עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

ההתנדבות שלנו
בבלוג זה תתועד ההתנדבות של תלמידי כיתה ח1 בביה"ס נאות אילנה - ביה"ס לילדים בעלי פיגור בינוני-קשה, והתנדבות נוספת - בגני הילדים "גן אחר" וגן "טמטולי".
קריאה מהנה!
מחזירים אהבה


התנדבות בגן ילדים - נגה משה
24/01/2013 19:36
זיו פרין
פעם בשבוע במשך חמש פעמים, אני ועוד כמה ילדים הולכים להתנדב בגן ילדים.
הילדים בגילאים- 2 עד 5 .
אנו עוזרים לגננות לסדר את הגן, לעזור להם לנעול את נעליהם אנו משחקים עם הילדים ומכינים להם אוכל (סנדוויצ'ים).
בזמן שהם אוכלים את הסנדוויצ'ים ושותים מים ופטל, אנו הולכים לבחור משחקים, ומשחקים עם הילדים לאחר שהם מסיימים לאכול.
הגן מחולק לשתי קבוצות כדי שלא יהיה יותר מדי עומס במקום אחד- יש את ה'תותים' ו'הפטלים'.
כאשר קבוצה אחת נמצאת בשטח של המשחקים, אז הקבוצה השנייה צופה בטלוויזיה, ואנו משחקים עם הקבוצה שנמצאת בשטח המשחקים.
לפי מה שאני רואה הילדים מאוד נהנים, הם מתחברים אלינו בקלות ואנו אליהם.
הם ישר נפתחים אלינו ואומרים לנו במה הם רוצים לשחק . אני חושבת שגם הגננות מאוד מתרשמות מאתנו. אני ממליצה לכל הילדים להתנדב בגן או במקום אחר, זה נותן תחושה טובה וגם מאוד מאוד כיף!!

0 תגובות
רום ביתן התנדבות בגן הילדים "גן אחר"
24/01/2013 09:12
זיו פרין
כשהגענו לגן כל הילדים התקרבו אלינו  כדי להכיר אותנו. הם לא ידעו מי אנחנו ומה אנחנו עושים פה.
הגננת לקחה אותנו לחדר המשחקים המרכזי של הגן כדי שכל הילדים יכירו אותנו, היא ספרה להם שאנחנו מתנדבים ועוזרים לגננות, היא גם סיפרה להם שאנחנו נשחק איתם ונקרא להם סיפורים .
הם הגיבו בשמחה. 
1 תגובות
התנדבות בגן "טמטולי" – אורי אברהם
24/01/2013 09:03
זיו פרין

ביום ראשון , בתאריך2/12 הלכתי עם הקבוצה שלי להתנדב בגן "טמטולי".

כשהגענולגן, ערכו לנו היכרות עם הילדים. אחר כך נתנו לנו זמן חופשי, וכל ילד היה צריךלשחק ולהיות עם אחד הילדים מהגן. כל אחד מאתנו היה עם שלושה ילדים בערך. היו ילדיםשבנו ושיחקו בסוג של לגו. חלק שיחקו עם בובות, והיו ילדים שציירו. הילדים היושמחים שהגענו ושיתפו אותנו במשחקים. היה כיף מאוד ונחמד לשחק עם הילדים ולהיותאיתם. עזרנו להם לבנות ולצייר ולדעתי הילדים נהינו וכך גם אנחנו.
1 תגובות
התנדבות בגני ילדים- דולב ברג , ח1
03/01/2013 09:33
זיו פרין

אני ועוד קבוצת ילדים בשבועיים האחרונים בימי א' אחרי בית ספר מתנדבים בגן הילדים "גן טמטולי" הגן של ולסקה, אמא של רומי. בהתנדבות אנחנו מגיעים לגן, ועושים היכרות עם הילדים מדברים איתם קצת, משחקים, ושואלים אותם שאלות. אני שיחקתי עם כמה ילדים בכל מני פינות בגן כמו פינת הבנייה (קוביות), משחקי קופסה וכו'.

אני מאוד נהנית עם הילדים הקטנים הם מצחיקים וחמודים, רואים שיש להם חשיבה אחרת של ילדים קטנים וזה מאוד נחמד פתאום לראות את זה.
אחרי שמשחקים איתם קצת מתעוררים בהדרגה הילדים הקטנים יותר וכשכולם מתעוררים נכנסים לחדר מעגל ושם עושים עוד פעילויות.

אני אשמח לבוא לבקר בגן גם כשתיגמר ההתנדבות אני אוהבת את זה ומאוד כיף לי שם J.

7 תגובות
רומי רוזמרין, ח1 - התנדבות בנאות אילנה
03/01/2013 09:31
זיו פרין

בשבוע שעבר, ביום חמישי בבוקר,התנדבנו , אני והקבוצה , שעה וחצי ב"נאות אילנה". בהתחלה פגשנו את המזכירה שאמרה לנו לבחור כיתה בה אנו רוצות ולעזור שם. הלכנו לכיתה של ילדים הנראים קטנים.

הילדים היו בארוחת בוקר .ראינו שהפנים שלהם שמחים ושהם רוצים לשחק ולצאת אתנו.

בהתחלה יצאנו עם ילד אחד שהיה קצת עקשן, אבל הוא היה חמוד מאוד. הוא לא הסכים להיכנס חזרה לבית הספר. לאחר מכן יצאנו עם 3 ילדים ונקשרנו אליהם מאוד. נסענו איתם באופניים ורצנו סביב בית ספר לפחות 20 סיבובים .

ראינו שהילדים נהנים והם לא הסכימו לחזור לכיתה. גם אני נהניתי מאוד, ושמחתי שאני מצליחה לשמח ילדים אחרים. 

אחרי הביקור בנאות אילנה חשבתי על זה שוב, וגיליתי שבזמן ששיחקנו עם הילדים היו ילדים שבכלל לא ראיתי ולא שמתי לב למוגבלויות שלהם.

גם אחרי הביקור הזה אני מאוד מתגעגעת לילדים ורוצה כבר שנלך לבקר ולעזור שם שוב.

אני מקווה ששימחתי קצת את הילדים, ושהם נהנו לפחות כמו שאני נהניתי (:

5 תגובות
שירה קוריאל, ח11 - התנדבות בנאות אילנה
03/01/2013 09:30
זיו פרין

בתחילת השנה התחלנו להתנדב בנאות אילנה- בית ספר לילדים עם מוגבלויות בינוניות עד קשות. בהתחלה, הגענו כל הכיתה למפגש ראשוני עם המנהלת שרה והיועצת אסתר ועשינו סיור בבית הספר, המנהלת שרה, הסבירה לנו על כל החדרים ולמה נועד כל חדר.  לאחר מכן נתנו לנו לשאול שאלות.

מיד שחזרנו התחלקנו לקבוצות ולאחר חודש התחלנו בהתנדבות. אני והקבוצה שלי התחלקנו לזוגות וכל זוג נצמד לכיתה. בכיתה שלי הוצאנו את הילדים לטיולים מסביב לבית הספר ושיחקנו איתם, ואז יצאנו ל"קבוצת הליכה", קבוצה של בנות שיוצאות לטיול מחוץ לבית הספר- לגן השעשועים שממולו. קבוצה זו נועדה לעשות פעילות גופנית לילדים ולגרום להם ליהנות מן הסביבה. לפי מה שראינו הבנות מאוד נהנו והן שיחקו בנדנדות וצחקו כל הזמן.

בפעם השנייה- יצאנו רק שתי בנות לנאות אילנה (כיוון שכל שאר הילדים היו חולים).  אני וחברתי היינו בכיתה של ילדים קטנים, כאלו מתוקים ! שיחקנו ורצנו עם 4 ילדים , אחד היה ממש היפראקטיבי, אחת שאוהבת לרקוד, ילדה שלא מפסיקה לחייך וילד שלא יוותר על לצאת החוצה גם ביום הכי גשום. הוצאנו את כולם לטיול אחד אחד ולאחר מכן את כולם ביחד. נדהמנו איך שהם עזרו אחד לשני וגם לנו !

2 תגובות
התנדבות בגן ''טמטולי'' רום בוצר ועמית לביא ח'1
03/01/2013 09:28
זיו פרין

ביום ראשון בתאריך ה23.12 הלכנו לאחר בית ספר לגן ''טמטולי'' .

בהתחלה הגננת הכירה אותנו בפני הילדים ולאחר מכן שיחקנו איתם בלגו , בקוביות בנייה ובכדור. הילדים נהנו מאד ושמחו ששיחקנו איתם. כשהילדים התפזרו נשארנו עם 2 ילדים בשם דביר ותומר להם נקשרנו במיוחד .סיפרנו להם סיפורים מצחיקים וגם מפחידים וגרמנו להם להקשיב לנו לשמוח ולפחד קצת. היה מאוד כיף לשחק עם ילדים קטנים וללמד אותם דברים.
2 תגובות
לידור מדמוני, ח11 - התנדבות בנאות אילנה
03/01/2013 09:26
זיו פרין

לפני מספר חודשים הלכנו עם כל הכיתה לסיור בבית הספר "נאות אילנה". הלכנו מכיוון שזהו המקום שכל התלמידים רצו להתנדב בו . ביקרנו שם, ראינו את הכיתות, את התלמידים, והייתה לנו שיחה עם מנהלת וסגנית בית הספר.שם ספרו לנו על התלמידים, הרכב הכיתות וגילאי התלמידים. לאחר הסיור בנאות אילנה כל ילד מכיתתי, היה צריך להחליט אם הוא מעוניין להתנדב שם. התחלקנו לזוגות . אני ועוד חברה קיבלנו את הכיתה של "דבי" .הם ילדים ממש חמודים ונחמדים הם בני 12-14 ,והם נראים הרבה פחות מגילם. הם חמודים מאוד .לקחנו כל ילד מהכיתה לסיבוב בחוץ כדי שלמטפלות יהיה זמן לטפל בתלמידים  אחרים ולהאכיל אותם, לקחת אותם לשירותים וכו'.... בקיצור, אני מאוד נהניתי להתנדב בנאות אילנה. ממש כיף להתנדב שם. אתה מרגיש שאתה עוזר לזולת, וזה נותן הרגשה ממש טובה.

0 תגובות
אופיר שפירא, ח1 - התנדבות בנאות אילנה
03/01/2013 09:24
זיו פרין

הגענו לנאות אילנה והכרנו את מנהלת המקום, היא חילקה אותנו לזוגות וכל זוג היא שלחה לכיתה אחרת. נגה ואני נשלחנו לכיתה של ילדים קטנים יחסית בגילאים בערך 5-7. הגענו לכיתה והמטפלות אמרו לנו לקחת ילדים לסיבוב סביב בית הספר עד שהאוכל יהיה מוכן. אני לקחתי ילד שקוראים לו בנימין, בנימין הוא ילד שובב והוא מתנהג יחסית כמו ילד רגיל, הוא מדבר, הולך, משחק וקופץ. דילגתי אתו סביב בית הספר ושיחקנו. לאחר מכן כל הילדים חזרו ואכלו ארוחת בוקר. אחר כך שמרנו על הילדים ועשינו איתם פעילויות ומשחקים של התאמת בגדים, המשחקים האלה קלים יחסית אך לילדים הנמצאים בנאות אילנה זה קשה יחסית.
ההתנדבות שלנו הייתה לפני חנוכה, ולכן בסיום הפעילות הלכנו להכין איתם סופגניות ושרנו איתם שירי חנוכה.
נהניתי מאוד להתנדב בנאות אילנה !

0 תגובות
רום ביתן, ח11 - התנדבות בגן הילדים
03/01/2013 09:17
זיו פרין

אני מתנדב בגן ילדים, "גן אחר". כשהגענו לגן כל הילדים באו אלינו כדי להכיר אותנו. הם לא ידעו מי אנחנו ומה אנחנו עושים פה.אז הגננת לקחה אותנו לחדר המשחקים המרכזי של הגן כדי שכל הילדים יכירו אותנו, היא ספרה להם שאנחנו מתנדבים ועוזרים לגננות, היא גם סיפרה להם שאנחנו נשחק איתם ונקרא להם סיפורים. אני מאוד נהנה להתנדב בגן הזה כי הילדים שם חמודים וזה כיף לשחק איתם. זה מזכיר לי את התקופה שאני הייתי בגן. אני נהנה להתנדב שם ואני אשמח אם אוכל להמשיך את ההתנדבות עד סוף השנה.

1 תגובות
« הקודם 1 2 הבא »
ארכיון
ט"ו בשבט