עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
כמה אחוזי הצבעה נדרשים על מנת לבצע את פרויקט ת
16/12/2013 15:44
KORAL7878

אתם מעוניינים במבנה המגורים שלכם בפרויקט תמ"א 38? איזה רוב צריך על מנת לקבל את ההיתר בניה לתוכנית זו? מה עושים כשאין הסכמת רוב הדיירים?

החוק למקרקעין קובע מהו הסף של ההסכמה הדרושה מבעלי הבניין וזאת על מנת לבצע את פרויקט תמ"א 38. כפי שמפורט בדרישה של התוכנית ישנם ארבעה סוגים של היתרים אשר לכל היתר יש דרישה אחרת לפי הרוב שנדרש.

מהם סוגי ההיתרים והרוב שנדרש בשבילם?

-         -  על מנת לבצע את העבודה ברכוש אשר משותף שאין צורך להרחיב את הדירה או לבנות אותה, לכך נדרש רוב של בעלי הבניין.

-          - על מנת לבצע את העבודה ברכוש אשר משותף וכולל הרחבה של דירה, לחזק את הבניין ולהוסיף בנייה עד עשרים וחמישה מ"ר,לכך דרוש הסכמה מראש למי שיש לו חלק של שישים אחוזים בבית המשותף. ישנה הקלה אשר קובעת שמי שהדירה שלו לא מורחבת לא חייב לשלם על החיזוק.

-          - על מנת לבצע את העבודה ברכוש אשר משותף שהמטרה שלה לבנות דירות חדשות אשר עולות בכמות של שלישי מהדירות הנמצאות שהשטח של הרצפה שלהם עולה כשליש מהשטח של הרצפה בבניין בזמן הקבוע, לכך נדרשת הסכמה של כל הבעלים של המבנה.

-         -  על מנת לבצע את העבודה ברכוש אשר משותף שהמטרה שלה היא לא דירות חדשות בכמות שיכולה להיות שווה או פחות מהשליש של הדירות הנמצאות. הביצוע של הדירות ושל הרצפה שלהם לא  יעלה על שליש מהשטח של הרצפה של כל הדירות בבית שמשותף.

1.      צריך לקבל את ההסכמה של שני שליש מבעלי המבנה ששני שליש לכל הפחות מתוך הרכוש המשותף יהיה צמוד לדירתם.

2.      צריך לקבל את ההסכמה של מפקחת המקרקעין

אם תרצו להקים את התוכנית מתאר ארצית 38 ויש לכם את הסכמתם של רק שני שליש מתוך הדיירים יש לפנות למפקח המקרקעין באזור המגורים ולהגיש בקשה אשר מרשה לבצע את הפרויקט בבניין על אף שני שליש מהדיירים. 

0 תגובות