עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות
בלוג בנושא ייעוץ זוגי, נתעסק פה בכל הקשור לנושא זה: ייעוץ, יועצים שונים, זוגיות, וכל מה שקשור בינו לבינה:)
כאן המקום לפתוח את הלב, להתלבט, להרהר, ולהחכים.
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
אז על מה נדבר פה?
•  על ייעוץ זוגי
•  גם על יועצים
•  כמובן גם על זוגיות
סיפור שקרה לי אתמול
24/04/2013 21:16
cparity
היי חברים, מה שלומכם?
אני מקווה שהכל מצויין !

אני חייבת לשתף אתכם במשהו שקרה לי אתמול בעת שהותי בנסיעה הביתה.
בדרכי חזרה, בעודי מכוונת את הרכב שלי ברוורס להיכנס לחנייה, הגיח רכב במהירות ופרץ לאותה החניה בדיוק.
אני רוצה שתבינו במה מדובר - שעת צהריים מוקדמת, חניה עירונית לצד המדרכה, אני ברכב ולצידי יושב בן זוגי החולה (בדיוק חזרנו מקופת החולים)
אגב, אותו מתפרץ לחניה היה אדם מבוגר.
התגובה הראשונית שלי הייתה פליאה ומיידית ע-צ-ב-י-ם!
אני יוצאת מהרכב ורואה את הבן אדם המבוגר רגוע ושלו.. אני אומרת לו בנימוס על גבול העצבים ההיסטריים "שאני אבין, אתה לא רואה שאני נכנסת לחניה הזו?" 
תקראו טוב את התגובה שלו - "מה... אבל.. לוקח לך זמן"!
בלי לחשוב יותר מידי, בלי טיפת חוכמה זו הייתה התשובה שלו!!!
ברור שזה הרתיח לי את העצבים עוד יותר וחשבתי שאני הולכת להשתגע, ואז.. בן זוגי החל במסכת העצבים והפגנת השרירים הגבריים שלו, והתגובה שלי התחלפה אוטומטית. באופן כמעט מיידי הפכתי רגועה, שלווה ומרגיעה. 
הרגעתי את בן זוגי, והסברתי לאותו זקן בעדינות שזה ממש לא יפה מה שהוא עשה. הוספתי לזה את המשפט "תראה, מצב האלימות של ימנו מפחיד. אנשים דוקרים אחד את השני בדיוק מסיבות כאלה כמו מריבה על חניה. אבל עכשיו, עזוב - קח את החניה וזהו"!!

בטח אתם גאים בי.. אני הייתי גאה בעצמי.. 
אבל אתם חייבים לשמוע את התגובה של אותו זקן.
סביר שהוא יצטער או ישפיל ראש.. משהו..............! 
הוא סינן "תודה" סתמי מבין השיניים, וכשבן זוגי מירמר בינו לבין עצמו, הוא עוד העז לצעוק לו "תרגע עם הדיבור שלך!"
לא להאמין................ האנשים של היום והחוצפה והתעוזה שלהם.

בסופו של דבר, חיפשנו חנייה אחרת והרגעתי בכל מאודי את בן זוגי היקר.

למה אני מספרת לכם את זה  - פשוט מאוד, אני בטוחה שכמו הסיטואציה הזו שני תיארתי לכם פה, שכשהאחד מבד את זה השני תופס פיקוד, גם אתם חוויתם לא פעם מצבים כאלה בזוגיות שלכם. 
זה יכול להיות כשחלילה ההורים של בן הזוג נפטר ואז תופסים פיקוד על המשפחה ועל ההתנהלות בשביל לסייע.
וזה יכול להיות סתם כאשר יש מריבה כלשיא בין בני זוג, ואחד מהם משכיל להיות הרגוע, ההגיוני והשקול יותר.

תחשבו מה היה קורה אם שנינו היינו מתלהמים על הזקן... 
2 תגובות
סודות ההצלחה של ייעוץ זוגי
10/04/2013 12:32
cparity
יעוץ זוגי, ייעוץ זוגי
סביר שדנו בבלוג ייעוץ זוגי זה, לא פעם ולא פעמיים על היתרונות הרבים שמציעים תהליכי ייעוץ זוגי לזוגות. 
קרוב לוודאי שכבר הסברנו שייעוץ זוגי מתאים הן לזוגות במצבי משבר שונים, דוגמת: זוגות שחוו אובדן או מוות של אדם קרוב, זוגות שסובלים מלחצים ובעיות כלכליות, זוגות שנקלעו למערבולת של מריבות וחיכוכים שהם אינם מצליחים להיחלץ מהן, זוגות שאיבדו את הרומנטיקה והתשוקה במערכת היחסים שלהם, זוגות שעוברים משבר אמון כתוצאה מבגידה (רגשית או פיזית) ואף לזוגות שלא נמצאים במצבי משבר כלשהם, ועדיין ייעוץ זוגי יוכל לסייע להם רבות, כמו : זוגות שנמצאים לפני חתונה ומעוניינים לרכוש כלים שיסייעו להם להתמודד טוב יותר עם השינוי, עם המחוייבות ועם הקשיים הראשונים של הדרך, זוגות שניצבים לפני זוגיות פרק ב' ורוצים לדעת כיצד להימנע מהבעיות שליוו אותם בפעם הקודמת, זוגות בכל גיל וסטטוס שחפצים להעצים ולחזק את הקשר הזוגי שלהם, לשפר את התקשורת, להגביר את התשוקה והאינטימיות ועוד...
היום בחרנו לשוחח איתכם דווקא על סודות ההצלחה של הייעוץ הזוגי.
אם כן, למה יעוץ זוגי באמת כל כך מצליח? איך הוא הפך לתופעה נפוצה בעשר שנים האחרונות ומה בעצם הופך אותו לכזה פופולארי ואהוד?
ובכן, התשובה לכך נחלקת ל3:
1. בשל היותי כלי אפקטיבי לפתרון משברים, מחלוקות ובעיות זוגיות בדרך שאף מונעת הישנות אותן הבעיות בעתיד.
2. בשל היותי כלי שלא רק פותר אלא גם משמר את המצב החיובי. ייעוץ זוגי מלמד זוגות לא רק איך לפתור ולא לחזור על אותה טעות, אלא גם איך למנוע טעויות אחרות בעתיד.
3. בשל כל מה שרשמנו בהתחלה - ייעוץ זוג מתאים לשלל זוגות במצבים שונים. התהליכים השונים שמועברים במהלך ייעוץ זוגי מותאמים למגוון עצום ורחב של זוגות ועל כן משפרים את אחוזי ההצלחה של התהליך ואת האהדה שיש סביבו.
0 תגובות
ייעוץ משפחתי
27/02/2013 21:13
cparity
ייעוץ משפחתי

שלום לכולם מה שלומכם?

תהליך הייעוץ הזוגי בא במטרה לסייע לבני הזוג לשפר את הזוגיות שלהם. חשוב לזכור שכאשר לבני זוג ישנם ילדים גם הם מושפעים ביותר מהמצב. כאשר בין שני ההורים ישנם מתחים וריבים תמידיים והזוגיות שלהם לא מתפקדת כמו שצריך אז גם הילדים סובלים מהסיטואציה. ההשפעה על הילדים יכולה להיות מאוד חזקה. לפעמים במהלך תהליך של ייעוץ זוגי, היועץ מחליט להביא גם את הילדים לחלק קטן של הפגישות כדי לשמוע מה שעבר על הילדים, לתת מקום לפחד ולכאב שלהם וכך לעזור להם להתמודד עם הסיטואציה. מפגש משפחתי זה חשוב גם בשביל ההורים כדי שהם ישמעו בעצמם את מה שעובר על ילדיהם. כאשר בני הזוג רבים הם מאוד עסוקים בעצמם ולא פנויים לשים לב מה ההשלכות של הריבים ביניהם על ילדיהם. במפגשים המשפחתיים הם שומעים מה עבר על ילדיהם ואיך הם הושפעו מהמצב בבית.

להתראות בקרוב

1 תגובות
תאריכים מיוחדים
14/02/2013 21:49
cparity
חג אהבה

שלום לכולם מה שלומכם?

אין אחד שלא אוהב לקבל מתנות, סבתא שלי שתהייה בריאה חגגה יום הולדת לא מזמן ושמחה לקבל מתנה כמו ילדה קטנה. על אחת כמה וכמה אנו אוהבים לקבל מתנות בתאריכים מיוחדים. תאריכים כגון חג האהבה אנו מצפים לקבל מתנה מבן\בת הזוג. אין זה חייב להיות משהו גדול אך העובדה שהוא\היא זכרו לציין את היום הזה ולהביע אכפתיות ואהבה משמעותית עבור זוגות רבים. בחג האהבה ישנם גם הרבה אפשרויות למתנות חדשות ומקוריות המוצעות בכל קניון וכמעט בכל חנות. נצלו את היום הזה להראות לבן\בת הזוג שלכם כמה הוא חשוב לכם. השתמשו ביום הזה בוא מצווה היא להגיד "אני אוהב\ת אותך" ואל תתביישו להגיד זאת בקול רם מלווה בחיבוק, למי שמעדיף אפשר גם לכתוב זאת ולשמח גם בצורה זו את בן\בת הזוג.

אז שיהיה חג אהבה שמח ולהתראות שבוע הבא.    

0 תגובות
טיפ לשיפור הזוגיות
06/02/2013 13:44
cparity
זוגיות בריאה

שלום לכולכם מה שלומכם?

היום רצינו להעלות את הנושא של שגרה בזוגיות, זהו נושא שעוסקים בו לא פעם במהלך תהליך של יעוץ זוגי, והיום נדבר עליו על רגל אחת. כולם מכירים את השלב בחיי הזוגיות בו הם נהפכים לשגרתיים לטוב ולרע. מצד אחד טוב להיכנס לשגרה בזוגיות מפני שזה אומר שאנו מרגישים בטוחים בקשר ובמקום נוח ויציב עם בן בת הזוג. מצד שני חסרים לנו ההתלהבות והעניין שהיו לנו בהתחלה. דבר ראשון צריך לזכור שההתלהבות האדירה מקשר שאנו חווים בהתחלה נגזר דינה בסופו של דבר לפוג לאחר זמן מה. אך לא כל שכן לגבי העניין שאנו חווים מהקשר הזוגי ואחד מהשני. עצתנו היא שתשמרו על תחומי עניין אישים, תחביבים ובילויים של כל אחד מבני הזוג לבדו עם עצמו או עם חבריו רק מגבירים את העניין שלנו אחד בשני וכך שומרים עלינו מפני שעמום שאנו עלולים לחוש בקשר הזוגי שלנו. נסו את עצתנו וספרו לנו אם היא הועילה לכם ואפשר כמובן גם שאתם תוסיפו עצות נוספות מעצמכם.  

נתראהבקרוב , שיהיה שבוע נהדר לכולם

0 תגובות
עזרה לחברים
31/01/2013 11:07
cparity
עזרה לחברים

מכירים את זה שיש לכם חברים שחייבים אבל חייבים לקבל עזרה כלשהי ורצוי שהעזרה תהייה מקצועית ורצינית כמו תהליך של ייעוץ זוגי? הבעיה היא לא כלכלית, למעשה הם בהחלט יכולים לאפשר לעצמם את ההוצאה. הבעיה היא שהם לא מסכימים איתך וחושבים שאין סיבה וצורך שילכו לייעוץ זוגי או יקבלו עזרה אחרת. בסך הכול לכולם יש בעיות וריבים פה ושם ולפי דעתם הם בהחלט לא רבים יותר מזוגות אחרים ולכן הם לא צריכים לנקוט צעד כל כך "דרסטי" כמו ללכת למישהו חיצוני שיעזור להם. אז מה אנחנו אמורים לעשות, לדחוף אותם לכיוון הזה, לנסות לשכנע, להיות עקשנים ומעצבנים? או שמה להניח להם לבחור לעשות כראות עיניהם, לא להתערב בבעיות הזוגיות האישות שלהם ולכבד את רצונם?

למען האמת לא ניתן לתת תשובה גורפת לשאלה זאת מפני שיש שוני רב בין זוג אחד למשנהו. אם אתם מתעקשים על תשובה כלשהי המלצתנו היא כן להתעקש ולנסות לשכנע את בני הזוג אך עד גבול מסוים. לא לעשות זאת על בסיס יומיומי ולהפסיק לאחר זמן מה כאשר אתם מבינים כי ניסיונות השכנוע שלכם כנראה לא ישפיעו עליהם בעתיד לאור העובדה שהם לא השפיעו עד עכשיו.

להתראות בקרוב ושבוע טוב לכולנו.

0 תגובות
שיפור הזוגיות בעזרת הייעוץ הזוגי
24/01/2013 17:02
cparity
זוגיות

שלום לכולכם מה שלומכם?

כאשר בני הזוג לא משקיעים בזוגיות שלהם מטבע הדברים היא עתידה לדעוך.

עם חלוף הזמן מתעוררים מתחים שונים בין בני הזוג בעקבות אירועים אותם הם חווים הנהפכים לריבים ולוויכוחים. במהלך הייעוץ הזוגי בני הזוג מפנימים את העובדה כי זוגיות בריאה הינה תנאי הכרחי לתחושת אושר וסיפוק אישית. הכרה בעובדה זאת יכולה לעזור לבני הזוג להבין כי כאשר הם משקיעים בזוגיות שלהם ובבן\בת זוגם הם למעשה בעקיפין משקיעים בעצמם. הייעוץ הזוגי עוזר לבני הזוג לשפר את התקשורת ביניהם, לכבד יותר אחד את השני, להעמיק את האינטימיות ביניהם. בנוסף הייעוץ הזוגי עוזר לבני הזוג ליצור זוגיות פתוחה וכנה המעודדת שיתוף ביניהם.

להתראות בקרוב

0 תגובות
העיקר לא להתבייש
16/01/2013 18:27
cparity
בעיות בזוגיות


ישנן זוגות רבים החווים בעיות שונות בחיי הזוגיות שלהם. דבר זה כשלעצמו הוא נורמטיבי והגיוני לחלוטין. לעיתים בני הזוג חשים מבוכה או אף בושה ממצבם. בושה זאת עלולה להוביל להסתרה של הבעיה מהסביבה. עיקר ההתעסקות תהייה בהעמדת הפנים שהכול בסדר. כמו שאומרים "שהשכנים לא ישמעו"... כאשר מוקד תשומת הלב מתרכז בהעמדת פנים זאת, בני הזוג שוכחים שעליהם לרכז כוחות במציאת פתרונות. במקום לחשוב מה עושים הלאה הם יעסקו באיך לגרום למשפחה ולחברים להאמין שהכול בסדר. השלב הראשון בדרך לשינוי הוא הכרה במצב הקיים, קבלה של המציאות כפי שהיא והבעת רצון לשינוי. אחרת המצב לא ישתנה וייתכן בהחלט שהמצב אף ילך ויחמיר. בני זוג שכאלו חוששים לפנות לייעוץ זוגי ופוגעים בזוגיות שלהם. דווקא בני זוג המתביישים במצבם צריכים יותר מאחרים עזרה של מישהו חיצוני כמו יועץ זוגי שיעזור להם לצאת מהבוץ. אז נסו לצאת ממעגל הבושה והרחמיים העצמיים כי זה אף פעם לא מוביל אותנו למקומות טובים.

0 תגובות
ייעוץ זוגי- מה לעשות אם בן הזוג מתנגד?
10/01/2013 22:40
cparity
ייעוץ זוגי, ייעוץ אישי

שלום חברים, מה שלומכם?

בפוסט הזה רצינו לעזור לכם לחשוב מה הדרך הכי נכונה לפעול  כאשר בן הזוג לא מוכן לבוא לייעוץ זוגי. קודם כל חשוב שאתם תוודאו עם עצמכם כי אתם רוצים ללכת לייעוץ זוגי. אם אתם בעצמכם לא משוכנעים אז כנראה שלא תצליחו לשכנע את בן הזוג.

אם אתם החלטיים ורוצים להתחיל תהליך של ייעוץ זוגי , כצעד ראשון תנסו להבין את הצד של בן\בת זוגכם. נסו להקשיב באמת, לראות מה הן הסיבות בגללן בן\בת הזוג לא מעוניין ללכת לייעוץ זוגי, אל תתקפו אותו ותראו לו שאכפת לכם מהדעות שלו. בהמשך נסו להציג פתרונות לבעיות שמעלה בן\בת הזוג ותגידו לו את כל הטיעונים שלכם בעד ההליכה לייעוץ זוגי. הסבירו לבן זוגכם כמה חשוב לכם נושא זה. במידה ואתם לא מצליחים לשכנע אותו ישנה אפשרות ללכת לבד אל ייעוץ אישי, אומנם אפשרות זאת אינה הכי טובה אבל היא עדיפה על לא ללכת בכלל לייעוץ זוגי. ייתכן כי לאחר שאתם כבר התחלתם ללכת לייעוץ זוגי, שילמתם על מספר פגישות והמחשתם לבן זוגכם כי אתם לא הולכים לרדת מהרעיון של ייעוץ זוגי הוא יבין כמה נושא זה חשוב לכם וישתכנע לנסות להצטרף אליכם לפגישה. אפשרות נוספת היא לבקש מבן הזוג לבוא אתכם רק לפגישה ניסיון אחת, בלי להתחייב לתהליך שלם. לאחר שתפגשו עם היועץ הזוגי תוכלו להחליט יחדיו ממקום יותר נכון האם לעבור יחד תהליך של ייעוץ זוגי.

שיהיה בהצלחהJ

0 תגובות
למי כדאי ללכת לייעוץ זוגי?
26/12/2012 12:42
cparity
ייעוץ זוגי

הליכה ליעוץ זוגי לא יכולה להזיק לכם. רוב הסיכויים שהיא תעזור לכם ולו במעט.

במקרה הכי גרוע היא יכולה לא להועיל לכם. מהמשפט הקודם נראה כי לכל אחד מתאים ללכת לייעוץ זוגי כי זה עשוי להועיל לו. אין זה בדיוק כך, תהליך של ייעוץ זוגי מחייב השקעה מרובה מכמה בחינות: מבחינה כלכלית, מבחינת זמן ומבחינת בני הזוג עצמם שצריכים להתאמץ ולהיות מוכנים להשקיע ולבצע שינויים בדרך חייהם. לא כל אחד מוכן להשקיע כל כך הרבה. לכן אנו סבורים שזוג צריך ללכת לייעוץ זוגי ברגע שיש פרק זמן מתמשך בו הם חווים קשים, בעיות ומכשולים בזוגיות ביניהם. אין זה אומר שהזוג בהכרח רב לעיתים תכופות, אך כאשר יש לבני הזוג הרגשה כללית שהקשר ביניהם לא מתנהל כשורה, שהם היו רוצים שדברים יראו "אחרת". במצב זה אנו נמליץ על לבדוק אפשרות ללכת לייעוץ זוגי. כמובן לאחר שהם ניסו בעצמם בדרכים הידועות להם לפתור את הבעיות ולא הצליחו.

שיהייה המשך שבוע נהדר

0 תגובות
« הקודם 1 2 הבא »