עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
כללי הזהב של פתיחת עסק חדש
21/05/2013 18:17
Coach don
הקמת עסק, פתיחת עסק, עסק חדש

כל עצמאי חדש בשטח יודע שהלחץ והחששות שמלוות כל פתיחת עסק חדש הן גדולות מאד. אנחנו רוצים להצליח ולהיות בטוחים בכך, להצמיח את הפירות ולקטוף אותם הכי מהר שאפשר, להרגיש בטוחים לקחת סיכונים ולקבל בתמורה את הבטחונות שבסוף כל סיכון מגיעה תוצאה טובה מובטחת, אבל כל הבטחונות האלו הם לא משהו שקל להשיג, בטח שלא כאשר מדובר בעסק חדש שמבוסס על רעיון חדשני או מהפכני. ובכל זאת, אם ננסה על כף יד אחת לפרוט את כללי הזהב של פתיחת עסק חדש, נגלה שהם דומים כשמדובר בעסק לתיקון מזגנים, ייעוץ פיננסי או עיצוב בגדים.


הכלל הראשון: קחו סיכונים, אבל לימדו אותם לפני כן

אם יש מכנה משותף לכל אנשי העסקים המצליחים בעולם הוא אחד – כולם יודעים לקחת סיכונים. אף אחד שפתח עסק חדש לא עשה זאת בבטחון מלא, וסכנה נמצאת בכל תחום כאשר עומדים בפני פתיחת עסק חדש.

אם אתם רוצים לפתוח עסק חדש בידקו בדיוק מה אתם צריכים לעשות כדי לבצע את המהלך ולהרוויח ממנו כמה שיותר, גם אם מדובר במשהו נועז שמעולם לא עשיתם בעבר. אם זאת, לפני פתיחת עסק בכל תחום שהוא בידקו מה הסיכונים שאפשר לקחת ומה אלו שלא כדאי בשום אופן, נתחו אותם ועשו פעולות רק אחרי שאתם מרגישים שלמים איתן באופן מוחלט.


הכלל השני: להתחיל בקטן ולבנות בגדול

כל עסק חדש מתחיל ברעיון קטן, אבל גם אם לוקחים סיכונים לא כדאי להתחיל בענק. עסק צריך לצמוח בהדרגה, שלב אחר שלב. בכל שלב אנחנו קוצרים פירות שעוזרים לנו להמשיך הלאה. אל תתחילו בעסק עם עשרות עובדים וספקים אלא שיקלו כל העסקה של עובד והרחיבו את העסק לאט לאט.

גם בתחומי העיסוק של העסק השקיעו מחשבה. לפני פתיחת עסק מכל סוג הגדירו מה אתם יכולים לעשות עכשיו ומה הייתם רוצים לעשות מאוחר יותר ותבנו את העסק צעד אחר צעד. תוכנית עסקית טובה ומוגדרת מראש יכולה לעזור לכם.


הכלל השלישי: אל תתביישו לקבל עזרה

היום ניתן להיעזר בעת פתיחת עסק חדש בכל מיני גורמים שיוכלו להקל באופן משמעותי על ההתלבטויות השונות שלנו בכל שלב בצעדיו הראשונים של העסק. חברות השמה וכוח אדם יכולות לאתר עבורנו עובדים מקצועיים ואילו חברות ייעוץ לעסקים, רואי חשבון ועורכי דין עם התמחות בעולם העסקי יכולים לתמוך בנו מהצד. אפילו הפקיד בבנק, כן, זה שמאשר לנו את ההלוואה לפתיחת העסק, יכול להיות מקור לעצות טובות ולעזרה בכל הקשור לתמיכה פיננסית מהבנק.

שלושת הכללים האלו הם פשוטים מאד, אבל יכולים לעזור לכל אחד בעת פתיחת עסק חדש בפעם הראשונה וגם בפעם השלישית. לקחת סיכונים אבל לשקול אותם לפני, להתחיל בקטן ולחלום על עסק גדול ולקבל את כל הייעוץ, המידע והתמיכה האפשרית בדרך – הכללים האלו הם מתכון להצלחה. 

0 תגובות
אימון עסקי – יסודות האימון
20/04/2013 16:23
Coach don

תחום האימון הפך בשנים האחרונות לתחום עשיר וסוער. מאמנים מקצועיים, מוכשרים ואיכותיים משתמשים בידע הרב שצברו כדי לסייע לעסקים, בעלי עסקים וחברות להתחיל בדרך חדשה ולפתור בעיות מהותיות הן בהתנהלות העסקית של המאומן עצמו והן במסגרת ההתנהלות של המאומן בתוך החברה והדרכים בהן הוא מוביל אותה.

היסודות של אימון עסקי נובעים מהצורך של בעלי עסקים חדשים וותיקים או של בכירים בתוך המערכת העסקית לקדם את עצמם שלב אחר שלב קדימה ובכך גם לקדם את העסק שלהם. כולנו רוצים להיות המצליחים ביותר, להניע תהליכים חשובים בתוך העסק – בין אם הוא שייך לנו או שאנחנו מהווים חלק בכיר ממנו ולהתקדם גם בזכות עצמנו תוך הרגשה של סיפוק מהעבודה, גם מהתוצאות הסופיות אך גם מהדרך.

כאשר אנחנו מבקשים להיעזר בטכניקות של אימון עסקי שחשוב שיועברו על ידי מאמן מקצועי, אנחנו מתקדמים בשלב הבא בסולם. אנחנו רואים קדימה אבל מפרקים את השאיפות המופשטות לכדי פעולות שאנחנו מבצעים כאן ועכשיו. כל אחת מהפעולות האלו, בין מדובר על כתיבת הצעה לתוכנית עסקית או על קביעת פגישה עם הבוס לגבי העלאה במשכורת, מקדמת אותנו לקראת שאיפה עסקית כזאת או אחרת, שאנחנו מגדירים בדרך כלל בתחילת האימון.


בחירת המאמן המתאים – חשובה להצלחת האימון

היום מציעים מאמנים רבים לעזור וליישם שיטות של אימון עסקי על אנשים מתחומים שונים בעולם העסקים. שיטות רבות של אימון מאפשרות לנו להתקדם ולקדם את עצמנו, אבל ישנה חשיבות בלתי מבוטלת לבחירת המאמן הנכון.

המאמן צריך להיות איש מקצוע שצבר ניסיון רב בתחום של אימון עסקי ובתחום העסקים בכלל. הוא צריך להיות אדם מוביל וכריזמתי, שנוכל להרגיש איתו בנוח ולהתייעץ איתו בנושאים השונים הקשורים להתקדמות האימון ולהתפתחות שלנו בכלל. מומלץ לבחור תמיד מאמן שקיבלתם עליו המלצות ממאומנים מרוצים שיכולים להוכיח על בשרם שעברו שינוי של ממש בזכות אימון עסקי אצל אותו מאמן.


מאיפה מתחילים?

אימון עסקי מתחיל קודם כל באיתור המאמן המתאים ביותר למשימה. לאחר שבחרתם מאמן לרוב מתקיימת פגישה שבה אנחנו מגדירים מול המאמן את המטרות שלנו, הקרובות והרחוקות, העכשוויות וגם העתידיות. פגישה זו של מעין תיאום ציפיות מבססת את הקשר עם המאמן וגם מאפשרת לנו לשאול את כל השאלות על האימון העסקי עצמו.

לאחר מכן, יתקיימו מפגשים קבועים עם המאמן כאשר במהלכם ובין מפגש אחד למפגש אחר ייתן המאמן משימות שונות למאומן, כפי שנהוג בתחום של אימון עסקי ואימון בכלל. משימות אלו יכולות להיות ספציפיות ופשוטות או כאלו שיהפכו את עולמכם. קצב ההתקדמות תלוי לגמרי בכם וביכולתכם לבצע את המשימות בצורה כנה וטובה. במהלך המפגשים ינתח המאמן יחד אתכם את ביצוע המשימה ותעשו תרגילים שונים שיאמנו אתכם להשגת המטרה בצורה טובה.

אם כך – יסודות אימון עסקי כוללים מפגש עם מאמן טוב, יוזמה וביצוע של התרגילים והמשימות ופתיחות מול המאמן, בדרך להשגת המטרה הסופית – הצלחת העסק או הצלחתכם בעולם העסקי.

0 תגובות