עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון
כתבות מומלצות
תגיות
הפקת אירועים, רעיונות לחתונה, ארגון חתונה, ארגון חתונות, מעצבי אירועים, מפיק חתונות, מעצבת חתונות, מפיק אירועים, מעצב אירועים, רעיונות לאירועים, הפקת אירועי פרימיום, מעצבי חתונות, עיצוב אירועים וחתונות, הפקות אירועים
איך לבחור טבעת יהלומים להצעת נישואין
21/09/2016 17:07
תכשיטי אפולו
טבעת יהלומים, טבעות יהלומים, טבעת יהלום

הענקת טבעת אירוסין אינה חלק מחייב מכללי הטקס, אלא מנהג שהתקבע הן ביהדות והן בדתות אחרות. היהלומים שבטבעת מייצגים את ערכה הגבוה, ולכן עבור רבים טבעת יהלומים היא הבחירה האולטימטיבית להצעת נישואין, גם כאשר מדובר בטבעת פשוטה למראה. הצעת הנישואין היא שלב חשוב במערכת היחסים: הרגע שבו ניתנת הטבעת, שקבלתה על ידי בת הזוג מהווה אישור להסכמתה להתחתן. זהו רגע מרגש ובלתי נשכח עבור בני הזוג, לכן חשובה בחירת הטבעת המתאימה להצעת הנישואין.

איך לבחור בטבעת המתאימה?

סגנון העיצוב של טבעות האירוסין אינו מחייב, ישנן טבעות צנועות ולצדן טבעות מרשימות ומעוטרות. הפופולריות ביותר הן טבעות אירוסין מזהב צהוב ומזהב לבן, שגם אותן ניתן לבחור מתוך מגוון גדול של עיצובים שונים. אמנם, הדרך הקלה ביותר לבחירת טבעת אירוסין היא כאשר בת הזוג עצמה בוחרת את הטבעת שתענוד על אצבעה, אבל ברוב המקרים, מאחר שמדובר בהצעה רומנטית ומפתיעה – נרכשת הטבעת ללא ידיעתה של בת הזוג. במקרים אלה יש לברר כמה שיותר פרטים על התאמת הטבעת.

התאמת הטבעת לטעמה האישי של בת הזוג

אם כי טבעות יהלומים כשלעצמן מרשימות ביותר, מומלץ לא לבחור את הטבעת רק על פי עיצובה אלא לוודא שהיא אכן מתאימה לטעמה האישי של בת הזוג. לפני הרכישה כדאי לברר האם היא אוהבת תכשיטים קלאסיים או מודרניים, מהו סגנון הלבוש היומיומי שלה, האם היא מנהלת אורח חיים סולידי או הרפתקני, וכיוצא באלה. פרטים אלה חשובים גם לבחירת אופן השיבוץ של היהלום בטבעת.

התאמת היקף הטבעת

מדידת טבעות מתבצעת לפי היקף פנים הטבעת. אפשר להסתייע במדידת היקף האצבע או להשוות עם היקף טבעת אחרת של בת הזוג. כאשר מידת הטבעת אינה ידועה, ניתן לבחור בטבעת לפי המידות הסטנדרטיות. מומלץ לבחור בטבעת מעט גדולה יותר (ולא קטנה יותר), ולוודא בחנות שקיימת אפשרות להקטנתה או להחלפתה. (שווה לבדוק את הכתבה הבאה: איך לדעת קוטר טבעת אירוסין).

קצת על יהלומים מעובדים

מתוך סך היהלומים הנכרים בעולם, רק כחמישית מהם מתאימים לשיבוץ בתכשיטים. יהלומים אלה נחתכים ומלוטשים, ומחירם נקבע על פי גודל היהלום ועל פי איכותו, אך גם על פי אופן עיבודו. אם בעבר התאפשר חיתוך של יהלומים עגולים בלבד, הרי שטכניקות עיבוד היהלומים המודרניות מאפשרות חיתוך יהלומים ושיבוצם במגוון צורות וסגנונות. השינוי חל גם בהערכת צבעם של היהלומים. בעבר רק יהלום לבן (שקוף) נחשב כאיכותי, אך כיום מאפשרת הטכנולוגיה המתקדמת חיתוך וליטוש של יהלומים צבעוניים במגוון צבעים, וחלקם אף נחשבים יקרים ביותר. (שווה לבדוק את הכתבה הבאה: המלצות לבחירת טבעת יהלום).

פרמטרים לקביעת איכות היהלום בטבעת

ישנם ארבעה פרמטרים חשובים לבחירת יהלומים לפי איכותם, ובנוסף להם גם פרמטרים נוספים המוצגים בטבלאות:

  • CUT – חיתוך היהלום – יהלום קלאסי הוא עגול, חיתוך שהוא הבחירה האולטימטיבית והפופולרית לטבעת אירוסין. צורת חיתוך פופולרית נוספת היא יהלום מרובע או Princess, אך מרהיבים לא פחות הם יהלום Marquise מאורך, יהלום אובלי, בצורת אגס או בצורת לב, וכן צורות חיתוך מודרניות ומורכבות של יהלומים, כגון חיתוך Radiant או Asscher. מלאכת חיתוך היהלומים עדינה במיוחד, כאשר לפרופורציות ולאופן החיתוך השפעה על מחיר היהלום. חיתוך אידיאלי הוא נדיר למדי וניתן להסתפק בטבעת יהלום עם איכות חיתוך טובה (good cut).
  • COLOR – צבע היהלום – טבלת הצבעים מתייחסת ליהלומים לבנים (שקופים), החל מ-F שהוא יהלום שקוף ואיכותי ביותר וכלה ב-Z, שהם יהלומים 'צהובים' עכורים.
  • CLARITY – בהירות – משמעותה ניקיון מפגמים. בהירות מוגדרת בטבלה, החל מ-F (יהלום ללא פגם) ועד I, והיא חשובה במיוחד ביהלומים גדולים יותר. לעתים ניתן להבחין בפגמים כמו סדקים זעירים רק באמצעות זכוכית מגדלת.
  • CARAT – משקל – מידת המשקל של יהלומים המשפיעה גם על מחירם. קראט אחד הוא שווה ערך ל-0.2 גרם, כלומר ערכו של יהלום במשקל גרם אחד הוא 5 קראט. המשקל מחושב לפי נקודות, כאשר שוויו של קראט הוא 100 נקודות.

(כתבה מומלצת בנושא: 4C של יהלומים – צבע, חיתוך, קראט וניקיון)

פרמטרים נוספים הקובעים את איכות היהלום בטבעת הם:

  • הברק המפורסם של היהלום – נאמד על פי שלושה פרמטרים: Brilliance – דרגת השתקפות האור, Scintillation – ניצוץ היהלום ו- Fire – ספקטרום הצבע.
  • שיבוץ האבן בטבעת – קיימות טכניקות שיבוץ שונות: שיניים (פרונג), קידוח (ביד), פבה (יהלומים זעירים) ועוד מגוון סגנונות. השיבוץ מדגיש את יופיו של היהלום, אך מיועד בעיקר להחזיק באבן. עם זאת, איכות עבודת השיבוץ עשויה להיכלל בהערכת שווי הטבעת.

תעודות המעידות על ערך היהלום

טבעות יהלומים הן תכשיטים בעלי ערך כספי רב. למעשה, אם טבעת יהלום הוצעה במחיר נמוך, מן הסתם גם ערכה אינו גבוה. מומלץ לברר לפני הרכישה את כל הפרטים בדבר איכות הטבעת והיהלום. כאמור, ערכן של הטבעות עולה ככל שהיהלום גדול יותר ושאיכותו גבוהה יותר. תעודות המעידות על ערך הטבעת חשובות ביותר בעיקר בעת רכישת טבעת יהלום בגודל 30 נקודות קראט ומעלה. לטבעות הללו מצורפות תעודה גמולוגית, תעודת אחריות ולרוב גם אפשרות להחלפה או להחזר כספי (עד מחיר 3,000 ₪).

תעודה גמולוגית מעידה על איכות היהלום כפי שנקבעה במכון גמולוגי (התעודה הגמולוגית המוכרת ביותר היא של מכון GIA). אם מדובר בטבעת זהב (אם צהוב, לבן או אדום), יש לוודא שעל הטבעת מוטבעות חותמות של היצרן, משקל הזהב וחותמת מכון התקנים. תעודת אחריות על היהלום ו/או על הטבעת תינתן למשך תקופת זמן שנקבעה מראש, ומומלץ לוודא מה כוללת האחריות. מלבד האחריות הניתנת בחנות, טבעת יהלומים ניתן גם לבטח.

רכישת טבעת יהלומים להצעת נישואין

למוכרים בחנויות תכשיטים ניתנת הכשרה מיוחדת. כאשר מתלבטים בבחירת הטבעת, ניתן להתייעץ עם המוכר לשם בחירת הטבעת המתאימה, לברר אילו דגמי טבעות יהלומים פופולריים יותר ולהשוות בין המחירים. בנוסף, החנות מספקת מבחר אריזות מתנה המתאימות לתכשיטים יוקרתיים. מאחר שמדובר ברכישת טבעת יהלומים המיועדת להצעת נישואין, חשוב לבחור בקופסה או באריזה המתאימה למעמד הרומנטי.

מוגש באדיבות, תכשיטי אפולו - טבעות אירוסין ותכשיטי יהלומים היישר מהבורסה ליהלומים.

כתבות מומלצות:

בשיתוף: פלאנרז - הפקת אירועי פרימיום, החל מחתונות ועד בר-מצוות.
0 תגובות