עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  

אודות
א. אגם עיצובים בזכוכית

כל סוגי הזכוכיות והמקלחונים * מראות * מעקות * ויטרינות ודלתות מזכוכית מחוסמת

* מחלקה מיוחדת להתזת חול, צבעים וצריבה אומנותית, (צבע קרמי) ע.מ. מס' 37535721

אולם התצוגה: בר יוחאי 13 תל אביב, טלפון: 03-6831293,03-6831295 פקס:03-6831348

גיא הינדרי:052-3040050
נושאים
מקלחונים מהממים

עיצובים מדהימים של מבחר ענק של מקלחונים במיטב העיצובים והגדלים על פי בקשה!
מקלחון פרמיום

מגוון מקלחונים בעיצובים מיוחדים ומרהיבים!
מאמרים ומידע מקצועי

מאמרים ומידע מקצועי - אגם עיצובי זכוכית
מקלחונים פינתיים - פירוק והרכבה
31/01/2013 16:20
AgamGlass
מקלחונים פינתיים, מקלחון פינתי, ויטרינות
כיום רבים הבינו את הפוטנציאל שברכישת מקלחונים, לאחרונה יותר ויותר אנשים מודעים לכך כי המקלחון תפס את מקומה של האמבטיה המיתולוגית! כראייה לכך כיום ניתן לראות כי ביניינים חדשים שנבנים כוללים בין השאר איבזור של מקלחון על צורותיו, גדליו וסגנונותיו השונים עדות נוספת לכך כי שוק המקלחונים תפס נתח נכבד ביותר אם לא את רובו. כמובן שאל לנו להספיד מהר את האמבטיה ששירתה אותנו היטב כל השנים מכיוון שגם לה יתרונות שונים ותמיד יהיו כאלה שיעדיפו אותה על פני המקלחון ואלה שיכולים להרשות לעצמם לגוון בין השתיים עושים זאת.

בתוך כך פוסט זה יידון בהרכבה של מקלחון פינתי לא תמיד צריך להזמין בעל מקצוע לביתנו שיראה את המקום המיועד להתקנה ייקח מידות ימסור חוות דעת ויעוץ ויאמר שההזמנה בדרך ותוך שבועיים תגיע. היום לא כך פני הדברים וניתן למצוא ברשתות הגדולות סוגים שונים של מקלחונים להרכבה עצמית עם עלון הסברה, ממש קיט שלם. יחד עם זאת רצוי שלאלו שניגשים למלאכה יהיה לא פחות ממעט ידע וחוש טכני וידיי עבודה כי בכל זאת זה נדרש שניגשים לעבודה מסוג שכזו.

הרכבת מקלחונים למתחילים? - שלבי עבודה

שלב 1: הסרת המקלחון הקיים

ניגשים לעבודה! יש לפני הכל לפרק את יחידת המקלחון פינתי הקיימת. הדבר הכרחי על מנת לפנות מקום ליחידת המקלחון החדשה גם אם היא אינה ממוקמת באותו המקום הצעד נחוץ כדי לפנות מקום לאלמנטים נוספים של עיצוב. בתהליך זה לא תצטרכו יותר משתי כלי עבודה פשוטים והם: פטיש ואזמל.
יש לפניכן לגשת ולסגור את השיבר הראשי כדי למנוע נזילה של מים בתהליך ההסרה. 

בעזרת שני הכלים הללו יש להתחיל במלאכה, עליך למשוך את דפנות המקלחון הישן החוצה בזהירות כדי לא לשבור ולגרום נזק לאריחים (אלא אם כן גם אותם אתם מחליפים) לא למשוך בבת אחת ולגרום לנתק כי יש תחילה לדאוג לנתק את צנרת המים מחיבורי המקלחון, החיבורים הללו הם ידיות הברזים והברזים עצמם ובשביל זה יש להיעזר במברג כדי להסיר את הידיות הקרות והחמות ולנתק את כל הצנרת באזור. רק לאחר הסרת כל המכשולים ניתן לנתק לגמרי את המקלחון ממקומו (כעת אתם יכולים להתחרע אם תירצו).

שלב 2: הסרת מגש / אגן המקלחון / אמבטיה

חזור לכלים הראשונים מהצעד הראשון (פטיש ואיזמל) כדי להסיר את אגן אמבטית המקלחת מהריצפה. קודם להסרה עליך להסיר את פתח הניקוז של המקלחת וכל חיבור אחר שצפוי להתגלות לו בריצפה. הדבר יעניק לך גישה לתחתית הריצפה איפה הצנרת בכדי לזהות דליפות או לבצע תיקונים מתבקשים על הדרך. בנוסף יש לנקות את האזור מפסולת שהושארה על ידי הסרת המקלחון / אמבטיה הקודם.

שלב 3: תיקון וכיסוי אזור הצנרת

חובה לבצע את התיקונים שנדרשים בכדי להכין את הקרקע להנחת המקלחון הפינתי החדש, זה הזמן לטיפול קוסמטי אם זה של האריחים של הרצפה, הקירות הכול מהכול.

שלב 4: הנחת מגש מקלחון חדש

לאחר שסיימנו עם עבודת הקוסמטיקה והתיקונים יש להניח את מגש המקלחון בפינה המבוקשת להתאים לצדדים לחורים ולשקעי האינסטלציה כמובן אל לשכוח את הברזים שבחרתם וראש מקלחת. לאחר ההרכבה הדבר הכי הכי חשוב הוא למרוח סיליקון מותאם למטרה סביב גבולות המקלחון מבחוץ ומבפנים כדי לאטום לחלוטין מרווחים לא רצויים כדי שתיהיה אטימה מוחלטת ושלא תיהיה זליגה של מים.
0 תגובות
מהו מקלחון פינתי?
31/01/2013 14:18
AgamGlass
מקלחונים, מקלחון פינתי, דלתות זכוכית
מקלחון פינתי הינו מקלחון בעל שתי דלתות לפחות שנבנה כך שיתאים ללא כל בעיה לפינה של חדר האמבטיה. ניתן לומר שהעיצוב הסטנדרטי הינו בצורה משולשת אך לא רק. מיקומו ומיצובו של מיקלחון בפינת חדר האמבטיה היא דרך פנטסטית למקסם ככל שניתן את השימוש בשאר חלל חדר האמבטיה לשימושים אחרים.
 אמנם ניתן לומר כי מקחלון פינתי אינו חלק מהמקלחונים הנמכרים והנפוצים ביותר אך אל לנו לבטל את יתרונותיו במיקסום חלל החדר לצרכים שונים.

בדרך כלל תמצאו מקלחונים פינתיים בשימוש במקומות ציבוריים כמו בתי מלון, אכסניות שמעונינים לחסוך במקום ולכן בוחרים באופציה זו. למעשה ניתן למצוא שימוש במקלחון פינתי בבתים שלהם חדר אמבטיה שני ומעוניינים יותר במקום ואינם שמים דגש מיוחד על השקעה במקלחון גדול בין השאר מפאת עלויות נמוכות שכרוכות במקלחון פינתי.
מקלחון פינתי סטנדרטי בנוי בדר"כ מפיברגלס ובבסיס המבנה ישנם חורים מוכנים לאיבזור מקלחונים וכמובן חור ניקוז המתחבר לצנרת הביוב במקום בו מותקן המקלחון הפינתי. ישנם בתי עסק אם לא רובם שבכדי שהמקלחון יהיה בטוח יותר מכינים את דלתות זכוכית המקלחון מחומרים חזקים ועמידים וכמוכן צורת פתיחת הדלתות תיהיה דלת הזזה ולא נפתחת לצדדים, שוב... מפאת מקום בחדר.

הרכבת מקלחון פינתי 

ברוב המקומות, התקנת מקלחון פינתי איננה משימה קשה כלל וכלל כל עוד מבצעים את ההכנות הבסיסיות הנדרשות כדי להתקין מקלחון אם זה לצורך אביזרים או לצורך התקנה ודורשת הכנה לביוב מקור נקודת מים וכו'. בדרך כלל הרכבת מקלחון פינתי לוקחת כשעה, כמובן אם מבצעים את הדרישות כמו שצריך, בהתאם לעיצוב של תא המקלחון והחדר אמבטיה עיקרון ההרכבה ברוב המקרים בימינו הוא פשוט מאוד ונסמך על צורת הפאזל. הכוונה לכך שהמקלחון בה מפורק בחלקים מעקות זכוכית, דלתות, וקורות/פאנלים ממתכת שהם למעשה המסגרת של המקלחון. כל שנדרש לעשות הוא להרכיב לפי הוראות ורצוי שיהיו "ידיים" וחוש טכני כדי להקל על העניין. על הצעדים להתקנת מקלחון פינתי בפוסט הבא, עד אז..

להת'2 תגובות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מעקה זכוכית - פנים

מגוון עיצובי מעקות פנים.
ויטרינות זכוכית

ויטרינות למגוון מטרות, סגירה כחדר, מחיצות, חלון ראווה ועוד!