אצלנו בוחן מיטיב אשר נותן נקודות בונוס לציון הסופי וכל מי שהיה במילואים קיבל את הנקודה על הבוחן שזאת מחווה בהחלט יפה".

האם את מודעת לזכויות המילואים במוסד בו את לומדת והאם את חושבת שזכויות אלו מספיקות?

"כן בהחלט, דאגו לשלוח לנו את הפרטים המלאים לגבי המילואים ובמהלך המבצע המשרד של המילואים היה מאויש רוב שעות היום".

איך את מתכוונת להשלים את החומר שהחסרת בזמן היעדרותך?

 "חברים, סיכומים, ונציגי המסלול מארגנים שיעורי השלמה של סטודנטים שמלמדים סטודנטים אחרים".תודה למשתתפים בכתבה.ערך וכתב אור מושקוביץ,
"סטודנטים כותבים"
1 תגובות