עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
נושאים
מוזיקה  (7)
רוק  (7)
שיר  (6)
מוסיקה  (5)
rock  (3)
שירים  (2)
Aerosmith  (1)
girls  (1)
hotel California  (1)
just  (1)
led zeppelin  (1)
music  (1)
pearl jam  (1)
Queen  (1)
radiohead  (1)
RHCP  (1)
under the bridge  (1)
אלאניס  (1)
דיוויד בואי  (1)
חייזר  (1)
להקה  (1)
נירוונה  (1)
נשים  (1)
קווין  (1)
רדיוהד  (1)
Bob Marley~

“One good thing about music, when it hits you, you feel no pain.”
Jimi Hendrix~

"music is my religion"
Aerosmith
01/07/2014 01:27
a.c- music
מוסיקה, Aerosmith, rock, music, רוק, שיר
טוב, אז אחרי מלא זמן שלא פרסמתי כלום בגלל תקופת מבחנים מטורפת (וגם קצת עצלנות), אני חושבת שהגיע הזמן לחזור. 

בשבועות האחרונים בקושי יצא לי להקשיב ולהשקיע במוזיקה, עכשיו כשפתאום יש לי זמן השיר הראשון שרציתי לשמוע היה dream on של Aerosmith. אני חייבת להודות שאם כל הכבוד לאירוסמית׳ (ויש הרבה כבוד), היא אף פעם לא הייתה אחת מהלהקות המועדפות עלי, היא קצת קיטשית מדי, היא חרושה מאוד (אם אשמע עוד פעם אחת את I don't wanna miss a thing, אני חושבת שאשתגע), אני פשוט מעדיפה לשמוע להקות אחרות. 
אבל למרות כל זה, אני חושבת שזאת אחת הלהקות החשובות ביותר בעולם הרוק. בעיקר מפני שגם מי שרוק זו לא המוזיקה המועדפת עליו, אין סיכוי שפספס את אירוסמית׳. בנוסף לזה, אני כן חושבת שdream on, הוא אחד מהשירים הכי טובים של כל הזמנים. אני לא יודעת בדיוק מה מושך אותי כל כך בשיר הזה, אולי זה המילים האדירות, אולי (כנראה) הצרחה האגדית של סטיבן טיילר או שזה סתם בגלל שזה שיר הרבה פחות חרוש.
השיר שנכתב על ידי סטיבן טיילר ושוחרר ב1973, היה לסינגל הראשון שהופץ מהאלבום הראשון של הלהקה. השיר מדבר על הרצון והרעב ללהיות מישהו או משהו חשוב. טיילר סיפר ששאב את הרעיון לשיר מזכרונות ילדות שלו, בהם הוא יושב על הפסנתר של אביו בעודו אביו מנגן. אני חושבת שאין הרבה מה להוסיף על השיר ועל התוכן שלו, אני מרגישה שכל דבר שאכתוב לא באמת יוסיף, המילים של השיר מדברות בעצמן-


0 תגובות
סרטוןDream On by Aerosmith lyrics
Alanis Morissette
01/05/2014 23:32
a.c- music
שיר, מוזיקה, רוק, אלאניס, נשים, girls

כאשר חושבים על אגדות וזמרי רוק, התמונה שעולה בדרך כלל לראש היא של זמר, זכר, לרוב עם שיער ארוך, וגיטרה בידיים. לרוב זה באמת נראה ככה, הגיטרה, השיער (אפילו אם יותר מדי), אבל האמן לא בהכרח זכר.

הפוסט הזה מוקדש למי שהיא ככל הנראה האישה האהובה עליי בעולם הרוק, האישה שלנצח אצטער שלא הלכתי להופעה שלה לפני שנה, אלאניס מוריסט. לאחר התלבטויות ממושכות, ושמיעה חוזרת של כל השירים האהובים עליי, בחרתי לכתוב על "You Oughta Know".

השיר ששוחרר ב-1995 למעשה מדבר על אישה שכועסת (בלשון המעטה) על האקס שלה ועל החברה שלו. השמועות אומרות שהשיר נכתב על השחקן דייב קוליר, אתו יצאה בגיל 16 בעוד שהוא בן 31. יש גם הטוענים שהשיר אולי נכתב על מייקל פולוסו (שחקן הוקי) או על מאט להבלאק (שידוע כג'ואי מחברים אשר השתתף בעבר בקליפ של אלאניס).

השיר זכה בשני פרסי גרמי-  Best Rock Songו- Best Female Rock Vocal Performance.

אני חושבת שאחד הדברים שגרמו לשיר הזה להצליח כמו שהצליח, הוא עצם העובדה שאלאניס הפגינה בו כח נשי רב. היא לא נמנעת מביטויים בוטים או גסים, היא לא מצנזרת- היא אומרת את מה שהיא חושבת ואת מה שהיא מרגישה. מה שאולי הרבה בנות רוצות להגיד אבל לא מעזות. אני מאמינה שזה מה שגורם לאנשים בכלל ולי בפרט לאהוב ולהעריץ את אלאניס מוריסט כל כך. היא לא מנסה להראות כאישה פגועה וחלשה – היא אישה חזקה שיש לה הרבה מה להגיד, הרבה דברים ששווה לשמוע.


 ~A.C~

0 תגובות
סרטוןAlanis Morissette - You Oughta Know (Vid...
David Bowie - part 1
17/04/2014 19:42
a.c- music
מוסיקה, דיוויד בואי, שיר, חייזר, רוק

אני מניחה שהגיע הזמן שאדבר על האמן האהוב עליי- דיוויד בואי. כשחשבתיעם איזה שיר אוכל להציג אותו בצורה הטובה ביותר, נתקלתי בבעיה קשה. דיוויד בואיהוא אמן עם תקופות. לכל תקופה שלו יש סגנון מוסיקה שונה ובכל תקופה הוא למעשה מעיןאדם או אמן אחר. לכן במקום לנסות לכפות בפוסט אחד מסכן את כל תקופותיו של האדם הזהשאני כל כך מעריצה, החלטתי לעשות מספר פוסטים עליו.

את הפוסט הראשון אקדיש לתקופת זיגי סטארדאסט (1972-1973). האלבום זיגיסטארדאסט או בשמו המלא "The Rise and Fall of ZiggyStardust and the Spiders from Mars", נחשב לאלבום המצליח והחשוב ביותר שיצרדיוויד בואי.

האלבום למעשה מספר את סיפורו של חייזר אדרוגני ממאדים, כוכב רוק, אשרמגיע לכדור הארץ שאמור להיחרב תוך חמש שנים. אותו זיגי מגיע במטרה לעודד את תושביכדור הארץ ולהכניס בהם רוח חיים. למרות שמטרתו היא להכניס שמחה לכדור הארץ, במהלךהאלבום יש שירים עם נימות שונות, כלומר קיימים שירים אופטימיים (כמו (Starman אבל גם קיימים שירים יותרדיכאוניים ועצובים (כמו (rock n roll suicide. מזה ניתן להסיק שזיגיהוא כוכב רוק טיפוסי עם כל המעלות והמורדת. הוא מכור לסמים ולאלכוהול, הוא מנסה להעביר מסר של שלום ואהבה, אבל הואהורס את עצמו בשל התמכרותו.

את הדמות יצר בואי ביחד עם אשתו באותהתקופה (אנג'לה). השם ככל הנראה נבחר עקב המוזיקאי משנות השישים Legendary Stardust Cowboyוהלבוש שלו היה ברובו מושפע מ-מלקום מקדוואל מהסרט התפוז המכני. בואיהודה כי הוא יצר את הדמות על מנת להתמודד עם בעיות נפשיות, הוא למעשה נכנס לדמותעל מנת לא להשתגע. לכן, הדמות היא למעשה האלטר אגו של בואי.

אני לא אשים פה קישור לכל שירי האלבוםולכן הנה רשימת השירים:

·        Five Years

·        Soul Love

·        Moonage Daydream

·        Starman

·        It Ain't Easy

·        Lady Stardust

·        Star

·        Hang on to Yourself

·        Ziggy Stardust

·        Suffragette City

·        Rock 'n' Roll Suicide


והשיר האהוב עליי מהאלבום:

 

~A.C~


 

0 תגובות
סרטוןDavid Bowie - Rock n Roll Suicide
radiohead
11/04/2014 22:35
a.c- music
שיר, להקה, מוזיקה, just, radiohead, רדיוהד

אם יש להקה שפעמים רבות אני מצטערת שאני לא מכירה יותר טוב, זאת רדיוהד. אין ספק שהיא אחת מהלהקות שמבצעות את הז'אנר של רוק אלטרנטיבי בצורה הטובה ביותר, אבל אף פעם לא באמת יצא לי להתעמק בלהקה. אולי זה חלק ממה שמיוחד מבחנתי. שגם אם אתה כן מכיר אותה טוב, ואתה מכיר הרבה שירים שלה עדיין יש הרבה סימני שאלה, וקיים סיכוי גבוה שהם לעולם לא יענו.

אם כבר מדברים על סימני שאלה בעקבות רדיוהד. אני חושבת שזה מובן מאליו שהשיר שצריך להתעסק בו הוא "Just". נכון, אולי השיר הזה לא מייצג את רדיוהד בצורה הכי נכונה. הוא הרבה יותר קצבי מרוב השירים שלהם. אבל הקליפ שלו הוא לפי דעתי כנראה הקליפ הטוב ביותר שהופק (אולי חוץ מ"Wrecking ball" >-<).


במקום שאספר על הקליפ, ואחרב אותו במילים (כי הרי תמונה שווה יותר מאלף מילים) פשוט תלחצו על הלינק פה למטה .


ועכשיו, אחרי שראיתם את הקליפ אתם בטח מרגישים מבולבלים. אז זהו, שאני לא הולכת לפתור לכם את הבעיה הזאת. אף אחד חוץ מהלהקה והבמאי של הקליפ לא יודע את המשמעות שלו. אז במקום לסבול מזה שאנחנו כנראה לעולם לא נדע, החלטתי להשתעשע עם כל מיני תאוריות:


  • ·         השיר והקליפ עוסקים ברגשות אשם- האיש בקליפ מרגיש רע עם עצמו בגלל דברים שעשה ועקב תחושת הייאוש, מחליט כי הוא לא רוצה להמשיך בחייו, נשכב על הרצפה ולבסוף כולם מרגישים ככה.

  • ·         האיש רצה שישימו לב אליו, רצה שיתייחסו אליו, רצה לגרום לאנשים מסביב לרחם עליו. אבל כמו שאומרים, אם אתה מנסה לעזור לאנשים שזה לא מגיע להם, כי הם עשו את זה לעצמם, בסופו של דבר אתה נגרר למטה איתם- ואתה נהיה הקורבן האמתי.

  • ·         זה דבר כל כך עמוק פילוסופית, שגורם לך לחשוב ממש חזק- מספיק כדי לגרום לך לרצות להפסיק לחשוב עליו.

  • ·         האחרונה והחביבה עלי ביותר- בשיר נאמר המשפט"Don't get my sympathy Hanging out the 15th floor"- ומזה נובע, שרדיוהד נגנו בקומה 15, האיש הרים את הראש שלו ממש מהר כדי להסתכל, שבר את המפרקת (או משהו בסגנון) ולכן הוא שוכב על הרצפה ומסתכל עליהם.

~A.C~

 

 

1 תגובות
סרטוןRadiohead - Just
RHCP
05/04/2014 12:32
a.c- music
RHCP, מוזיקה, שיר, under the bridge

לא הייתי בהרבה הופעות של להקות גדולות בחיי, אבל כששמעתי לפני כמעט שנתיים שרד הוט באים לארץ, ידעתי שזאת הופעה שאין סיכוי שאני מפספסת! RHCP היא מהלהקות האלה שמלוות אותי לאורך כל החיים, גם אם הם לא כל מה שאני שומעת הם תמיד שם. את הפוסט על רד הוט אקדיש לשיר  "under the bridge

את השיר כתב אנתוני קידיס, סולן הלהקה, על הימים בהם היה מכור להרואין. השיר נכתב והוקלט ב-1991 ושוחרר ב-1992, שלוש שנים לאחר שנגמל. הגשר המסופר עליו בשיר, הוא למעשה אחד המקומות בהם נהג לקנות את הסם.

במקור, קידיס כלל לא כתב את השיר ללהקה. הוא ראה בו כשיר אישי שהוא שומר למען עצמו. אך לבסוף המפיק ריק רובין מצא אותו באחת מהמחברות ואמר לאנתוני שזה יכול להיות להיט. לקח זמן עד שקידיס השתכנע, אך לבסוף הוא נכנע והסכים להקליט ולשחרר את השיר עם הלהקה.

בספרו של קידיס הוא סיפר על היום בו חשב על המילים של השיר. קידיס סיפר שבזמן שנסע חזרה מפגישה עם הלהקה. הוא הרגיש מדוכא, זאת מפני שהרגיש כי ג'ון פרושיאנטה (עזב את הלהקה ב1992) ופלי (עדיין אחד מחברי הלהקה) התקרבו, והוא עצמו, נותר בחוץ. ככל הנראה בשל התמכרותו. זאת למעשה הסיבה למשפט: "Sometimes I feel like I don't have a partner."~A.C~


 

0 תגובות
סרטוןRed Hot Chili Peppers - Under The Bridge...
Hotel California- Eagles
01/04/2014 18:05
a.c- music
rock, מוזיקה, hotel California, שיר

קלאסיקת רוק, מהגדולות שנכתבו. שיר שככל שאני שומעת אותו יותר אני רקמבינה עד כמה הוא יותר גאוני. בכללי – פשוט אף פעם לא נמאס לי ממנו!  "HotelCalifornia"- Eagles.

השיר במבט שטחי, מדבר על בחור שנכלא במלון שבהתחלה נראה כמו מקום טוב שהוארוצה לבלות בו. אך עם התקדמות השיר, הבחור כבר מפתח רצון לברוח מן המלון. בבית האחרוןשל השיר, נאמר לו המשפט: "you cancheck out anytime you like, but you can never leave".כלומר, הוא הבין כבר שהוא לא רוצה להישאר במקום, אך השומר אומר לו שטכנית הוא יכוללצאת מהמלון מתי שהוא רוצה, אבל מעשית הוא אף פעם לא יוכל לעזוב.

עכשיו, עם ננסה קצת להיכנס לעומק השיר(הרי מין הסתם- הוא לא תקוע במלון קסום אותו לעולם לא יוכל לעזוב) נראה שהמלון הואבעצם מטאפורה, אלגוריה (יש לו משמעות סמויה מעבר לגלויה). האלגוריה היא לתרבות של עודף,עושר, ניוון והרס עצמי אשר הייתה קיימת באזור דרום קליפורניה בשנות ה-70. כמושאמר דון הנלי (אחד מכותבי השיר יחד עם דון פלדר וגלןפריי) ב-2007 כשאתראיין לתכנית "60 דקות": "It's a song about the dark underbelly of the American Dream, and aboutexcess in America which was something we knew about." תשובהזו הוכיחה סופית, כי זאת היא משמעות השיר. בעוד שבמהלך השנים אנשים מצאו משמעויותאחרות לשיר. טענו כי השיר עוסק בהתמכרות לסמים, דימוי לבית משוגעים, או שבכללמדובר במלון שמנוהל ע"י קניבלים (רעיון שתמיד היה נראה מגוחך בעיניי).


 

   ~A.C~


 


0 תגובות
סרטוןEagles - Hotel California (Lyrics)
Nirvana
28/03/2014 15:27
a.c- music
נירוונה, מוזיקה, מוסיקה, רוק, שירים

במסגרתרשימת האמנים שנפטרו הרבה לפני שהיו צריכים, ועוד אחד מהאומנים האהובים עליי (אפילו הגיטרה הקלאסית שלי קרויה על שמו), קורט קוביין. וכמו שכבר אמרתי בפוסטהקודם, אי אפשר להפריד סולן מלהקה, ולכן אי אפשר להפריד את קורט קוביין מנירוונה. אמנם הסולן הוא לרוב הדומיננטי יותר, הגאונות מגיעה משיתוף מוחות של מוזיקאים אדירים

הרגיש לי מתאים לכתובהשבוע על קורט, במיוחד לאור הפתיחה מחדש של חקירת המוות שלו. אולי עכשיו נוכל לדעתסופית, לאחר 20 שנה, אם התאבד או נרצח (אולי נשלים עם זה שלא קורטני רצחהאותו ^_^ , כי בתכלס היא גם מוזיקאית מגניבה).

את הפוסט על נירוונה אקדיש לשיר פולי מתוך NEVERMINDששוחרר ב91 (שלוש שנים לפני שהתאבד *אולי* קורט קוביין).

 

קורט כתב את השיר לאחר שנתקל בעיתוןבכתבה על ילדה בת 14 (שמה מעולם לא שוחרר) שנחטפה בשנת 1987. במהלך החטיפה אותהילדה עונתה ונאנסה. הדבר קרה לאחר קונצרט רוק, כאשר בחור בשם ג'רלד פרינד (בשונהמשמו לא היה כזה חברותי או שבעצם היה חברותי מדי) לקח אותה במכוניתו. אותה ילדה לאוויתרה וניסתה לרכוש את אמונו של אותו בחור בכך ששכנעה אותו שהיא נהנית מזה. מזימתההצליחה, וכאשר הוא עצר לתדלק את האוטו, היא יצאה מהרכב ועשתה סצנה על מנת למשוך תשומתלב מאנשים שהיו מסביב. בסופו של דבר אותו בחור נתפס ונעצר.

עוד כמה עובדות מעניינות על השיר:

  • ·  לאחר שבוב דילן שמע את השיר לראשונה הכריז: "That kid has heart." בכוונה לקורטקוביין כמובן.
  • ·  יש שלב בשיר שבו קוביין שר "Polly says..."נעצר ומתחיל מחדש. הדבר הזה לא היה מכוון. זאת הייתה טעות שעשה קוביין באולפןהקלטה אבל הלהקה והצוות אהבו את זה והחליטו להשאיר את זה באלבום.
  • ·  הרבה אנשים חושבים בהתחלה שהשיר הוא על תוכי XD.

(נקודה למחשבה: פוסט על שירים שאנשים מפרשים אותם לגמרי לא נכון)~A.C~
16 תגובות
סרטוןNirvana - polly lyrics
Queen
25/03/2014 10:03
a.c- music
Queen, קווין, מוזיקה, מוסיקה, רוק

כיאה לבלוג על מוזיקה, הגיע הזמן שאכתוב משהו על הלהקה האהובה עליי.האחת והיחידה, הלהקה והאיש, האיש והשפם  "Queen"

כמובן שאני לא מזלזלתבשאר חברי הלהקה, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שברגע שפרדי לא יכל כבר להיות פעילבלהקה, הלהקה כבר כמעט לא פעלה (בואו נודה בזה רגע, קווין + פול רודג'רס, לא אותודבר).

את הפוסט על קווין אקדיש  לGRANDE FINALE  של קווין- the show mustgo on…

השיר נכתב ע"י בריאן מיי בעיקר אבל גם ע"י פרדי, זה השירהאחרון באלבום Innuendo.
היופי (אם אפשרלקרוא לזה ככה) בשיר, הוא עצם העובדה שפרדי היה כבר לקראת סוף חייו בזמן הקלטתהשיר, אבל אין מה לעשות, ההצגה חייבת להמשך!


בריאן מייסיפר שהוא זוכר איך פרדי בקושי הלך כבר, כשהם הקליטו את השיר, אבל הוא לא וויתרלעצמו!


“I said, ‘Fred, I don’t know if this is going to be possible to sing,’ ” Maysays. “And he went, ‘I’ll fucking do it, darling’ — vodka down — and went inand killed it, completely lacerated that vocal.”

השיר, שלבסוף הפך לאחד מהלהיטים הגדולים של הלהקה, שוחרר כשישה שבועות לפני שפרדי נפטר. יהי זכרו ברוך  3>
 


~A.C~2 תגובות
סרטוןQueen - 'The Show Must Go On' (Music Vid...
Pearl jam
22/03/2014 12:02
a.c- music
pearl jam, מוסיקה, רוק
טוב, אז את הפוסט הראשון האמיתי שלי אני בוחרת להקדיש לאחת מהלהקות המועדפות עליי.
Pearl Jam
אני חושבת שאחד מהדברים שהכי מושכים אותי בלהקה הזאת היא שמאחורי כל שיר שלהם יש משמעות ענקית. אז את הפוסט הזה אני מקדישה לפרל ג'אם ולסיפור שמאחורי השיר Jeremy

בתחילת שנות ה90 אדי וודר סולן הלהקה קרא בעיתון כתבה על ילד בשם ג'רמי וייד דל שירה בעצמו לעיני בני כיתתו בבוקר ה-8 בינואר1991.
ג'רמי, בן ה15 היה ילד חדש בבית הספר שילדי הכיתה תיארו אותו כשקט ועצוב. באותו בוקר הגיע לכיתה באיחור והתבקש על ידי המורה להביא אישור על איחורו ממשרד המנהל. הוא חזר אל הכיתה כשבידו אקדח. ג'רמי התייצב אל מול שאר התלמידים והודיע "גבירתי, הבאתי את מה שאני צריך". הוא הכניס את לוע האקדח לפיו, וירה.
כאשר אדי ודר, נשאל על נושא השיר, הוא אמר את הדבר הבא "אתה מתאבד ומנסה להשיג את נקמתך על ידי הקרבה גדולה. כל מה שיישאר הוא כתבה בעיתון... שום דבר לא מתרחש בפועל... דבר אינו משתנה. העולם ממשיך בשלו ואתה אינך. הנקמה הטובה ביותר היא להמשיך לחיות ולהוכיח את עצמך. היה חזק יותר מאותם האנשים ונקמתך תהיה שלמה"
~A.C~
6 תגובות
סרטוןPearl Jam - Jeremy
so it begins...
22/03/2014 11:48
a.c- music
מוזיקה, רוק, led zeppelin, rock, שירים

"it's better to burn out than to fade away" ~Neil Young~

אני לא מאמינה שיש משפט טוב יותר לפתוח איתו בלוג על מוזיקה.

המשפט הזה תמיד היה אירוני בעיני, ניל ינג כתב אותו בשיר שלו, והמוזיקה של ניל ינג לעולם לא תעלם. מוזיקה בכללי לעולם לא נעלמת, זה מוביל אותי לנושא המרכזי של הבלוג הזה.

אז אני אתחיל,

 :על מנת לשמור על מעט אנונימיות אני אקרא

   (היי קטע זה גם בשם של האתר :S) A.C

מוזיקה היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. בכל תקופה שהיא מוזיקה היא בשבילי אוויר לנשימה.

אני תלמידת תיכון, וכמו שאתם כבר בטח משערים (בשנייה שאני מצטטת את ניל ינג), שאין לי טעם במוזיקה של מתבגרת טיפוסית.

זה התחיל בבית ובמוזיקה שהיו נותנים לי לשמוע, אבל את דרכי האמיתית בעולם הרוק התחלתי בחטיבה (כשעברתי מפסנתר לגיטרה). התחלתי מרוק כבד וקצת רוק אלטרנטיבי, אבל תמיד דאגתי לשמוע הכל ולדעת הכל. במיוחד על מוזיקת רוק.

עם השנים התמתנתי, היום אני כבר יותר בקטע של רוק קלאסי, הורדתי קצת מאבנג'ד לטובת בילי ג'ואל.

עכשיו אני בעצם חוזרת למטרה הראשונית של הבלוג הזה. את הבלוג הזה אני בוחרת להקדיש לכל אותם אנשים שתמיד היו אאוטסיידרים מבחינה מוזיקלית או שסתם חובבים מוזיקה לכל סוגיה, ולאותם אנשים שפוחדים שהמוזיקה הזאת לאט לאט נעלמת מן העולם. כי כמו שכבר אמרתי בהתחלה מוזיקה אף פעם לא נעלמת.

ואני מאמינה שאין דרך יותר טובה לפתוח את דרכי בבלוג על הרוק מאשר לפרסם שיר של הלהקה האחת והיחידה.

~A.C~


0 תגובות
סרטוןKashmir - Led Zeppelin
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
רוצים לכתוב לי?
אם יש לכם רעיונות לפוסטים
רוצים ללמוד על שיר או אמן מסויים
או שסתם בא לכם לדבר על מוזיקה.
הנה המייל - a.c_blog@yahoo.com
David Bowie~

“We can be Heroes, Just for one day”
פוסטים קרובים...
•  David Bowie
•  The Beatles
•  Rolling Stones
•  The Police
•  R.E.M
•  Radiohead
•  Billy Joel
•  Simon & Garfunkel
•  עוד מלא אמנים שפשוט התעצלתי..