עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מה ההבדל בין אימון אישי לאימון עסקי?
07/10/2013 12:13
DANI
אין יותר מידי הבדל בין אימון אישי לאימון עסקי. אימון עסקי נועד לצרכי שיווק ארגון מסוים. מנהל שרוצה שינוי בחברה, או רוצה להוביל לתוצאות אחרות וללמוד כיצד לפעול במצבים שונים ומגוונים רצוי  לו לקחת מאמן עסקי.
אך אין דבר כזה שיהיה ארגון מסוים ללא מנהל, לכן תמיד האימון יהיה גם אישי. כל מנהל יקבל גם אימון אישי מהמנהל כמו איך מעלים את רמת האסרטיביות, איך מובילים צוות ולא מנהלים אותם אחרת זה לא יעבוד, העלאת ביטחון העצמי, העלאת מוטיבציה עצמית. בעצם שילוב של אימון עסקי ואימון אישי יכול להוביל להצלחה של עסק ושגשוגו לאורך שנים ארוכות.  
מתי המנהל מגיע לאימון העסקי? המנהל מגיע לאימון עסקי כשיש לו בעיות שונות וקשיים בעסק. הוא צריך לדעת שהפתרון לכך הוא עבודה תחילה על עצמו באופן אישי ואחר כך עם העסק. העסק אינו  יוצר את הבעיות אלא המנהל שבעסק. כאשר מנהל לא יודע כיצד לנהל, העסק כושל ונופל.
האימון הוא תהליך של למידה. למידה לא רק ברמה של ידע אלא המאמן העסקי פורס בפניו מיומנויות שונות וכלים שונים ממש כמו כל לימוד שונה ואחר. המטרה של המאמן היא להחדיר באופן תמידי למנהל את הכלים השונים והמיומנויות על מנת שיצור את מה שבאמת חשוב לו שיהיה בעסק. התהליכים של האימון העסקי נותנים למנהלים והארגונים את הכלים הנכונים להעלאת התפוקה בכמה עשרות אחוזים.
בדרך כלל אימונים אלה נמשכים במשך 20 פגישות בממוצע. תלוי בזמנים שהמנהל מאפשר. הפגישות אינם ארוכות ואורכות במשך כשעה, שעה וחצי. זה נפרס למשך חמישה חודשים לערך. תחילה תיערך פגישת היכרות בה המנהל יגדיר את מצבו האישי ומצב החברה ולאחר מכן כל השיעורים יערכו על פי הנחיית המאמן העסקי ונתינת הכלים הכרוכים לזה. לבסוף תיערך פגישת סיכום מאוד חשובה.
התהליך נגמר בעת שהמנהל הגיע למצב של מיצוי ויכול להניע את העסק לבדו להצלחה.

0 תגובות