עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
מה משפיע על מחיר פיתוח אפליקציות?
09/02/2014 18:24
DANA
פיתוח אפליקציות, בניית אפליקציות

 

מה משפיע על מחיר פיתוח אפליקציות?

רוצים לפתח אפליקציה וחושים מן המחיר? לא בטוחים מה משפיע של מחיר פיתוח אפליקציות? כל מי שעוסק בתחום ידע לומר לכם שאפליקציות יכולות להתחיל בכמה מאות שקלים ולסיים מאות אלפי שקלים, אכן הבדל גדול אך מאוד הגיוני אם יודעים ממה מורכב המחיר של בניית אפליקציה למובייל.

מורכבות האפליקציה

הגורם המשפיע ביותר על מחיר הפיתוח הוא מורכבותה של האפליקציה. ככל שהאפליקציה מציגה דרישות מורכבות יותר כך זמן הפיתוח ארוך יותר ונדרשת מומחיות גדולה יותר כדי להגיע לתוצאות הרצויות. מורכבות כוללות למשל:

·         מספר מסכים – ככל שלאפליקציה מספר מסכים גדול יותר כך נדרשת יותר עבודה על האפליקציה.

·         אנימציה וגרפיקה – אפליקציות הכוללות גרפיקה מורכבת או אנימציה דורשות לא רק יותר עבודה מצוות הפיתוח אלא גם אנימטור מעולה ו/או מעצב גרפי בעל יכולות מרשימות. בנוסף, אנימציה הופכת את מלאכת התכנות למורכבת יותר ולא רק ארוכה יותר.

·         יכולות מתקדמות – פיצ'רים מתקדמים כמו אינטראקציה בין משתמשים, מסד נתונים גדול, ניהול מערכת אשראי והזמנות וכדומה בהחלט יכולה לייקר את עלותה של האפליקציה ללקוח.

כאשר חברת הפיתוח עורכת את הצעת המחיר, היא לוקחת בחשבון את שעות העובדה הנדרשות ואת המומחיות הנדרשת. מטבע הדברים אפליקציה פשוטה עם מספר נמוך של מסכים תעלה פחות.

הפלטפורמה

מעבר למורכבות האפליקציה, יש לקחת בחשבון גם את הפלטפורמה לפיתוח. כשאנו אומרים פלטפורמה הכוונה היא סביבת הפיתוח כאשר הגדולות ביותר הן מערכות ההפעלה IOS  של אפל (objective C) ואנדרואיד של גוגל. באופן כללי, פיתוח עבור מערכות של אפל יקר יותר בעיקר בשל דרישות מחמירות מצד האפסטור וכן תשלום עבור רישיון פיתוח. מנגד, אם אתם צריכים בניית אפליקציה לפלטפורמה פחות מוכרת כמו למשל עבור הווינדוס פון ייתכן כי תתקשו למצוא מתח בעל ניסיון ולכן אלו שכן מחזיקים בניסיון קודם ידרשו מחיר גבוה יותר.

תמיכה, אחריות ושירות

מעבר לאפליקציה עצמה, יש לקחת בחשבון גם את השירות 'ההיקפי' שאתם מקבלים מן החברה. חברה מקצועית שמעניקה אחריות על המוצר הסופי, נותנת תמיכה ושירות אישי תבקש יותר. ברורב המקרים, שווה לשלם על מקצועיות.

 

0 תגובות