עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון
מהי החשיבות של ביקורת מבנים?
21/11/2017 16:24
בדק1

אחת הקניות הגדולות ביותר שנבצע במהלך חיינו היא קניית דירה. קניית דירה, משרד או כל מבנה כלשהו שישמש אותנו לצרכינו האישיים או העסקיים ועולה כמה מאות אלפי שקלים, זו קנייה שקשה מאוד לבצע בלב שלם כיוון שהחששות מרובים. ביקורת מבנים תוכל להבהיר לכם עד כמה הקנייה כדאית והאם יש משהו שלא מספרים לכם.

להיות בטוחים שמדובר בנכס הנכון

רכישת מבנה היא לא כמו לקנות חלב או לחם בסופר מרקט. במידה ולא אהבתם מוצר מסוים אתם יכולים להחזיר אותו ולקבל פיצוי ובכל מקרה מדובר על הפסד של כמה שקלים, לכל היותר כמה עשרות שקלים. לעומת זאת בקניית נכס לא מדובר על כמה מאות או כמה אלפים אם כי במאות אלפי שקלים ולעתים מיליונים. אותו נכס שנקנה לפי חוזה כבר שייך לכם והסף כבר הועבר ואותו בוודאות לא תראו, וזו גם הסיבה מדוע רכישת נכס כלשהו מצריכה בדיקות מעמיקות כדי להפיג את החששות. כדי להיות בטוחים שמדובר בנכס הנכון, כאשר כל הפרטים שקופים לחלוטין, רק ביקורת מבנים חיצונית תוכל להיות הפתרון.

מה מבצעים בביקורת מבנים ומדוע היא הכרחית?

ביקורת מבנים היא חוות דעת מטעם מומחים בתחומים שונים שיבדקו את הנכס עד לפרט הקטן ביותר. במהלך ביקורת המבנים, אותו לקוח שמעוניין בנכס יזמין בעלי מקצוע מצדו, כך שהכול הופך להיותה רבה יותר אובייקטיבי ובטוח, וכך יהיה ניתן לדעת האם לאותו מבנה יש ליקויי בנייה. ליקויים אלו יכולים להיות קשורים בתחומים רבים כמו למשל תשתית החשמל, מערכת הניקוז או איטום הגג והקירות ואפילו דברים רלוונטיים מאוד שלא העליתם בדעתכם שצריך לבדוק וחלק מהם אפילו לא הכרתם. ביקורת זו הכרחית ביותר ומי שקונה נכס בלי לבצע אותה טרם סגירת כל הפרטים והחתימה, עושה טעות מרה שעלולה לעלות לו ביוקר.

אלו תחומים עיקריים נבדקים בזמן הביקורת?

·        אחת הבדיקות החשובות ביותר בביקורת מבנים היא בדיקת רטיבות. בדיקת רטיבות משמעותית ביותר בעיקר בגלל שהיא מהווה פגיעה בתשתית הבית, זו שיכולה לגרום להוצאות רבות לאחר מכן והתעסקות רבה שאך אחד לא רוצה בטח לא בגין נכס חדש שנקנה לא מזמן. בדיקות הרטיבות נעשית באמצעות מכשירים מתקדמים כמו מצלמות תרמיות שיכולות לא רק לזהות איפה הצטברות של מים אלא איפה יש לחות רבה וכך אפשר להבין עד כמה האיטום איכותי.

·        עוד בדיקה חשובה היא בדיקת החשמל. צריך לבדוק את כל נקודות החשמל וכל הלוחות שנמצאים באותו מבנה כדי להבין עד כמה הם בטוחים. יש לוחות חשמל בעייתיים שמתחממים יתר על המידה ויכולים לגרום לשריפות. גם כבלים וחוטי חשמל קרועים יכולים להוות בעיה ונבדקים במהלך הביקורת.

·        בדיקת צנרת המים וצנרת הניקוז מתבצעת על ידי מומחים בתחום. מומחים לביוב יגיעו עם מצלמות רובוטיות ומצלמות צינור כדי לוודא שכל תעלות הניקוז פתוחות, מאתרי נזילות יבדוק את כל הצינורות שעוברים בקירות והאישור שלהם הכרחי.

מי מבצע ביקורת מבנים?

את ביקורת המבנים מבצעת חברה חיצונית שמנוסה בכך. אותה חברה מחזיקה מטעמה מומחים רבים בכל תחום כך שכל נושא נבדק בשיא המקצועיות. בחברה יש בעלי מקצוע מעולם הבנייה שיוכלו לבדוק את כל הזוויות ואיכויות הבנייה באותו מבנה, יש שמאים שיעריכו כמה המבנה שווה לא רק לפי ליקויי המבנה והמטרים הרבועים שלו אלא לפי חוקיות הבנייה, הרי יש שטחים שיכולים להיבנות בצורה לא חוקית ויש כאלו שנבנו בניגוד לכל הנהלים, מומחים מעולם החשמל ומעולם האיטום, אינסטלטורים מקצועיים שיכולים להעריך מה גודל התקלה ומה הערך שלה וכולה.

0 תגובות