עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
ייעוץ זוגי בעקבות חשד בבגידה או בגידה
31/12/2015 12:43
Shahar

ישנם סיבות שונות להרס בחיי הזוגיות ואחת מהן היא – בגידה או חשד לבגידה על ידי אחד מבני הזוג.  אהבה גדולה שהחלה בתשוקה ורומנטיקה רבה, יכולה לדעוך עם השנים כאשר לא מטפחים אותה ולהפוך לזירת מאבק ותסכול. הסיבה להרס המדובר, הוא למעשה הרס שנוצר אט אט עם השנים, כך שכתוצאה מההרס צומח משבר אמון. כמובן שאף אחד לא מלקק דבש בחיי הנישואין וזאת יודעים כולם פה אחד, אך כאשר הדבר מגיע לבגידה נראה כי הנבגד חש עלבון רב ותסכול של ממש.  

תהליך הבגידה כאמור, הוא תהליך איטי המתבשל בחיי הזוגיות ומחיל לרוב במתחים וויכוחים בבית ולמעשה בני הזוג מרגישים קושי רב בהתנהלות היום יומית, מה שבדרך מוביל למשבר אימון, לחשד לבגידה וגם לבגידה ממשית.


כיצד יעוץ זוגי יוכל לסייע לבני הזוג במקרים אלו?

כפי שאמרנו, בגידה לרוב מגיעה ממשבר וקושי אשר נמשך תקופה מסוימת ובמקרים מועטים היא קוראת כאשר הכל בסדר ותקין בין בני הזוג. לכן, כאשר נגשים לתהליך של ייעוץ זוגי™ היועץ בוחן את הקשיים הרבים שנוצרו במהלך חיי הזוגיות, ממש מתחילתה ופותר את הבעיות זו אחר זו ונותן לכל אחד מבני הזוג את האופציה להביע את עצמו ולשפוך את שעל ליבו. נכון ששלב זה הוא הקשה ביותר, הרי וודאי שלכל אחד יש לא מעט להגיד על התנהלות הצד השני, אך אם כבר פניתם לייעוץ זוגי, חשוב לבוא עם ראש פתוח, לדעת לקבל וכמובן לא לפגוע בצד השני.

האם תהליך הייעוץ יוכל לסייע לבני הזוג לחזור לשגרה יום יומית ולאהוב כמו בעבר?

בגידה וחוסר אמון לכאורה הם דבר בלתי נסלח וסיבה מספקת לפרק את הנישואין, אך רגע לפני, חשוב לזכור כי לא תמיד החיים מתנהלים כפי שאנו רוצים ואולי מדובר בירידה לצורך עליה. במרבית המקרים, זוגות שפנו לייעוץ זוגי במקרים אלו, גילו כי המשבר היה עליה ומתוכו הם צמחו יחד ואף העצימו את אהבתם ואת היחסים בניהם, מכיוון שנפתרו בעיות קודמות שמהם הם התעלמו שנים רבות. 

0 תגובות